stc, dstc kontrola trakcji- mruga kontrolka i nie ma mocy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maniekmaniek1313

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): kutno
Posiadane auto: volvo v70 2,4t
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 01 Lis 2012, 18:07    Temat postu: stc, dstc kontrola trakcji- mruga kontrolka i nie ma mocy Odpowiedz z cytatem

Używałem szukajki z góry zapowiem, ale takiego problemu nie odnalazłem. Mam v70 2,4T z 2001r. Po wymianie na zimowe dziwne rzeczy zaczęły sie dziać... Odpalam rano auto- ruszam i jest ok. Wyjezdzam z dzialki na ulice- rozpedzam sie: 30km/h, 40km/h, i równiutko jak mam 40km/h zaczyna się... mruga kontrola trakcji pedał do końca a samochód zachowuje się jak by miał uślizg pod kołami- na prostej nie chce jechać...( przydusza silnik- nie wyje tylko zmniejsza mu obroty)- kontrolka cały czas miga- wyłączam przyciskiem kontrolę- problem ginie- bujam sie do 70km/h wtedy załączam kontrole i juz jest ok. Zatrzymuje się na światłach, ruszam i problemu już nie ma. Do kolejnego zgaszenia silnika i ponownego ruszania- historia się powtarza... Tak więc wiem, że to coś w systemie kontroli trakcji- chyba dstc to się nazywa? Ale może macie pomysła co to może być. Pozdrawiam

I jeszcze jedno- jak jadę tak do 40km/h i skręcam lewo/prawo problemu nie ma- dopiero równiutko od 40km/h zaczyna się jw. ....

I jeszcze drugie:) - teraz wracałem w deszczu i nic- problemu zero- może jakaś zwara na kablach??? sam już nie wiem...


Ostatnio zmieniony przez maniekmaniek1313 dnia Sob 03 Lis 2012, 00:03, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
djmicrus

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: c70
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 21 Kwi 2015, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam podobny problem po zmianie opon. Czy wiadomo już o co chodzi z tym STC? i jak rozwiązac problem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
maniekmaniek1313

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Lis 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): kutno
Posiadane auto: volvo v70 2,4t
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 22 Kwi 2015, 08:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego u mnie było tak, że założyłemróżne profile opony na przednią i tylną oś. Z tyłu były wyższe "Mądry" VOLVO miał błędne odczyty co do prędkości obracania się kół i po przekroczeniu 40 km/h różnica była na tyle duża, że wydawało mu się, że jedzie w poślizgu i system odcinał wszystko Smile a więc- na cztery kółka muszą być identyczne rozmiary ( profile) opon. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group