Co lepsze GPS czy CB radio?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nawigacja samochodowa GPS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wolik

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): chelm
Posiadane auto: vwgolf 4
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 08 Kwi 2014, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem lepszy jest GPS, bo na CB nie zawsze jest pewność czy dojedziemy do celu, i raczej trzeba być cały czas na CB, a nie zawsze uzyskamy odpowiedź, moim zdaniem nawigacja jest po prostu dużo pewniejsza i mniej zawodna.. choć tez ma swoje minusy..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
trafficman

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Meriva
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 11 Kwi 2014, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GPS vs. CB

moim zdaniem wygrywa GPS

...dlaczego?

bo ta technologia jest ciągle rozwijana, a CB stoi w miejscu.

Nie umniejszam oczywiście roli CB bo nie raz uratowało tyłek Very Happy

Jeśli się mylę, to proszę o kontrargumenty Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Kaccperr

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Audia city
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 14 Kwi 2014, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej obydwa mieć. I GPS i CB się przydaje. Właściwie to nie wiem o co chodzi w tym porównaniu. GPS raczej nas przed smerfami nie bardzo uratuje chyba że przed radarami. Osobiście mam obydwa systemy i bez żadnego nie wyobrażam sobie życia tak się do tego już przyzwyczaiłem. Mam nadzieje że zintegrują kiedyś CB i GPS żeby było wszystko mniejsze i bardziej kompaktowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Wto 13 Maj 2014, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myrta88 napisał:
(...) dzięki CB ominąłem korek na autostradzie bo był wypadek. (...)

Nawigacja z aktywnym np. traffikiem i koniecznie z dostepem do Internetu, potrafi to robić na bieżąco - co 2 min jest aktualizacja danych o przejezdności. Smile
Ale to prawda, że jedno nie zastąpi drugiego, tyle, że obecnie nasycenie CB w drodze, jest na maleńkim poziomie. Wink
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Fredrickwks98

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): wrocław
Posiadane auto: VOLKSWAGEN
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 15 Maj 2014, 09:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie najlepiej mieć i jedno i drugie, bo CB ostrzeże przed niechcianymi sytuacjami na drodze, a natomiast nawigacja poprowadzi do upragnionego celu, osobiście ma nawigację Garmina z dożywotnimi aktualizacjami i wystarcza mi to w zupełności:)

____________________


Ostatnio zmieniony przez Fredrickwks98 dnia Sro 26 Lis 2014, 21:37, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 15 Maj 2014, 09:52    Temat postu: reklama

Powrót do góry
ExtraRoger2836

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Saab 9-5 FL
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 28 Maj 2014, 09:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie najlepiej mieć jedno i drugie, ale gdybym miał ostatecznie wybierać to postawiłbym na GPS, bo jest bardziej przystępny, a jeżeli ma sie dobrą mapę i model to można spokojnie ustrzec sie także przed fotoradarami..

____________________


Ostatnio zmieniony przez ExtraRoger2836 dnia Nie 04 Sty 2015, 17:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
EARLEEN96

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Elbląg
Posiadane auto: Skoda Felicia (6U)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 27 Wrz 2014, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie lepsza jest nawigacja. Ciężko się bez tego odnaleźć. Chyba, że ktoś woli wrócić do map papierowych ;D Nigdy nie miałem CB radia i radziłem sobie świetnie. Zamiast tego korzystam z Yanosika na androida. Dla mnie dużo wygodniejsze.

____________________
U nas zakupy PKT.22


Ostatnio zmieniony przez EARLEEN96 dnia Sro 08 Kwi 2015, 09:59, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
elojo

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Paź 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 09 Paź 2014, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak dla mnie to i jedno i drugie jest bardzo potrzebne, ale na pewno na CB dostaniesz informacje szybciej, częściej i więcej ;p chociażby dokładniejsze info o radarach itd ;p ja mam fabryczną w samochodzie nawigację i jestem zadowolony tylko muszę ją aktualizować, ale już znalazłem firmę i czekam także można niedługo ruszać w trasę Wink pkt.22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
LeszekMOTO

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Skorzęcin
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 18 Mar 2015, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

korzystam z CB i jednocześnie z yanosika. Dzieki niemu nie place mandatów i nie stoję w korkach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ExtraFelice2135

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Suzuki Wagon R+
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 20 Kwi 2015, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz pamiętać, że GPS doprowadzi cię w każde miejsce. CB radio jest dobre dla osób lubiących pogadać. Nadaje się np. do przekazywania informacji o utrudnieniach na drodze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TheDonnetta75

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Nysa
Posiadane auto: Toyota Hilux (KUN26R)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Kwi 2015, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GPS ma troszkę inną funkcję niż CB radio. Uważam, że dobrym rozwiązaniem jest w tej chwili aplikacja Yanosik na telefonie. Już większość osób ma smartfon z gps i dostępem do internetu. Nie dojść że aplikacja poinformuje o policji i innych wydarzeniach na drodze to jeszcze może nawigować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ULTRAVANNA97

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kędzierzyn-Koźle
Posiadane auto: Ford Transit VI
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 26 Maj 2015, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CB radio jest niepotrzebnie czasami zaśmiecane rozmowami nic nie wnoszącymi do życia kierowców. Po Prostu rozmowy o niczym przerywane przekleństwami. A to nie jest dobre jak się jedzie z rodziną i dziećmi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kris406

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Audi A4, 1.9 tdi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 02 Cze 2015, 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego ja CB włączam co jakiś czas zapytać tylko czy nie stoją Razz Korki w tej chwili doskonale pokazują mapy google. Wiele transferu nie biorą, a fajnie pokazuje natężenie ruchu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wackijan11

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: passat b5 fl variant
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 03 Cze 2015, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używam i CB i GPS (o bosz... ile skrótów Razz). Oba rozwiązania spisują się doskonale. Szkoda tylko, że w co większych miastach lecą same bluzgi :/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
extrajefferey98

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: Nissan X-Trail T31
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 25 Cze 2015, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W większych miastach to już jest normalne i ja się do tego przyzwyczaiłem. Po prostu u mnie się to zdarza cały czas..A używam wiadomo dwóch rzeczy i to GPS i to CB radio. Bez tego się samemu w żadną trasę nie wybieram bo nawet to nie ma żadnego sensu heeh.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nawigacja samochodowa GPS Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group