Touran!-Problem z ukladem wydechowym/paliwowym/elektrycznym?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barthelemy

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1


Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 18 Cze 2008, 10:09    Temat postu: Touran!-Problem z ukladem wydechowym/paliwowym/elektrycznym? Odpowiedz z cytatem

Niestety, ale niedawno pojawilo mi sie mnostwo problemow w moim samochodzie VW touran 1,9 tdi 2006r. - 15000km. Wszystko zaczelo sie od spalenia sie bezpiecznika, a nastepnie po wymianie pojawil sie na komputerze komunikat, iz jest jakis problem z ukladem wydechowym i musze sie udac do serwisu. Samochod odpala z wielkimi trudnosciami (po meczeniu rozrusznika), ale niestety nie mozna nim jezdzic, gdyz jak sie rusza to po krotkim dystansie gasnie i znow trzeba meczyc rozrusznik. Moj mechanik sprawdzil pompe w zbiorniku, okazalo sie, ze pompa jest dobra, bo jak podlaczylismy ja bezposrednio to podawala paliwo bez problemu. Natomiast zastanialismy sie powaznie nad jakims problemem elektrycznym, gdyz w dalszym ciagu brak pewnych funkcji w samochodzie i to po mimo, iz wszystkie bezpieczniki sa sprawne. W tej chwili samochod stoi w serwisie Bosch-a, ale tam rowniez bezradnie rozkladaja rece. Cos mi wspominali, ze moze katalisator jest zapchany, ale trudno mi w to uwierzyc, gdyz samochod ma bardzo malo kilometrow. Moze ktos bedzie w stanie mi cos podpowiedziec ciekawego, bo jestem wciaz przekonany, ze cos przeoczylismy istotnego. Dziekuje z gory za wszelka pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
nico21

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 129
Skąd jesteś (miejscowość/region): szosy GOP`u
Posiadane auto: VW TOURAN 2.0 HL 2.0TDI BKD 140@167KM
Piwa: 8/3
PostWysłany: Wto 15 Lip 2008, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli byłby zatkany katalizator to wyszło by to na badaniu spalin. Komputer nie rejestruje żadnych błędów? Możliwe ze konieczne będzie pojeżdżenie trochę z podpiętym kompem, np tzw "notlauf" z turbiny jest widoczny tylko w komputerze podczas jego zaistnienia, po ponownym przekręceniu kluczyka już go nie ma w pamięci błędów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group