[2] rzęzi przy ruszaniu i przyśpieszaniu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
klaman123

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Wrz 2012
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świecie
Posiadane auto: Kia Sportage II 2.0 CRDi 112 KM
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 04 Wrz 2012, 09:46    Temat postu: [2] rzęzi przy ruszaniu i przyśpieszaniu Odpowiedz z cytatem

Był już taki temat – prawie dwa lata temu: http://kia.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=99634. Problem, z którym zetknął się mój ojciec, jest identyczny: rzężenie podczas ruszania i przyspieszania (po zmianie biegu), w niższej partii obrotów. Nie przekłada się to na żadne inne objawy (straty mocy, czy podobne). Nie takiego nie słychać, kiedy auto stoi i pracuje na wolnych obrotach.
W zacytowanym wątku, spekulowano o sprzęgle. Napisałem na PW do autora wątku, z prośbą o informacje jak skończyła się ta sprawa, ale niestety nie odpisał (prawdopodobnie nie korzysta już z tego forum).
I teraz pytanie – czy ktoś jeszcze z tego grona, spotykał się z takimi objawami i sobie z tym poradził (mechanicy rozkładają ręce, brak błędu na desce)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marko 1971

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość/region): wielkopolska
Posiadane auto: kia sportage 2.0 8v 1996
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 05 Wrz 2012, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. U mnie występują podobne objawy tak mniej więcej do 1800 obrotów, ale poza dziwnym dźwiękiem nic się nie dzieje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kruszon72
Moderator

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: Kia Retona 2.0TD 2000 r.
Piwa: 4/1
PostWysłany: Sob 08 Wrz 2012, 09:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślałem że tylko moje auto tak ma...
U mnie też mam takie coś, próbuję od dłuższego czasu zlokalizować przyczynę i jak na razie nic
Przy czym u mnie dodatkowo występuje terkot na biegu luzem, który znika po wciśnieciu sprzęgła. Czy to ma coś wspólnego z tym hałasem przy przyśpieszaniu - nie wiem. Jednak po wielu perypetiach doszedłem do wniosku że przyczyną terkotu może być tarcza sprzęgłowa, a ściślej mówiąc jej sprężyny i na razie wymianę sobie zostawiłem na później...

Klaman123 - czy u Ciebie ostatnio nie było nic robione ze sprzęgłem, wysprzęglikiem, pedałem sprzęgła, skrzynią biegów?
Czy na 4 biegu auto normalnie przyśpiesza, czy czuć lekkie poszarpywanie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
leon zet

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 756
Skąd jesteś (miejscowość/region): KIA
Posiadane auto: SPORTAGE 2,0DOHC CUSTOM
Piwa: 57/0
PostWysłany: Sob 08 Wrz 2012, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś terkotało.
Skończyło się wymianą reduktora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kruszon72
Moderator

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 28 Lut 2012
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: Kia Retona 2.0TD 2000 r.
Piwa: 4/1
PostWysłany: Nie 09 Wrz 2012, 09:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jak to było?
Terkot na biegu luzem (przy czym po przejechaniu parunastu kilometrów terkot robił się naprawdę głośny) - po wciśnięciu sprzęgła cichnie - puszczam sprzęgło - terkocze
Dodam jeszcze, że po podjeździe dość stromym terkot robi się na jakiś czas zauważalnie cichszy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 09 Wrz 2012, 09:33    Temat postu: reklama

Powrót do góry
paczoszka

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): mazowieckie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 crdi 2005
Piwa: 1/0
PostWysłany: Czw 27 Wrz 2012, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam . sprowadzilem siebie sporta wlasnie z niemiec , super autko ale mam ten sam problem. przy zapalaniu tez chwilowo slychac ten dzwiek opisywany wyzej, a problem na biagu neutralnym pojawia sie tylko raz na 10-20 razy po czym znika po nacisnieciu sprzegla lub dodaniu gazu.

Bylem u mechanika i padlo na sprzeglo ( wg niego )

Jakie rodzaj sprzegla moge miec w swojej Kia ?

Jest to wersja koreanska z 2005 roku, oznaczenie motoru D4EA

sprzeglo rodzaj mechaniczny ( tak wynika z karty wydawanej przy zakupie auta )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
leon zet

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 756
Skąd jesteś (miejscowość/region): KIA
Posiadane auto: SPORTAGE 2,0DOHC CUSTOM
Piwa: 57/0
PostWysłany: Pią 28 Wrz 2012, 00:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łożysko oporowe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
paczoszka

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): mazowieckie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 crdi 2005
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pią 28 Wrz 2012, 08:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo bym sobie zyczyl zeby to lozysko bylo,

bo jesli jest tam kolo dwumasowe to nie usmiecha mi sie go zmieniac ( w tymn momencie )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mariocam1968

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Borne Sulinowo
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0D 2006
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pią 25 Kwi 2014, 23:52    Temat postu: rzęzi przy odpalaniu i ruszaniu Odpowiedz z cytatem

Witam w starym temacie. Mam ten sam problem. Po włączeniu silnika coś rzęzi. usterka znika po wciśnięciu sprzęgła lub gazu. Podobne rzężenie pojawia się jeszcze na 1,2 i3 biegu przy obrotach poniżej 2000. Dajcie znać jak sie z tym uporaliście, będę wdzięczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Grzybeq

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1607
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubelskie <-> Kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0 DOHC 1999 ver coś pomiędzy I a II
Piwa: 90/7
PostWysłany: Nie 27 Kwi 2014, 06:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja proszę dla uporządkowania tematu o wpisanie przez autorów postów o jakich sportage piszecie, bo nasze poczciwe kijanki przed 2004 rokiem mają zupełnie inną konstrukcję i w zasadzie z tego postu można by stworzyć 2 niezależne... (wiem, że to do całości tematu mało wnosi, ale idzie się pogubić czytając naprzemiennie o I i II generacji)...

Pozdrawiam!
_________________
˙zsıʍoɯ ɯʎzɔ o \'ɐıɔǝɾod zsɐɯ ǝıu ıʞodop \'ǝʇsoɹd ʇsǝɾ oʞʇsʎzsʍ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Marius735

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Kia Sportage 2.0TD 2001
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 14 Paź 2014, 11:10    Temat postu: Dziwny dźwięk na biegu jałowym Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów, przeszukiwałem to forum na wszystkie możliwe sposoby, niestety nadal nie uzyskałem odpowiedzi. Chodzi o dziwny dźwięk, terkot, który jest słyszalny na biegu jałowym, cichnie gdy wciskam pedał sprzęgła. Czy ktoś z was miał podobny problem i co było przyczyną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kedolw

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Sie 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołbiel
Posiadane auto: Kia Sportage II 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 22 Sie 2018, 11:31    Temat postu: Re: [2] rzęzi przy ruszaniu i przyśpieszaniu Odpowiedz z cytatem

klaman123 napisał:
Był już taki temat – prawie dwa lata temu: http://kia.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=99634. Problem, z którym zetknął się mój ojciec, jest identyczny: rzężenie podczas ruszania i przyspieszania (po zmianie biegu), w niższej partii obrotów. Nie przekłada się to na żadne inne objawy (straty mocy, czy podobne). Nie takiego nie słychać, kiedy auto stoi i pracuje na wolnych obrotach.
W zacytowanym wątku, spekulowano o sprzęgle. Napisałem na PW do autora wątku, z prośbą o informacje jak skończyła się ta sprawa, ale niestety nie odpisał (prawdopodobnie nie korzysta już z tego forum).
I teraz pytanie – czy ktoś jeszcze z tego grona, spotykał się z takimi objawami i sobie z tym poradził (mechanicy rozkładają ręce, brak błędu na desce)?


Mam podobne objawy czy wiadomo już co było powodem takiego problemu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group