Najlepsza szkoła jazdy jest jak zimą spadnie śnieg:)


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nauka jazdy i doskonalenie techniki jazdy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nic

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Białystok
Posiadane auto: MINI One/Cooper/Cooper S - R50/R52/R53
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 29 Kwi 2014, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zajęciach z teorii na prawku mówiono nam, że WORD oferuje doszkalające kursy, które nauczą jak radzić sobie z autem w trudnych warunkach pogodowych. I nie chodzi tu o teoretyczne biadolenie, ale o symulację śliskiej nawierzchni etc. Myślę, że to naprawdę przydatna sprawa, szczególnie dla młodych kierowców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Fredrickwks98

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): wrocław
Posiadane auto: VOLKSWAGEN
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 15 Maj 2014, 09:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętam, że na kurs na prawo jazdy chodziłem latem, a los tak chciał, że kiedyś bardzo długo się czekało na egzamin w Wordach i przyszło mi zdawać egzamin niestety zimą i byłem przerażony, choć łatwo nie było to poradziłem sobie - zimą mamy prawdziwą szkołe jazdy naprawdę warunki atmosferyczne weryfikują nasze umiejętności..

____________________


Ostatnio zmieniony przez Fredrickwks98 dnia Sro 26 Lis 2014, 21:39, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ExtraRoger2836

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Saab 9-5 FL
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 28 Maj 2014, 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zimą wychodzą wszystkie błędy i nasze umiejętności, prawda jest tak, że jak poradzimy sobie z jazdą i panowaniem nad samochodem zimą to latem nie będziemy mieć żadnego problemu, żeby radzić sobie za kierownicą...

____________________


Ostatnio zmieniony przez ExtraRoger2836 dnia Nie 04 Sty 2015, 18:57, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TheJacqulyn1326

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Radomsko
Posiadane auto: MINI One/Cooper/Cooper S - R50/R52/R53
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 10 Cze 2014, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie zimą wychodzą wszystkie nasze błędy i niedociągnięcia, ale kto poradzi sobie latem to moim zdaniem w zasadzie poradzi sobie wszędzie, i w każdych warunkach, bo zima i śliskie nawierzchnie to ekstremalna szkoła jazdy:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Nie 19 Paź 2014, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bój się,Ja też robiłam prawko w zimie.Egzamin zdałam w walentynki czyli 14 luty Wink
Tak jak mówią Twoi znajomi ludzie jeżdżą wolniej tyle,że masz gorsze warunki na drogach ,bo i masz śnieg i często gęsto nie odśnieżoną drogę.
Czasami i oblodzona droga,ale ogólnie nie jest źle i nie masz się czego bać.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 19 Paź 2014, 21:26    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Nie 19 Paź 2014, 23:55    Temat postu: Re: kurs zimą Odpowiedz z cytatem

Najami74 napisał:
Ja właśnie rekami i nogami zapieram się i nie chcę zaczynać kursu przed zimą a niektórzy mnie uspokajają, że właśnie wtedy lepiej bo inne auta jeżdż w tym czasie ostrożniej a nie szaleją jak w czasie pięknej pogody i długich weekendów. Ktoś mi to potwierdzi Very Happy ?

Kolejny spam "grupy" z 6/8 kwietnia. Gratuluję Pani Junior cierpliwości i "swoistej taktyki działania". No, ale cóż , "regulaminu naruszeń brak" .., hehe Wink
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
patrykk84

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 16 Lis 2014, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic napisał:
Na zajęciach z teorii na prawku mówiono nam, że WORD oferuje doszkalające kursy, które nauczą jak radzić sobie z autem w trudnych warunkach pogodowych. I nie chodzi tu o teoretyczne biadolenie, ale o symulację śliskiej nawierzchni etc. Myślę, że to naprawdę przydatna sprawa, szczególnie dla młodych kierowców.

Szczerze uważam że żadna symulacja nie jest w stanie oddać w pełni trudnych warunków na drodze...nawet naukę wychodzenia z poślizgu kontrolowanego uważam za niezbyt trafiony i przydatny pomysł...
_________________
Pkt 22.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
KarolX

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: MB Viano
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 11 Gru 2014, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

symulator poślizgu? no błagam, rzeczywistość zweryfikuje Cię na pierwszym oblodzonym zakręcie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Pią 12 Gru 2014, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I w aucie z napędem na tył Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
celsjusz

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mars
Posiadane auto: Fiat uno
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 29 Gru 2014, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spadł śnieg, pora poćwiczyć jazdę. Najlepiej na początku na mało uczęszczanych drogach. Ja się tak uczyłem. I trzeba pamiętać o zachowaniu ostrożności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Christa80

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Nysa
Posiadane auto: Toyota Previa (XR50)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 28 Mar 2015, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja pierwsza samodzielna jazda po mieście wypadła właśnie w śnieżny dzień...i tak przez kolejnych parę dni ;)
Bardzo sobie cenię, te dni i wyniesioną z nich lekcję. Zmusiło mnie to do ostrożnej, uważnej jazdy i dobrego wyczucia hamulców ;)
Super sprawa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Colin2449

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: Skoda Felicia (6U)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 18 Kwi 2015, 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kursy prawa jazdy powinny zawierać także lekcje poświęcone prowadzeniem pojazdu w różnych warunkach i sytuacjach - maty poślizgowe itp. Lepiej przećwiczyć niektóre manewry na torze, placu pod okiem profesjonalisty, niż potem dać się zaskoczyć na drodze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Extraleontine73

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Konin
Posiadane auto: Land Rover Range Rover
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 22 Kwi 2015, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio bardzo popularne są szkolenia z doskonalenia jazdy w szkołach jazdy. Jest tam m. in. jazda na tzw. trolejach, które symulują jazdę na śliskiej nawierzchni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Roxana98

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legionowo
Posiadane auto: SsangYong Rexton
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Kwi 2015, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój chłopak lubi sobie wyskoczyć na jakiś większy plac albo parking i ślizga się samochodem. ale stara się nie tak bez celu tylko chce się nauczyć panować nad autem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
HermaAbc94

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Krosno
Posiadane auto: BMW Seria 7 - E38
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 25 Maj 2015, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zimą widać kto umie jeździć autem i nauczył się nad nim panować a kto zdał kurs na prawo jazdy i udaje że umie jeździć autem. Jak to mówią. droga weryfikuje kierowców
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nauka jazdy i doskonalenie techniki jazdy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group