Co sądzicie o kierowcach niepełnosprawnych


Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kierowcy niepełnosprawni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rogerik

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocławek
Posiadane auto: Focus
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 21 Lis 2011, 15:01    Temat postu: Co sądzicie o kierowcach niepełnosprawnych Odpowiedz z cytatem

Witam
Co sądzicie o kierowcach niepełnosprawnych ? Czy osoby bez jednej ręki , albo nogi mogą bezpiecznie poruszać się pojazdami mechanicznymi?

Według mnie tak , nie powinni być z powodu swojej niepełnosprawności w żadnej sposób pozbawieni przyjemności jaką jest jazda autem.
_________________
....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość/region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
PostWysłany: Pon 21 Lis 2011, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O, ile auto jest przystosowane do danej niepełnosprawności nie mam nic przeciwko tym uzytkownikom pojazdów.
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Rogerik

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocławek
Posiadane auto: Focus
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 21 Lis 2011, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a jakie modyfikacje auto musi posiadać?
_________________
....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TAIF

Junior admin


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 6434
Skąd jesteś (miejscowość/region): PolskaPółnocnaTcz.
Posiadane auto: CORSA C 1.2/A170 W168 1.7 Diesel/ YAMAHA 1.2 i 1.7 Honda ST1300
Piwa: 147/249
PostWysłany: Pon 21 Lis 2011, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia jakie ,pytałeś odpowiedzialem ,że nie mam nic przeciwko .
Może z powodu braku reki zamiast kierownicy sterowanie "padem" ?
http://www.autocentrum.pl/?FF=137&stype=80
_________________
Regulamin forum dyskusyjnego.










Tako rzecze Zaratustra:
W piwie siła, w winie mądrość a w wodzie zarazki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Pon 21 Lis 2011, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy jaka jest niepełnosprawność.Miałam znajomego,który był sparaliżowany od pasa w dól.Posiadał on sobie dużego Fiata,w którym wszystko miał przy kierownicy.Miał już taką wprawę,że nikt by nie pomyślał,że on jest kaleką.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 21 Lis 2011, 22:21    Temat postu: reklama

Powrót do góry
renii

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): MALBORK
Posiadane auto: LAND ROVER
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 19 Mar 2014, 20:59    Temat postu: niepelnosprawni za kierownicą Odpowiedz z cytatem

Witam! Często jest tak, że dla osoby niepełnosprawnej cztery kółka to są jego nogi, które dają możliwość poruszania się, niezależności i w miarę"normalnego" życia. Osobiście jestem taką osobą(mam bezwład nóg), posiadam prawko 20lat. Zaczynałam od przystosowanaego"malucha",później był Matiz, inne oprzyrządowanie, kolejne auto to Audi.ale już automat i znowu inny osprzęt a aktualnie Land Rover. Powiem szczerze, że przesiadając się z samochodu na drugi nie miałam problemu z jazdą, bo kocham jeździć! Podsumowując my niepełnosprawni jesteśmy sprawni za kierownicą jak wszyscy inni!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
WIER

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wałcz
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 09 Kwi 2014, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kwestii kierowców niepełnosprawnych uważam, że to zalezy od tego w jakim stopniu są niepełnosprawni, wiadomo, że są różne przypadłości i że w razie problemów na drodze jeden niepełnosprawny da sobie bez problemu radę, a inny może nie mieć żadnego wyjścia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Nic

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Białystok
Posiadane auto: MINI One/Cooper/Cooper S - R50/R52/R53
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 29 Kwi 2014, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podziwiam ich przede wszystkim. Mimo swojej pełnosprawności miałam spore problemy z opanowaniem pojazdu. Rozmawiałam z moją instruktorką na temat głuchych kursantów, byłam ciekawa jak sobie radzi, no i jak oni dają radę. Instruktorka mówiła, że to dość problematyczne, bo nie może na bieżące w trakcie jazdy komentować błędów. Ale dla bystrego nie ma nic trudnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Bernadine72

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: VW Golf IV
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 20 Maj 2014, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z reguły to niby niepełnosprawni powinni być zagrożeniem na drogach. Ale po wyczynach ludzi pełnosprawnych widać, że pełnosprawność czy jej brak, zarówno mogą być przeszkodą jak i nią nie są. Pojawił się komentarz, że niepełnosprawni są ostrożniejsi. Coś w tym jest, świadomi są swoich ograniczeń. Szkoda, że tak nie jest w przypadku kierowców pełnosprawnych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wieszal

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość/region): Tarnów
Posiadane auto: Audi A3
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 09 Cze 2014, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam trochę inny pogląd na to wszystko. Niebezpieczeństwo na drodze stwarzają jednostki a nie grupy ludzi. Nie można stwoerdzić, że każdy face jeżdzi bezpiecznie a każda kobieta jeżdzi źle. To samo tyczy się osób niepełnosprawnych są w śród nich tacy co jeżdzą i nie stanowią zagrożenia a znajdą się pewnie tacy, że strach puścić ich na drogę. Sam fakt posiadania niepełnosprawności nie jest dyskwalifikujące. Osoby takie mają przystosowane auta i mogą w pełni funkcjonalnie nim sterować. Druga kwestia to fakt, że kto inny potrafi docenić zdrowie jak nie osoba niepełnosprawna. Osoby takie widzą co to znaczy być kaleką ile to problemów i wyżeczeń kosztuje, często są to osoby po wypadkach, dlatego jeżdzą rozsądnie i z rozwagą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
NetArchie2125

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Peugeot 207
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 17 Kwi 2015, 13:21    Temat postu: Kierowcy niepełnosprawni Odpowiedz z cytatem

Znam bo mam koleżankę ze szkoły średniej i niestety uległa wypadkowi poważnemu jak była nastolatką i jest właśnie takim kierowcom niepełnosprawnym i szczerze niejeden sprawny mógłby brać z niej przykład, jest naprawdę ostrożna, wie jak jeżdzić, jak nieraz mam okazję z nią wsiąść do auta to aż miło że kobieta i to z dysfunkcjami ruchu tak profesjonalnie jeździ Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
EVELIN91

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zamość
Posiadane auto: Alfa Romeo 156
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 17 Kwi 2015, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, nie można nikogo dyskwalifikować na starcie. Wielu niepełnosprawnych jest lepszymi kierowcami, niż młodzi królowie szos.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
TOMIKO2425

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Grudziądz
Posiadane auto: Volkswagen Passat (3B)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 23 Kwi 2015, 03:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam, że osoby niepełnosprawne mogą bezpiecznie poruszać się samochodami. Samochód taki musi być jednak przystosowany do niepełnosprawnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
christeenvip80

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdynia
Posiadane auto: Opel / Vauxhall Corsa B
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Kwi 2015, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się, że nie możemy tak patrzeć na ludzi. Bo czasami niepełnosprawny człowiek ma lepszą koordynację za kierownicą niż osoba w podeszłym wieku. albo osoba która źle nauczyła się jeździć autem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MarioDario

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Volvo V40
Piwa: 1/1
PostWysłany: Pią 19 Cze 2015, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problemem jest to, że wiele niby "pełnosprawnych" ma problemy ze wzrokiem (nie nosi okularów albo nie ma dostosowanych do obecnej wady), nie dosłyszy albo jest w takim ogólnie stanie, że są przemęczeni i stwarzają zagrożenie dla siebie i innych.
Wbrew pozorom dużo jest takich osób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kierowcy niepełnosprawni Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group