Nauka jazdy a kurs pierwszej pomoc


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nauka jazdy i doskonalenie techniki jazdy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
topar201

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: vwgolf 4
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 11 Lut 2014, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba w każdej (a przynajmniej w większości) szkole nauki jazdy kurs pierwszej pomocy jest traktowany po macoszemu, aby tylko uzyskać papierek. Albo kurs polega na obejrzeniu filmiku z kasety VHS. Takie są moje doświadczenia - nie chcę generalizować, bo wierzę, że są skzoły, w których kurs jest prowadzony rzetelnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marta1

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Mar 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Aud s3
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 11 Mar 2014, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kursie prawa jazdy kurs pierwszej pomocy to jakaś masakra, byleby odbębnić swoje i puścić kursantów dalej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
eko144

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 20 Mar 2014, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą - Marta. Uważam , że w większości szkół kurs przeprowadzany jest po prostu bardzo niedbale. A trzeba przyznać, że jest to kwestia niezwykle ważna, nie tylko dla przyszłych kierowców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
drakaaa99

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kalisz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 21 Mar 2014, 09:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętam, że własny kurs pierwszej pomocy po prostu niefortunnie przegapiłam. Chciałam nadrobić rzecz jasna, ale machnęli na to ręką i dostałam zaliczenia mimo tego, że mnie nie było. Ale w tej kwestii jestem wyszkolona bo sama na własną rękę byłam na szkoleniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
WIER

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wałcz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 09 Kwi 2014, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DrMathew1442 napisał:
Hmm, to widzę, że u mnie na kursie prawa jazdy szkolenie dotyczące pierwszej pomocy było odpowiednio przeprowadzone, choć co prawda krótkie jak wszędzie, ale rzetelne, oprócz filmów była też praktyka, każdy musiał odgrywać rolę udzielającego pomocy i na manekinie i na jednym z nas kursantów.

To widać wyjątek, pozytywny wyjątek Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 09 Kwi 2014, 17:45    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Bernadine72

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: VW Golf IV
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 20 Maj 2014, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę dziwi mnie, że nie miałeś kursu pierwszej pomocy, myślałem, że to obowiązkowe. Właściwie i tak niewiele straciłeś. Tego typu kursy oparte są na czystej teorii, którą równie dobrze można sobie przyswoić w domu. Szkoda, że tak ważną kwestię traktują po macoszemu. Powinniśmy uczyć się na fantomach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Wto 20 Maj 2014, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fantom,to nie wszystko,Stań z tym oko w oko ,a później wymienimy się doświadczeniami Wink
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sympatyczna123

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Opel Corsa
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 22 Lip 2014, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też uważam, że jest to problem. Choć każdy z nas jeździ samochodem i w każdej chwili może być świadkiem wypadku, to nie jest jednak odpowiednio przeszkolony, by w razie potrzeby udzielić niezbędnej pomocy. Na swoim kursie prawa jazdy obejrzeliśmy godzinny filmik na temat pierwszej pomocy, nie było żadnych zajęć praktycznych, a ratując ludzkie życie sama teorie w większości przypadków niestety nie wystarczy.
_________________
PKT.22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
treks

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Centrum
Posiadane auto: szukam
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 27 Mar 2015, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja to nawet nie pamiętam kursu pierwszej pomocy ze swojej szkoły jazdy. więc chyba to był kiepski kurs. ale całe szczęście znajomy ratownik medyczny mnie przeszkolił z pierwszej pomocy. sądzę, że umiałbym pomóc komuś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Christa80

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Nysa
Posiadane auto: Toyota Previa (XR50)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 28 Mar 2015, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nie miałam, ale uważam, że jest to bardzo ważne i powinno być obowiązkowe. Zwłaszcza na kursie prawa jazdy.
Każdy człowiek powinien przejść takie szkolenie (nawet na własną rękę) i zdać go śpiewająco. Nigdy nie wiadomo, kiedy może to uratować komuś życie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
najmilo1984

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Starachowice
Posiadane auto: Subaru Legacy
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 17 Kwi 2015, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem przekonany, że 70% osób w obliczu wypadku nie wiedziałoby jak pomóc poszkodowanym. Uważam, że w Polsce zdecydowanie za mało się edukuje w kwestii pomocy i reagowania w sytuacjach zagrożenia życia. Ciekawy jestem, czy chociaż Przysposobienie Obronne jest jeszcze nauczane w liceach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
NetArchie2125

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 207
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 17 Kwi 2015, 13:17    Temat postu: Nauka jazdy i doskonalenie techniki jazdy Odpowiedz z cytatem

Hej też niedawno bo w ubiegłym roku robiłam prawko i absolutnie facet nie zdążył nam wykładu zrobić z tej tematyki, ale nie ma problemu bo w necie jest tyle na ten temat, że sama to przerobiłam i ok było bez problemu testy zdałam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
DrCayla2515

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: Mercedes SLS-Klasse W197
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 23 Kwi 2015, 02:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taki kurs istnieje tylko w teorii. Dziwi mnie brak części praktycznej. W przypadku wypadku każda osoba ma obowiązek udzielenia pomocy poszkodowanej osobie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
NetAdam73

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: Hyundai i10
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Kwi 2015, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się że nawet najlepszy kurs nie pomoże jeśli człowiek nie będzie miał odwagi pomóc. Takie moje zdanie. Nie raz widziałem jak ludzie przechodzą obok drugiego człowieka i nie reagują.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Roxana98

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legionowo
Posiadane auto: SsangYong Rexton
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Kwi 2015, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Obawiałabym się podejść do takiej osoby aby udzielić pierwszej pomocy. Jakoś nie widzę siebie umiejącej pomóc. Może gdyby miała komuś pomagać to prędzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nauka jazdy i doskonalenie techniki jazdy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group