Czy warto ufac GPS?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nawigacja samochodowa GPS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fioletowy

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): wielkopolska
Posiadane auto: skoda
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 27 Kwi 2013, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Były prawie przygody, nawet z aktualizacją mapy jak nakaz skrętu w zatoczkę przy drodze (?), przejazd przez rondo którego jeszcze nie ma. Zawsze warto mieć tradycyjna mapkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
monipo

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Touran 1.9 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 16 Maj 2013, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak ktoś napisał wyżej, GPS jest dobry, ale tak czy siak trzeba mieć przy sobie tradycyjną mapę, bo jest pewniejsza. Dłuższą trasę warto najpierw sprawdzić przed wklepaniem jej w GPS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arczi12

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 05 Mar 2013
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kowary
Posiadane auto: Alfa Romeo Brera
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 02 Wrz 2013, 13:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie GPS to tylko dodatek i tak patrzę na znaki drogowe i mapę. A jak nie mam pewności to wtedy na nawigację. Chociaż zawsze staram się ją aktualizować przed wyjazdem to nie raz i tak jeszcze nie ma na niej jakiejś drogi.
_________________
Pkt 22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Pon 02 Wrz 2013, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obecnie nie wyobrażam sobie sprawnego poruszania się np. po (szczególnie zakorkowanym) mieście, bez nawigacji.
Np. Traffic (z AutoMapy) w połączeniu z aktualizowanymi przez Internet, co 2 min. danymi o korkach, znakomicie spełnia swoją rolę i dzięki temu dojeżdżam szybciej do celu i tym samym zużywam mniej paliwa.
Dotyczy to także wytyczania ewentualnych objazdów, na skutek zakorkowanych dróg poza miastem - rzadko, bo rzadko, ale się zdarza.

Również jest możliwość korzystania z punktów użyteczności publicznej - momentalnie znajduje i doprowadza do najbliższych bankomatów, aptek, stacji paliwowych itp.

Mapa - mapą, ale nawigacja (z aktualna mapą i innymi użytecznymi danymi) zdecydowanie przewyższa jej możliwości.
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
konduktor

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze-sercePolski
Posiadane auto: vw golf 4 1.9 tdi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 15 Wrz 2013, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, że jak jedziesz prostą drogą, nawet na drugi koniec Polski, albo Europy, to często wystarczy zwykła mapa/atlas. Natomiast GPS dużo lepiej sprawdza się, jeśli chcesz dojechać do jakiegoś konkretnego miejsca w dużym mieście, albo do jakiejś małej miejscowości daleko od dużych miast, gdzie trzeba kluczyć gminnymi drogami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 15 Wrz 2013, 21:57    Temat postu: reklama

Powrót do góry
kima45

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość/region): kraków
Posiadane auto: audi a4
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 18 Maj 2014, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zalezy czy masz na bieżąco zaktualizowaną , ponieważ często się zmieniają drogi , ronda
_________________
Zabronione jest nieuzgodnione z administratorem rozpowszechnianie poprzez mechanizmy forum treści reklamowych (spamu). Dotyczy to w szczególności: treści wiadomości (postów), stopek wiadomości, wiadomości prywatnych (PW) oraz nazw użytkowników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ExtraRoger2836

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ruda Śląska
Posiadane auto: Saab 9-5 FL
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 28 Maj 2014, 09:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie nie można bezgranicznie ufać GPSowi, ja miałem taką sytuację, że GPS wyprowadził mnie w pole do jakiejś prywatnej posiadłości, a ja chciałem jechac zupełnie gdzie indziej, także przy posługiwaniem się GPS trzeba trzeźwo myśleć i rozglądać się za znakami..

Ostatnio zmieniony przez ExtraRoger2836 dnia Nie 04 Sty 2015, 17:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MrRigoberto76

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: Chrysler Voyager (RT)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 03 Cze 2014, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezgranicznego zaufania także nie polecam , ale niewielkim zaufaniem GPS można obdarzyć, bo mi na przykład pomógł naprawdę w wielu sytuacjach, ja czesto muszę stawić się w danym miejscu w danym mieście i bez nawigacji odnalezienie się byłoby dla mnie wielkim problemem;/

____________________


Ostatnio zmieniony przez MrRigoberto76 dnia Czw 22 Sty 2015, 15:50, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
russische panzer

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 05 Sie 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wieliczka
Posiadane auto: Honda
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 05 Sie 2014, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto w tej kwestii zachować zdrowy rozsądek i jednak mieć zawsze mapę pod ręką Smile
aby nie wylądować w szczerym polu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość spik (wp kontakt) Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
PostWysłany: Wto 05 Sie 2014, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega HondaKolaczek.Pan się zarejestrował tu dla reklamy,prawda? To uprzedzam,że nic z tego.A Pański post jest powtórzeniem tego co niejednokrotnie zostało napisane.
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
gunter

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 01 Wrz 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legnica
Posiadane auto: Audi A4 B6 2.0 ALT
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pon 01 Wrz 2014, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Używałem kilku map, AM, TomTom, MapaMap i przyznam, że jest to bardzo fajne narzędzie, ale powtarzam - nie należy ufać im bezwzględnie. Każda mapa ma pewne drobne mankamenty i ich częste aktualizacje są koniecznością. Raz wyprowadziła mnie na drogę z promami (choć zaznaczyłem aby ich nie było) a znowu na innej przez 15km jechałem przez ogrody działkowe i "wytyczał" mi ciągle nową trasę wraz z moimi skrętami jakbym naprawdę zasuwał pomiędzy działkami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
LeszekMOTO

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Skorzęcin
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 18 Mar 2015, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy lubi to co ma. Od dłuższego czasu jeżdżę z Yanosikiem. Spisuje się jako ostrzegacz drogowy, ale i jako nawigacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Extraleontine73

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Konin
Posiadane auto: Land Rover Range Rover
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 22 Kwi 2015, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Są dwa przypadki, w których nawigacja może zawieźć. W przypadku, gdy mapa nie jest aktualizowana. Innym przypadkiem jest są złe ustawienia w menu. Związane jest to np. z wybraniem w ustawieniach bocznej drogi zamiast głównej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
christeenvip80

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdynia
Posiadane auto: Opel / Vauxhall Corsa B
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 28 Kwi 2015, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

GPS to tylko urządzenie, które może być zawodne. Zawsze trzeba brać poprawkę na wytyczane przez niego trasę bo np może być nie aktualna mapa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Ludwikawroc1633

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Leszno
Posiadane auto: Kia Rio II
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 26 Maj 2015, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

również używam aplikacji Janosik. Pomaga uniknąć problemów na drodze (policja, wypadki). Również sprawuje się dobrze jako nawigacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nawigacja samochodowa GPS Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group