Zawieszenie, trudne do zidentyfikowania stuki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blondyn77

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Paź 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubin
Posiadane auto: Grand Scenic II 1.9 dci 2006r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 22 Paź 2016, 15:43    Temat postu: Zawieszenie, trudne do zidentyfikowania stuki Odpowiedz z cytatem

Witam. Problem mój przeciąga się w czasie z braku chyba kompetencji mechanika. Zaczęły się stuki w przednim zawieszeniu w moim Grand Scenicu II 1.9dci z 2006r. Pojechałem do mechanika, który wymienił sworznie, końcówki drążków, gumy na drążku (które zaczęły mi teraz skrzypieć na tzw. hopkach), zaznaczę,że mam też wymienione wszystkie poduszki silnika. Mechanik stwierdził, że wszystkie elementy są ok, co potwierdził inny mechanik. Stuki, które mają miejsce są nie regularne i nasilają się jakby mi coś miało zaraz odlecieć. Nie jest to w trakcie skręcania. Jest to meteliczny głuchy odgłos. Nie dzieje się to przy dziurach, wtedy jest cisza, ma to miejsce przy pofalowanej , nierównej nawierzchni i to nie zawsze, dlatego jest problem z lokalizacją.Może macie jakieś rady co to może być, może ktoś ma lub miał taki sam problem. Sad
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
the_1piotr

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 819
Skąd jesteś (miejscowość/region): siedlce
Posiadane auto: trafic II 2008. 2.0 dc i115 , espace IV 2008, 2.0dci dpf 173kM
Piwa: 26/6
PostWysłany: Sob 22 Paź 2016, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uszkodzony amortyzator z kolumny mcperson .. jedz na test amortyzatorów

moze tlok sie rozlecial w srodku

sprawdz łaczniki stabilizatora przechyłu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
blondyn77

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Paź 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubin
Posiadane auto: Grand Scenic II 1.9 dci 2006r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 22 Paź 2016, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję pojadę w środę i dam znać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ar2r_w

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
PostWysłany: Pon 24 Paź 2016, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam to samo, a amorki od miesiąca nowe i dalej puka. Z tym, że do wymiany jest jeszcze prawdopodobnie poduszka silnika. Irytujące jak cholera, zwłaszcza, że mechanicy i diagności mówią, że wszystko OK.
_________________
Z racją jest jak z doopą- każdy ma swoją...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ar2r_w

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
PostWysłany: Wto 01 Lis 2016, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poducha wymieniona, stuki ustały tak jak dziwne wycie, jakby coś obcierało, po wjechaniu w fałdę jezdni
_________________
Z racją jest jak z doopą- każdy ma swoją...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 01 Lis 2016, 20:02    Temat postu: reklama

Powrót do góry
blondyn77

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Paź 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubin
Posiadane auto: Grand Scenic II 1.9 dci 2006r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 01 Lis 2016, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Która poducha. Bo ta od strony rozrządu u mnie też nowa z tym łącznikiem włącznie,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
blondyn77

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Paź 2016
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość/region): Lubin
Posiadane auto: Grand Scenic II 1.9 dci 2006r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 02 Lis 2016, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No i się okazało, że jak sami nie przypilnujemy to ... szkoda gadać. Mój upór sprawił, że diagnosta sprawdził dokładnie wszystko co należało...Okazało się, że przez kilka miesięcy jeździłem z samo zaciskowymi szczypcami na saniach. Wniosek jest taki, że po mechanikach należy sprawdzać ... stukały jak i kiedy chciały...Awaria usunięta Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ar2r_w

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
PostWysłany: Czw 03 Lis 2016, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to szczypce masz w gratisie Laughing , a poducha właśnie ta u góry przy rozrządzie.
_________________
Z racją jest jak z doopą- każdy ma swoją...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
talar0000

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Sty 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): SOCHACZEW
Posiadane auto: RENO SCENIC 1,9 DCI 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 06 Sty 2017, 11:37    Temat postu: Re: ( Renault Scenic ) Zawieszenie, trudne do zidentyfikowa Odpowiedz z cytatem

prz dziwnych stukach i zgrzytach sprawdzajcie rame pomocniczą[nie znam fachowej nazwy] na której siedzą chłodnice;dwie sróby z przodu na 18 klucz i dwie przy wachaczach szczególnie na nie zwracajcie uwagę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group