trzęsienie auta przy wchodzeniu na obroty i na postoju

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
d.domel

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 5

Posiadane auto: VW, Touran, Trendline, 2.0TDI 140KM, 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 25 Maj 2008, 13:00    Temat postu: trzęsienie auta przy wchodzeniu na obroty i na postoju Odpowiedz z cytatem

Mam Tourana 2.0 TDI 140KM z manualną skrzynia biegów. Była w nim zrobiona akcja serwisowa z dwumasem.
Mam problem z trzęsieniem auta. Jak stoję to czasem bardziej a czasem mniej się telepie. Jak wchodzę na obroty na 4,5 lub 6 biegu tak w okolicy 2300-2500 obrotów to auto trzęsie się niemiłosiernie. Przechodzi to koło 2800 3000 obrotów. Miałem delikatne pęknięcie na głowicy na pierwszym zaworze co zostało splanowane. Wymieniłem też wszystkie zawory na oryginalne (zamienników brak). Nie bardzo wiem czego się przyczepić a serwis VW ASO sugeruje dwumas. Ma ktoś jakieś propozycje??

Damian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
domel2

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piaseczno
Posiadane auto: passat 2.0 combi 2006 r.
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 22 Cze 2008, 18:25    Temat postu: koło dwumasowe Odpowiedz z cytatem

Cool witam. w moim touranie (1.9 105 PS z 05 r) zaobserwowałem podobna sytuacje szarpie furą na biegu jałowym i to najbardziej gdy motor jest jeszcze zimny.dodatkowa mataliczne hałasy z okolc sprzęgła, jednak biegi wchodza bez zarzutu i na dodatek przy rozgrzanym silniku te historie jakby ustawały. popnado nie zawsze sie to dzieje zdarza się że jest idealnie. w ASO VW mądry pan tez mi powiedział, że dwumas do wymiany łącznie z całym sprzęgłem Evil or Very Mad ciężka sprawa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
d.domel

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 5

Posiadane auto: VW, Touran, Trendline, 2.0TDI 140KM, 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 22 Cze 2008, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaskoczę cię ceną całego sprzęgła sachs'a Smile W hurtowni cały komplet do mojego kosztuje 1280 zł brutto razem z dwumasem Smile Montuje to za 2 tygodnie. Powiem jaki był efekt. Tak czy siak zrobił mi sie nagar na zaworachwylotowych i to był powód przywieszania zaworów. Nasze paliwo jest jednak zupełnym syfem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
domel2

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piaseczno
Posiadane auto: passat 2.0 combi 2006 r.
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pon 23 Cze 2008, 08:11    Temat postu: trzesienie, koło dwumasowe Odpowiedz z cytatem

no ta cena jest konkurencyjna, w ASO zycza sobie 3.000 z wymianą Laughing ,ja znalazłem za 1.700 komplet. zastanawiam sie tylko czy przy wymianie koło konieczna jest wymiana sprzegła. ale tak zalecają. jak wymienisz daj znać jaki efekt. pozdro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
domel2

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piaseczno
Posiadane auto: passat 2.0 combi 2006 r.
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 20 Wrz 2008, 17:53    Temat postu: trzęsienie silnikiem Odpowiedz z cytatem

Witam, no jak tam wymieniłeś sprzęgło, coś poprawiło się?
Pytam bo się powoli przymierzam do tego w moim aucie. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 20 Wrz 2008, 17:53    Temat postu: reklama

Powrót do góry
d.domel

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 5

Posiadane auto: VW, Touran, Trendline, 2.0TDI 140KM, 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 20 Wrz 2008, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzęgło wymieniłem razem z oboma kołami. W zasadzie to nie to... Ale powiem tak. Zacząłem jeździć na paliwie wzbogaconym - Shell V-Power - problem zniknął jak za dotknięciem ręki. Dla testu zatankowałem zwykłą ropę (zawsze tankuję na shell'u) i znowu to samo... Wlałem V-Power (od tamtego momentu 4-5 zbaków) i od razu problem zniknął. W tym miesiącu jadę na testy pompowtrysków do bosch'a i jeszcze mam sprawdzić pompę paliwa. Generalnie nagar się nie robi przy mocniejszym paliwie. W serwisie VW zgłupieli Smile Wybieram się na hamownię do Goduli w Krakowie bo mam tam znajomego i pojeżdże po mieście z podłączonymi czujnikami. Zobaczymy co wyjdzie. Tak na marginesie znajomy ma podobny problem w pasacie z tym silnikiem... Sprzęgło i tak wymieniłem więc jak dojde co to było to sobie dołożę do 170KM Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
domel2

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 21 Cze 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piaseczno
Posiadane auto: passat 2.0 combi 2006 r.
Piwa: 1/0
PostWysłany: Nie 21 Wrz 2008, 19:39    Temat postu: drgania silnika Odpowiedz z cytatem

No proszę. Very Happy Może tu tkwi problem. Ja tankuje na BP ale następne moje tankowanie będzie na shellu. Może pomoże.
Też myślałem o dołożeniu mocy ale mam za mało wiedzy na ten temat popytam, poczytam i coś pomyślę.
Dam znać co z drganiami po tankowaniu na shellu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
d.domel

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 5

Posiadane auto: VW, Touran, Trendline, 2.0TDI 140KM, 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 21 Wrz 2008, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj że u mnie problem się skończył jak zatankowałem to wzbogacone paliwo V-Power.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tasmanski4

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łańcut
Posiadane auto: Touran 1,9 ,2003rok, AVQ
Piwa: 4/4
PostWysłany: Pią 26 Wrz 2008, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może spróbuj wyczyścić program na kompie i wgrać od nowa . Podobno w tych vw tak się zdarza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
d.domel

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 5

Posiadane auto: VW, Touran, Trendline, 2.0TDI 140KM, 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 26 Wrz 2008, 12:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy muszę wtedy szukać kogoś kto ma oryginalny soft czy wystarczy jak
zczytam ze swojego i wgram ponownie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tasmanski4

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 123
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łańcut
Posiadane auto: Touran 1,9 ,2003rok, AVQ
Piwa: 4/4
PostWysłany: Pią 26 Wrz 2008, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wgranie tego samego programu nie ma sensu ,trzeba go zmienić u dobrego fachowca żeby sobie nie narobić kłopotów Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group