Czy warto ufac GPS?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nawigacja samochodowa GPS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kris406

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Maj 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Audi A4, 1.9 tdi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 02 Cze 2015, 09:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet aktualne mapy bywają zawodne.Producenci pokrycie podają ~95%, trzeba o tym pamiętać. Ja zawsze weryfikuję trasę przed podróżą w mapach google, na nawigacji oraz papierowych mapach. Jadąc GPS nie zwalnia nas z zwracania uwagi na wszelkie znaki, trzeba o tym wszystkim pamiętać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
extrajefferey98

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: Nissan X-Trail T31
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 25 Cze 2015, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest tylko taki pomocnik i to jest tylko taki dodatek do całości. Przede wszystkim mogę powiedzieć, że ja się zawsze kieruję znakami i ja się głównie tym kieruję czy jest jakiś zakaz jazdy w prawo albo czy jest tam jakiś objazd. Jeśli tego nie ma to można się wspomagać GPS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Michał2

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 03 Lut 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: Daewoo Lanos
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Lip 2015, 12:14    Temat postu: GPS/atlas Odpowiedz z cytatem

GPS to naprawdę super sprawa, bardzo pomaga w dotarciu do celu, ja w Larku mam darmowe mapy Copernicusa i jak do tej pory nie miałem problemu, zawsze dojadę do celu, ale tak na wszelki wypadek i może z przyzwyczajenie mam w bagażniku tradycyjny atlas drogowy, taki jak ten: http://www.mapy.com.pl/index.php?right=detal.php&id=891, staram się co roku lub co dwa lata maksymalnie kupić nowy aktualny tradycyjny atlas drogowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
damianhordan

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gorzów
Posiadane auto: Audi A4
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 24 Sie 2015, 09:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GPS swoją drogą, ale i tak jednak najlepiej jest patrzeć na znaki i jechać zgodnie z nimi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Lincoln1

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Volvo
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 01 Maj 2016, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej posiłkować się jednym i drugim nawigacje gps mogą być bardzo pomocne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 01 Maj 2016, 12:37    Temat postu: reklama

Powrót do góry
borsuczek1975

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: ford focus
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 12 Lip 2016, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, ze tak, ale zachowując zdrowy rozsądek i zasadę ograniczonego zaufania Wink
_________________
tutaj była reklama - pkt 22 regulaminu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Kawrek

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Toyota Corolla
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 08 Mar 2017, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez wieczne budowy i objazdy nawet najbardziej aktualne mapy mogą zawodzić Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Hossan

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Audi A4 B6 1.8t
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 22 Mar 2017, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma złotego środka. Drogi są ciągle w przebudowie i w ten sposób GPS jak i mapy mogą być nieaktualne. W większości przypadków GPS potrafi nas poprowadzić zgodnie ze znakami i jest bardzo przydatny zwłaszcza przy dalszych podróżach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wycieczkowicz

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Lut 2016
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Ibiza 1.6
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 17 Wrz 2017, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem tego samego zdania co kolega wyzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
karol75

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: bmw e46
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 29 Wrz 2017, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie nie jest idealne Wink Bezwarunkowo ufać nie należy. Nigdy nie wyłączajmy własnego wzroku i myślenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Kawrek

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Wrz 2016
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Toyota Corolla
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 17 Sty 2018, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było ostatnio głośno, jak babka kierowała się tylko GPS-em i spadła samochodem ze skarpy, więc trzeba mieć też trochę rozumu Wink sygnał z satelity może być czasem zakłócony. To tylko technologia, nigdy nie zastąpi myślenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MegaMotors

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Maj 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Seat Leon 1.8
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 16 Maj 2018, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko jest względną kwestią, aczkolwiek ja nigdy do końca w 100% nie ufam na nawigacji. zawsze trzeba zachować trzeźwy umysł i samemu obserwować to co dzieje się na drodze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
szaruski

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Maj 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: Renault Kangoo
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 28 Sty 2021, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto na dłuższą trasę wgrać sobie aktualne mapy i przede wszystkim przeanalizować przebieg a nie jechać w ciemno jak nas prowadzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nawigacja samochodowa GPS Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group