Sonda Lambda - Problem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
k4m1lek

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dębica
Posiadane auto: Honda Civic VI, 1.6 16V 97
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 02 Lis 2011, 16:26    Temat postu: Sonda Lambda - Problem Odpowiedz z cytatem

Witam. Jakiś czas temu wszedłem w posiadanie Fiata Uno 1.0 i.e.s Fire, 45 KM, rocznik 2000 z instalacją LPG. Instalacja była montowana fabrycznie w 2002 r. Byłem nawet zadowolony do momentu pierwszego tankowania. Wg deklaracji poprzedniego własciciela samochód miał palić ok. 6-7 l LPG przy spokojnej jezdzie. Tym wieksze bylo moje zdziwienie, kiedy okazalo sie, ze samochód pali 10l LPG. O_o

Po wyjściu z pierwszego szoku wybrałem się do okolicznej firmy zajmującej się montażem/serwisem instalacji lpg. Diagnostyka wykazała ponoć, iż uszkodzona jest sonda lambda.

I tutaj pojawia sie pytanie, a nawet kilka:
1. Czy to spalanie rzeczywiście jest nieprawidłowe? Pytam, bo czytalem różne opinie na temat tej wersji uno i po niektórych można dojśc do wniosku, ze cholerstwo jest paliwozerne nieadekwatnie do litrowego silnika.
2. Chcąc wymienić sonde lambda, która opcję opłaca się brać:
- jakiś zamiennik bliżej niezidentyfikowanej firmy (koszt ok. 100 zł)
- sonde włoskiej firmy (nazwy nie znam), ponoć dedykowaną do Fiata (160 zł)
- sonde Boscha (koszt ponad 200zł)
- używaną sondę z jakiegoś złomowiska

Jak to wygląda Waszym zdaniem? Opłaca się ryzykować i oszczędzać na tej sondzie, czy lepiej kupić tą od Boscha?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mancin

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 525
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Zaporożec 968A
Piwa: 26/4
PostWysłany: Sro 02 Lis 2011, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pojeździj na benzynie i zobacz czy tez będzie duzo palił , jeśli tak to warto sondę wymienić . Nie kupuj sond no-name bo to loteria.
Zbijanie spalania gazu zaczynamy od wymiany filtrów gazu i powietrza i oceny stanu reduktora + regulacja.
10 litrów to dużo , tyle pali mi uno 1.4 po mieście - a nogę mam ciężką .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
nadamus
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość/region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
PostWysłany: Sro 02 Lis 2011, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrob tak jak kolega radzi - pojedz troche na benzynie i zobacz ile spala pb - jesli w miescie spali ok 7-8 ltrow to jest ok. jesli wiecej - to trzeba cos zrobic. ale jesli juz znasz przyczyne to lepiej kup sonde i wtedy zobacz Wink a do samej sondy:
lepiej kup oryginał - koszt jak sam pisales to 160zl (lub tez dobry zamiennik). na pewno odradzam kupowac ze szrotu- jaka masz gwarancje ze bedzie dobra? zadnej. no name tez nie warto kupowac- to tez loteria Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rychu 8

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 27 Gru 2010
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): ozorków
Posiadane auto: fiat uno, fiat siena 1,4
Piwa: 0/2
PostWysłany: Czw 10 Lis 2011, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłeś? I jak pali na benzynie? ćzy wymieniłeś sonde? odpisz jestem ciekaw.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group