Powazne drgania kierownic

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotras7152

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wągrowiec
Posiadane auto: Ducato 2.8 idTD 2000r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 11 Kwi 2012, 21:30    Temat postu: Powazne drgania kierownic Odpowiedz z cytatem

Witam Mam problem z moim ducato chodzi o to że jadę np. 20km i wszystko jest w porządku a gdy po chwili zaczyna mi szarpać kierownice w prawo i lewo oraz w trakcie tych szarpań gdy skręcam w lewo puka mi w prawym kol ujadę na tym kilka kilometrów i już wszystko wraca do normy i jest okej. Mój mechanik nie wie co się dzieje a już wymieniłem tarcze hamulcowe klocki i półosie z przegubami to zostało wymienione z prawej i lewej strony. Odpowiedz mojego mechanika jak się rozwali wtedy ściągniemy was z drogi i będziemy wiedzieli co jest. A ja jeżdżę z pracownikami i nie chce narażać ich na niebezpieczeństwo jeżeli chodzi o układ kierowniczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
petarda

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
PostWysłany: Sro 11 Kwi 2012, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wymiana płynu hamulcowego i czyszczenie zacisków?
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
robson_robson

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość/region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
PostWysłany: Sro 11 Kwi 2012, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wymienialiście przeguby zewnętrzne czy wewnętrzne???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piotras7152

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wągrowiec
Posiadane auto: Ducato 2.8 idTD 2000r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 12 Kwi 2012, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Petarda-Nie płyn nie został wymieniany ale zaciski były czyszczone.

Robson- Przeguby zewnętrzne oczywiście.

Dziś wjechałem do mechanika i prawdopodobną przyczyną jest środkowa guma mocowania silnika. Znajduje się koło skrzyni biegów a konkretnie jest prawa i lewa poduszka. I dzisiaj zauważyłem że nie mam prawej i zmienia się kąt silnika co powoduje zmiany położenia półosi a bicie kierownicy oraz pukanie w prawym kole.

Wcześniej jak pisałem co się dzieje z autem nie wspomniałem że to się dzieje gdy zdejmę nogę z gazu a gdy dodaje gazu przez co zwiększają się obroty silnika szarpnięcia kierownicy znikają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group