kontrolka odłączenia poduszki pasażera, sprawdzenie poduszek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tadmat72

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: C3, 1.4i, 2010
Piwa: 0/2
PostWysłany: Czw 12 Lip 2012, 11:41    Temat postu: kontrolka odłączenia poduszki pasażera, sprawdzenie poduszek Odpowiedz z cytatem

Jestem od niedawna użytkownikiem C3 II 1.4i z 2010 roku.
Od zakupu samochodu dzieje się tak, że kontrolka pokazująca przekreślony fotelik dziecięcy zapala się po przekręceniu kluczyka i gaśnie dopiero po ok 1 minucie, nie tak, jak pozostałe po kilku sekundach.
Samochód był podpięty do odczytu błędów, nie wykazuje błędów. Z historii komunikatów wynika, że występował "błąd wyłącznika poduszki pasażera".

Proszę o info, czy takie zachowanie kontrolki w tym samochodzie to normalne, czy też świadczy o tym, że ktoś robił jakieś "czary mary" z poduszką po kolizji.
Tak w ogóle odnośnie poduszek: czy jest jakiś sposób, aby upewnić się, że wszystkie poduszki są w porządku?.

Z gry dziękuję za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
HERMES
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość/region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
PostWysłany: Sob 14 Lip 2012, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontrolka powinna sie świecic cały czas gdy poduszka jest wyłączona.
Czy poduszki są ok można sprawdzić tylko fizycznie czy są i są podłączone.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość komunikator tlen - status skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
artek1975

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): śrem
Posiadane auto: citroen c3 1,4 hdi 2010
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 10 Mar 2013, 08:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, od niedawna jestem właścicielem citroena c3 1,4 hdi 2010 rok
i jeśli chodzi o tą kontrolkę to działa identycznie jak u Ciebie, gaśnie po około 1 minucie, więc wg. mnie to chyba ten typ tak ma Smile
mam jeszcze pytanie : czy auto to posiada plastikową osłonę pod silnikiem ? bo jeśli tak to ja jej nie mam Smile pozdrawiam, w oczekiwaniu na odpowiedź
_________________
artek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bieluu

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 05 Cze 2011
Posty: 285
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Było Citroen C4, Impress, 1.6 HDI 90 HP, 2008; Citroen C3, Impress Luxe, 1.6 HDI 90HP 2008, Jest Kia Ceed Crdi 128
Piwa: 19/2
PostWysłany: Nie 10 Mar 2013, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ma osłonę, to nie koniecznie. Sprawdzisz po VIN (przynajmniej u mnie nie było i sobie dokupiłem).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
artek1975

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): śrem
Posiadane auto: citroen c3 1,4 hdi 2010
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 10 Mar 2013, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję za odpowiedź, jutro zadzwonię do serwisu z prośbą o sprawdzenie, ale wydaje mi się że warto zamontować, zawsze to jest ochrona przed niechcianym zabrudzeniem, pozdrawiam
_________________
artek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 10 Mar 2013, 19:27    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Kicha22

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 05 Paź 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Swarzędz

Piwa: 0/2
PostWysłany: Wto 16 Paź 2018, 09:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorki za odkopanie tematu ale własnie też kupiłem niedawno C3 II 1.4i i też mnie dziwiło ,że kontrolka od poduszki powietrznej nie gaśnie tak szybko jak inne. Ale skoro tutaj znalazłem podobny przypadek to chyba te modele tak mają. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
michalxm1

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 210
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rybnik
Posiadane auto: Peugeot 508SW 2.0hdi 163km 2012 , C3 II Exclusive 1,6 VTI
Piwa: 9/1
PostWysłany: Wto 16 Paź 2018, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ta kontrolka tak ma
przypomina zeby była wyłączona poduszka pasażera jak się przewozi dziecko w foteliku z przodu tyłem do kierunku jazdy
_________________
Fiat 126p x 2
BX 1,9 16V GTi
XM V6 12V
XM 2ct
Astra 1,7tdi Isuzu
C3 1,4HDI
Laguna 2,0 16V IP
Xsara Picasso 1,8 2000
Xsara Picasso 1,8 2004 FL Exclusive
Renault VelSatis 3,5V6 Initial Paris \'05
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group