Porada - Zmiana radia w GS300 IIgen np. na 2 din

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thorgal1

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): śląsk
Posiadane auto: LEXUS GS300 02r. IIgen.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 28 Cze 2009, 21:51    Temat postu: Porada - Zmiana radia w GS300 IIgen np. na 2 din Odpowiedz z cytatem

Witam
Posiadam Lexa GS300 IIgen z 2002r.

Przyzwyczajony do słuchania mp3 na kartach z SD (moja viki ma takie radio) postanowiłem nie nagrywać już płyt CD do zmieniarki i zmienić radio. Po długich poszukiwaniach zamontowałem 2din JVC AVX810 - 7" wyświetlacz dotykowy, USB do którego podłączyłem hdd laptopowy 2,5" 250gb - oraz czytnik kart SD.

I tutaj natrafiłem na kilka problemów ... jeden z nich to zakup ramki do tego modelu - trzeba wiedzieć że ten model ma cały stelaż w który jest wkręcony panel klimy. Opis zmiany: http://www.metraonline.com/productsl.aspx?s=95-8152 - posiadam dostęp do tych ramek.
Potem jest zakup kostki iso z Toyoty - dostępne po 10 pln na allegro lub giełda elektroniczna.

Demontujemy panel klimy + radio - wkręcamy nowe radio + klimę do stelaża, demontujemy schowek pasażera (4 śruby z góry - reszta zatrzaski - delikatnie z okablowaniem do poduchy) po prawej stronie mamy centralkę z której wypinamy kable które idealnie będą pasować do kostki z Toyoty ... odcinamy kable z zasilania w kostce z Toyoty - tam mamy mieć tylko głośniki - zasilanie bierzemy z oryginalnej kostki w Lexie z radia ... plus i minus - najlepiej zmierzyć miernikiem - ale są to duże piny po rogach ...

Zdjęć w trakcie montażu niestety nie robiłem, ale służę pomocą dla zainteresowanych - jak zdarzy się że będę jeszcze raz rozbierał to miejsce to fotki będą Smile

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Lexusów z DG, Czeladzi, Będzina i okolic - pokażcie się bo was nie widać Smile ani na forum ani na ulicach Smile
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
KLEXUS

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 13


Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 19 Lip 2009, 14:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za pozdro, mozna by sie kiedy ugadac na jakiej miejscówce i pooglądac te lexusy:) ja mieszkam 20 km od czeladzi tak ze nie ma problemu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
thorgal1

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): śląsk
Posiadane auto: LEXUS GS300 02r. IIgen.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 24 Lip 2009, 00:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spox, kiedy będziesz chciał to po 19 jestem dostępny w Czeladzi ... np. na parkingu na stacji Statoil przy dużym skrzyżowaniu.... napisz tylko w który dzień Smile
_________________
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
malula

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): POZNAN
Posiadane auto: LEXUS GS
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam gdzie moge kupic taka ramke do radia 2din w polsce?
_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group