przerywanie silnika

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rpuchyrski

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): podkarpackie
Posiadane auto: honda jazz 2oo2
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 05 Mar 2012, 19:55    Temat postu: przerywanie silnika Odpowiedz z cytatem

pomocy autko dopuki nie jest rozgrzany silnik pracuje normalnie po nagrzaniu gdy zgasnie juz kontrolka pomiedzy obrotami 2000-3000 czsami zaczyna szarpac silnik1246 jak ktos zna problem prosze odpowiedz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MarcinWednesbury

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 348
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wednesbury Anglia
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2012 sztuk dwie Nissan 350Z
Piwa: 18/15
PostWysłany: Wto 06 Mar 2012, 08:36    Temat postu: Re: przerywanie silnika Odpowiedz z cytatem

rpuchyrski napisał:
pomocy autko dopuki nie jest rozgrzany silnik pracuje normalnie po nagrzaniu gdy zgasnie juz kontrolka pomiedzy obrotami 2000-3000 czsami zaczyna szarpac silnik1246 jak ktos zna problem prosze odpowiedz


Sprawdź świece zapłonowe przewody 8 szt. + ERG
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
milejow

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
PostWysłany: Sro 07 Mar 2012, 00:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świece zgoda, przewodów zap. nie ma a co to takiego ERG, może EGR?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Flik77

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
PostWysłany: Sro 07 Mar 2012, 01:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szarpie podczas jazdy?
Raczej moje pytanie niż stwierdzenie: czy przyczyną takich szarpań mogłoby być kiepskie paliwo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jedynka1

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
PostWysłany: Sro 07 Mar 2012, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może być jeden z czynników,ale tu na forum tego nie stwierdzimy.Trzeba samochód sprawdzić w warsztacie.Może przebicie na przewodach,może świece ,może paliwo i tak w nieskończoność z tym może Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 07 Mar 2012, 10:36    Temat postu: reklama

Powrót do góry
jedynka1

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolnośląskie
Posiadane auto: honda jazz komfort 1.4 2011r
Piwa: 3/4
PostWysłany: Sro 07 Mar 2012, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może być jeden z czynników,ale tu na forum tego nie stwierdzimy.Trzeba samochód sprawdzić w warsztacie.Może przebicie na przewodach,może świece ,może paliwo i tak w nieskończoność z tym może Crying or Very sad Ale napisz jak zdiagnozujesz usterkę bo to może się przydać innym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rpuchyrski

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): podkarpackie
Posiadane auto: honda jazz 2oo2
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 07 Mar 2012, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podłoczyłem do komputera pokazał ze niezawsze działa przepustnica gazu zacina sie czasami nie zawsze niewiem czy tam jest jakis czujnik jeszcze do tego niedoszedlem jade na warsztat w sobote jak ktos zna temat daj cynk pozrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Flik77

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
PostWysłany: Sro 07 Mar 2012, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresowałem się tematem, bo też od jakiegoś czasu mam jakby delikatne pojedyncze szarpanie. U mnie nie zależy to ani od obrotów, ani rozgrzania silnika. Występuje tylko w dwóch sytuacjach.
Jadę sobie np 60-80 i przy odcięciu gazu wyczuwam takie jakby delikatne szarpnięcie.
Tak samo mam podczas gwałtownego przyspiezania z 80 do np 120. Może automaty tak już mają.
Chociaż w sumie mam wrażenie , że takie delikatne szarpnięcie w opisanej sytuacji jest raczej normalne.
Dopiero wgryzam się w temat motoryzacji. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
milejow

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
PostWysłany: Sro 07 Mar 2012, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak automat zmienia biegi to ma prawo delikatnie szarpnąć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Flik77

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
PostWysłany: Sro 07 Mar 2012, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

milejow napisał:
Jak automat zmienia biegi to ma prawo delikatnie szarpnąć

Masz rację,ale ktoś bardziej obeznany w temacie ode mnie, stwierdził, że skrzynia CVT nie szarpie. Nie wiem, czy można w to wierzyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rpuchyrski

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): podkarpackie
Posiadane auto: honda jazz 2oo2
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 14 Mar 2012, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

samo czyszczenie gaznika nic nie dalo po wymianie 8 szt swiec zaplonowych firmy denso 12zeta sztuka jazzik odzyskal zycie Razz Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
karpikwml

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): mława
Posiadane auto: renault modus
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 30 Gru 2018, 14:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam .Kupiłem Jazza 1.4 dla córki rok 2005.Opisze moja przygode z przerywającym motorem.Po odpaleniu było ok za jakis czas motor przerywał .Czytałem Wasze problemy i byłem pewien że to jeden z opisywanych czyli EGR, świece ,zawort ,itd.
Jednak mój problem okazał się banalny. mianowicie po odkręceniu korka wlewu usłyszałem syk powietrza co wskazywało na podciśnienie w układzie paliwowym.Zostawiłem luzny korek i hejka w trase no i to radośc motorek pracuje jak pszczółka .Problem sam prawie sam sie rozwiązał .Pisze bo może i inni maja to samo i niepotrzebnie wydaja kase .Jesli pomogłem komuś będe sie cieszył .Pozdrawiam Andrzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
witek_p

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
PostWysłany: Nie 30 Gru 2018, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=174286
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
gooooo

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 25 Paź 2014
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość/region): Podkarpacie
Posiadane auto: Honda Jazz 2006
Piwa: 0/3
PostWysłany: Nie 30 Gru 2018, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też syczy podciśnienie gdy odkręcam korek a auto nie szarpie. Może filtr paliwa domaga się wymiany? katalogowo przy 140 000 km
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group