szkoda całkowita C4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gruszka1983

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 16V, 2004r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 16 Lut 2012, 18:33    Temat postu: szkoda całkowita C4 Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
Niestety miałem małą kolizję moją C4 1.6 16v i boję się, że będzie orzeczona szkoda całkowita - auto jest z 2004 roku...wszystko będzie szło z OC sprawcy (warta), skasowany mam lewy przód (błotnik, lampa, nadkole, zderzak), prawe drzwi przednie i tylne są przerysowane oraz zderzak tylni i nadkole z tyłu z lewej i prawej strony i niestety moja cytryna odpala i gaśnie od razu, czy to coś z silnikiem czy komputer wariuje? ...pytanie czy lepiej to zrobić w ASO czy próbować w jakimś dobrym zakładzie robić a pieniążki wziąć do ręki? Czy może złomować? I kolejna sprawa jeśli ASO to czy ktoś coś może powiedzieć o salonie na ul.Wielickiej w Krakowie lub na Mogilskiej w Krakowie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jacekczewa

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość/region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
PostWysłany: Czw 16 Lut 2012, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy po wypłacie szkody calkowitej będzie Cię stac na naprawę w ASO Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
nadamus
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość/region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
PostWysłany: Czw 16 Lut 2012, 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy naprawach z oc sprawcy to suma gwarantowana (do ktorej zaplaca za naprawe) w wiekszosci towarzystw ubezpiecznieniowych wynosi ok 1,5 mln . i nie moga narzucic Ci ze zaplaca za samochod i rob co chcesz. jezeli chcesz naprawic to mozesz naprawic. samochod musi byc w takim samym stanie jak przed wypadkiem. koszty napraw w tym wypadku nie maja znaczenia. jezeli jednak warta oszacuje np. wartość szkody calkowitej na poziomie np: 20 tys zlotych to warto zastanowic sie nad tym oby wyplacili te odszkodowanie gdyz za te pieniadze nie sprzedalbys tego samochodu (bez wypadku). przy wyplatach ac najczesciej ubezpieczyciele zanizaja sume wyplat ale przy wyplatach oc wyplacaja wyzsze tak aby nikt nie chcial naprawiac gyz lepiej zaplacic np. 10% wiecej wartości rynkowej i miec spokoj niz zaplacic nie wiedomo ile za naprawe (do tego 1,5 mln) kolega tak mial: w tyl jego samochodu (seat toledo z 1998r) wjechal autobus, pzu oszacowalo szkode calkowita i zaproponowalo 15tys zl. wiadomomo ze za tyle to on w zyciu nie sprzedalby ( w stanie sprzed wypadku) takiego samochodu i sie zgodzil na ta wyplate Wink poczekaj na wycene z warty i wtedy podejmij decyzje Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
leszek11112

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość/region): Radom
Posiadane auto: Citroen Picasso 1,8 16v 2000r
Piwa: 1/2
PostWysłany: Czw 16 Lut 2012, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nadamus szkoda całkoita to jest wartość rynkowa przed kolizją minus wartość po kolizji [ przeważnie zaniżają wartość przed kolizją ]aby mniej wypłacić szkoda całkowita będzie zawsze jeśli koszt naprawy [ w/g kosztorysu pzu ] przekroczy wartość rynkową . przerabiałem ten temat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
nadamus
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość/region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
PostWysłany: Pią 17 Lut 2012, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety- trochę się mylisz: wartość szkody całkowitej występuje najczęściej gdy koszt naprawy stanowi wartość pow. 70% wartości samochodu (w większości towarzystw ubezpieczeniowych) w chwili wypadku (a dokładniej tuż przed). Przy szkodzie całkowitej występują dwa warianty:
1. gdy odszkodowanie wypłacane jest z AC posiadacza pojazdu: ubezpieczyciele zaniżają wartość pojazdu w chwili wypadku i wartość napraw, aby zapłacić mniej. Do najczęstszych „omyłek” jest podawanie kwot netto (bez podatku VAT) i właśnie zaniżanie wartości samochodu.
2. gdy odszkodowanie wypłacane jest z OC sprawcy: ubezpieczyciele podwyższają wartość pojazdów w chwili wypadku i (proporcjonalnie) koszt napraw tak aby koszt napraw przekroczył wartość 70% (próg szkody całkowitej). Wtedy też proponują wyższą cenę za samochodu tak aby nie opłacało się naprawiać. Potem towarzystwa ubezpieczeniowe stosują trochę „oszukańczą” praktykę: od wartości pojazdu odejmują wartość tzw. pozostałości-czyli wraka samochodu. I tu dochodzi do przekrętów gdyż celowo zawyżają cenę „pozostałości” aby zapłacić mniej (tj. różnicę pomiędzy wartością samochodu w chwili wypadku a wartością wraku). Niestety- nie wskazują gdzie można sprzedać wrak samochodu za tą cenę, co wyliczyli. Można sprzedać wrak za niższą kwotę (np. na stacji demontażu pojazdów) a następnie zwrócić się do towarzystwa ubezpieczeniowego o wypłatę różnicy pomiędzy kwotą wyceny „pozostałości” a kwotą otrzymaną na stacji demontażu. Większość ludzi jednak „zadowala” się tym co otrzymali od ubezpieczyciela i nie dochodzą pozostałej kwoty (tzn różnicy w wartości „pozostałości) .
Jednak w przypadku naprawy z OC sprawcy określona kwota do której należy naprawiać to 1,5 mln zł. Zgodnie z zapisami ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach towarzystwa ubezpieczeniowe są zmuszone do pokrycia szkód i w rezultacie do doprowadzenia pojazdu do takiego samego stanu jak był przed wypadkiem. Tak więc towarzystwa ubezpieczeniowe nie mogą odmówić naprawy (pomimo nawet często wyższych kosztów napraw). Często postępują jednak tak jak opisane w pkt 2 tego postu, czyli „naginają prawo” Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pią 17 Lut 2012, 20:15    Temat postu: reklama

Powrót do góry
tysonlee12

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 14 Lis 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): pakistan
Posiadane auto: honda
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 14 Lis 2012, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przerabiałem coś takiego z Oplem Insignią...awaria w Niemczech, serwis deklarował naprawę w 4-5 dni. Byłem przejazdem więc dostałem samochód zastępczy i jechałem dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
gizmo_kupa

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
PostWysłany: Nie 25 Lis 2012, 12:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawa w ASO nie wchodzi w grę, bo po prostu nie wystarczy na nią pieniędzy... Ubezpieczalnia na pewno tak ci wyceni auto, że nie będzie warte więcej niż 8-9 tysięcy. Nie sądzę żeby ASO podjęło się tak zaawansowanej wymiany blacharki + naprawy mechaniczne... Teoretycznie gdybyś poszedł do ASO i zrobił to na własny koszt a potem przedstawił w ubezpieczalni fakturę to powinni ci oddać kasę, ale niezbadane są wyroki tych firm... :/

____________________
Auto do 20 tys - poradnik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Ubezpieczenia komunikacyjne, firmy ubezpieczeniowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group