Poziom płynu LDS


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BlackBlue

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 428
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa-Ursynów
Posiadane auto: Citroen C5 Break II 2.016v + LPG
Piwa: 31/23
PostWysłany: Pią 16 Paź 2015, 12:08    Temat postu: Re: poziom LDS w zbiorniku Odpowiedz z cytatem

abarte napisał:
Ku przestrodze podaję mój nieszczęśliwy przypadek.
Samochód stał na podnośniku, a konkretnie na dwóch - podniesione przednie koła. Wymieniałem olej w skrzyni automacie. Przed użyciem podnośników samochód poniosłem na maxa - 10km/h.
Zrobiłem coś czego nie powinienem zrobić - dolałem płynu LDS do dolnej części sitka - weszło ze 2l.
Żeby nagrzać olej w skrzyni odpaliłem silnik. Po 5 minutach nastąpiła eksplozja zbiornika LDS. Cała komora silnikowa w oleju.
Pomijając to że dolewałem LDS w nieprawidłowej pozycji zawieszenia nie zrobiłem jednej czynności o której mowa w instrukcji serwisowej - Przy tych operacjach należy odkręcić korek zbiornika. Nic by się nie stało, oprócz przelania się płynu.
Jednej sprawy nie mogę ogarnąć. Samochód podniesiony, po odpaleniu silnika nie zmieniałem ustawienia wysokości, a w zbiorniku podniósł się poziom płynu o co najmniej wysokość sitka.


Nauczka na przyszłość. Najpierw czytamy później robimy. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
poorsultan

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 14 Lip 2014
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): północ
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 26 Paź 2015, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podłączę się pod ten temat. Próbowałem dziś odkręcić korek od zbiorniczka z płynem LDS. Ciągnę, szarpię, sapię, prycham, a ten korek ni-chu-chu nie drgnie nawet. Czy ten korek może się jakoś zapiec, zablokować? Jest jakiś cwany, sprytny sposób na takie korki co to ruszyć ich nie można?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
BlackBlue

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 428
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa-Ursynów
Posiadane auto: Citroen C5 Break II 2.016v + LPG
Piwa: 31/23
PostWysłany: Pon 26 Paź 2015, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj owinąć korek jakaś cienką ścierka. Np. takimi co się myje naczynia. Miałem podobny problem z korkiem od wody. :p Ściereczką pomogła. Pamiętaj oczywiście żeby nie za mocno odkręcac żebyś czegoś nie urwał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość komunikator tlen - status spik (wp kontakt) skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
łysyxmv6

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lip 2012
Posty: 135
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolnyśląsk
Posiadane auto: Peugeot / Citroen
Piwa: 1/14
PostWysłany: Nie 02 Kwi 2017, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpytam odnośnie pomiaru LDS w C5 MKII i MKIII.
To są układy tej samej konstrukcji,jak powinno się sprawdzać poziom LDS.
W MKII na sama glebę a w MKIII ? na logikę tak samo ?
Spuszczanie ciśnienia poprzez LEXIE to tryb serwisowy do wymiany sfer... ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group