Czy niska jakość paliwa może powodować usterki auta?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
baska99

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 05 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zielona Góra
Posiadane auto: Passat b6
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 05 Mar 2015, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w miejscowości była stacja benzynowa z podejrzanej jakości paliwem. Mieszkańcy wiedzieli, że nie powinno się tam tankować, bo samochody się psują. Więc najwyraźniej jakość paliwa ma duże znaczenie. Teraz ta stacja przeszła pod markę Orlenu i już nie ma tam problemów, paliwo jest dobrej jakości, auta normalnie na nim jeżdżą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
najmilo1984

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Starachowice
Posiadane auto: Subaru Legacy
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 17 Kwi 2015, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój znajomy kiedyś też się chwalił i cieszył, że tankuje 20gr taniej na litrze względem innych stacji benzynowych, do czasu, kiedy zaoszczędzone 200zł w skali pół roku mógł sobie dorzucić do naprawy katalizatora i czegoś tam jeszcze, gdzie łączny koszt wyniósł prawie 600zł. Mechanik bez zastanowienia powiedział mu, że przyczyną było trefne paliwo. #sekretykuźniara
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Colin2449

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnowskie Góry
Posiadane auto: Skoda Felicia (6U)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 18 Kwi 2015, 09:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma się co dziwić, skoro po ostatniej kontroli 7/10 stacji oszukiwało na Paliwie. Oszczędność 20 gr na litrze jest czymś niepokojącym i warto zastanowić się dwa razy zanim zatankuje się nie wiadomo co. Koszty naprawy często mogą przewyższyć to co zaoszczędzimy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MrTianna1546

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Będzin
Posiadane auto: Mercedes CLS-Klasse W218
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 18 Kwi 2015, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paliwo złej jakości znacząco wpływa na silnik. Skutkiem jest mniejsza moc, nierówna praca, stukanie, a także większe zużycie paliwa. Paliwo takie może uszkodzić m. in. katalizator, sondy Lambda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
OneArnulfo84

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Żory
Posiadane auto: Toyota Land Cruiser (J200)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 25 Cze 2015, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałem również takie opinie, że to może wpływać na silnik..Wydaję mi się, że trzeba tankować benzynę tylko dobrej generacji aby nie było żadnego złego wpływu na silnik. Jedynie mogę powiedzieć, że dobra to jest na pewno benzyna i z orlenu i benzyna z lotosu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 25 Cze 2015, 17:48    Temat postu: reklama

Powrót do góry
caronwroc70

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Smart Fortwo W451
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 01 Lip 2015, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aby się pozbyć takich kłopotów to ja zawsze tankuję benzynę tą 98. Jest ona trochę droższa ale w perspektywie czasu to i tak jest lepie jeśli się ją zatankuję. Bo podobno mniej się silnik zaciera i podobno ma ona lepszy wpływ na ten silnik. Osiągi są lepsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
adamulaga

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Lip 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Małopolska
Posiadane auto: Peugeot Partner 2.0HDI 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 01 Lip 2015, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście omijam dziwne, małe i zaniedbane stacje benzynowe i tankuję na stacjach typu statoil, shell czy bp i problemów nie ma ani w lecie ani w zimie. Jenorazowa wpadka po zatankowaniu na małej lokalnej stacji okazała się dosyć droga w skutkach i nauczyła mnie, że takie stacje należy omijać szerokim łukiem. Może się mylę ale moim zdaniem z jakiegoś powodu nie należą do dużej markowej sieci i mam wrażenie, że albo nie są w stanie zapewnić odpowiedniej jakości albo łatwiej im tak kantować ( pomijam sytuacje gdzie stacja z uwagi na lokalizację i ruch nie jest w stanie spełnić wymogów umowy z dużą siecią ). Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
KajkaM

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 24 Cze 2015
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków/Madryt
Posiadane auto: Renault Megane
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 04 Lip 2015, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie się zdarzyło, ze próbował mnie facet oszukac na małej stacji, ale nie na benzynie, tylko przy wydawaniu pieniedzy. Nie poddałam się, bo w końcu wiem, ile miałam w portfelu i ile wydałam.
Ostatecznie postraszyłam policją i nagraniem (mam kamerkę) i nagle się okazało, że może się jednak pomylił...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
perotharn

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: ford focus 2003 1.6 l
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 15 Wrz 2015, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale prawda jest też taka, że producenci nowoczesnych diesli robią te silniki trochę za delikatne... Bo co mi z tego że auto pali 5 litrów diesla na 100 km skoro producent zmusza mnie żebym lał wzbogacone paliwo? Nie lepiej żeby palił 6 na tym niższej jakości?


projekty domów gdansk
http://gdansk-projekty.pl/projekty-energooszczedne.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group