automat szarpanie


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archive_63

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
PostWysłany: Sro 23 Wrz 2015, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też robiłem u siebie elektrozawory i olej. Przejechałem już ok 15tys....jak na razie chodzi super. Koszt 1800zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
skee

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 252
Skąd jesteś (miejscowość/region): Silesia
Posiadane auto: Vel Satis 3.5 Initiale Paris 2005
Piwa: 5/11
PostWysłany: Pon 28 Wrz 2015, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sobotę zrobiłem trasę 2x150km, skrzynia poszarpała trochę w jedną stronę, przy powrocie był absolutny spokój. To normalne objawy padnietych zaworów? Very Happy 6l oleju wymieniłem po kupnie, może warto wymienić dynamicznie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mikusm

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): KUJ-POMORSKIE
Posiadane auto: vel satis 3.0 dci
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 29 Wrz 2015, 11:55    Temat postu: automat szarpanie Odpowiedz z cytatem

witam
tak jak wielu z Was też dopadło mnie szarpanie automatu. zacznę od tego że przebieg auta to 200000km.olej wymieniany dwa razy w tym raz w serwisie Reno, dodatkowo serwis stwierdził wyciek z uszczelniacza półosi oraz błędy w komputerze. po naprawie ,wymianie oleju,wgraniu nowego softu skrzynia szarpie - ponowna oferta serwisu wymieniać poszczególne części aż do skutku - orientacyjne koszty to szok. po wielu telefonach do firm zajmujących się naprawą skrzyń diagnoza była jedna wymiana płyty sterującej koszt min. 3000. w chwili obecnej auto wstawione do warsztatu gdzie trwa naprawa skrzyni. koszt umówiony z właścicielem warsztatu to 4500 na gotowo z gwarancją 1 rok.
jak odbiorę auto to napiszę czy "ta gra była warta świeczki" i oczywiście przy pozytywnej naprawie podam namiary na firmę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_63

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
PostWysłany: Nie 04 Paź 2015, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wystarczy wymienić elektrozawory i olej za 1800 i będzie ten sam efekt co u Ciebie za 4500
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Mrozu555

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
PostWysłany: Nie 04 Paź 2015, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekaw jestem czy jest prawda to, że czasem sama wymiana zaworow nic nie da, bo płyta juz jest zużyta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 04 Paź 2015, 20:42    Temat postu: reklama

Powrót do góry
archive_63

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 584

Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0 Renault Clio II 1.5 dCi
Piwa: 15/16
PostWysłany: Pon 05 Paź 2015, 07:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze można ją później wymienić. Lepiej zacząć od mniejszych kosztów. U mnie pomogło i lata super do dziś....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Mrozu555

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 339
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wawa
Posiadane auto: Vel Satis 3.0DCI/ Avantime 3.0 V6/ P807 2.2 hdi/ P106 1.6 16v Rallye
Piwa: 12/0
PostWysłany: Pon 05 Paź 2015, 09:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To samą płytę bez zaworów da się kupić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kiki99

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 233
Skąd jesteś (miejscowość/region): POZNAŃ
Posiadane auto: PEUGEOT 407 2.0 HDI SEDAN 2009r
Piwa: 4/1
PostWysłany: Pią 09 Paź 2015, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja wtrace moje 3 grosze. Padl mi czujnik zaplonu(martwego pola) lub Halla jak kto woli - ten na dole skrzyni. Auto gaslo i juz nie odpalalo poki nie ostyglo. Po wymianie czujnika na nowy, auto zaczelo plynnie zmieniac biegi a wlaczanie Drive czasem jest plynne a czasem szarpnie. Przed wymiana czujnika zawsze szarpalo przy wbijaniu Drive'a a plynnosc zmiany biegow pozostawiala troche do zyczenia. Ot takie moje przypadkowe odkrycie Wink Czy ktos moze byl w Szczepankowie u Walkowiaka od automatow? Jakies opinie o nim? pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mikusm

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): KUJ-POMORSKIE
Posiadane auto: vel satis 3.0 dci
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 27 Paź 2015, 11:09    Temat postu: automat szarpie Odpowiedz z cytatem

witam

a więc tak autko odebrane. skrzynia zrobiona, wymienione sprzęgło po regeneracji bo było w agonalnym stanie, cała płyta po regeneracji, oczywiście filtr, olej. teraz moje odczucia, przełożenia z D na R z P na R bez żadnego odczucia, ruszanie z pod świateł tak jak w manualnej skrzyni. jest lekkie przeciągnięcie przy zmianie z 3na 4 ale mechanik stwierdził że to się ułoży, troszkę jestem zdziwiony ale mam gwarancję pisemną na 1rok, skrzynia robiona w TURKU/k KONINA.

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pabloo1983

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 10 Gru 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Słupsk
Posiadane auto: Renault Vel Satis 3.0dci, 2003r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 31 Mar 2017, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
To mój pierwszy post...Posiadam Vel Satisa z 2003 roku z silnikiem 3.0diesel i mam problem z moją skrzynią biegów i podobnie jak większość z Was mój problem jest podobny (może się powtórzę i było już to napisane, ale chciałem zobrazować dodatkowo filmem dla pewności)... Załączam film,

https://drive.google.com/file/d/0B-eYP18EqGD_T3Jvd2JjOGpnTXM/view

na którym widać jak u mnie skrzynia zmienia biegi. Widać, że ewidentnie zmiana jest jak by "na dwa razy". Przebieg jest mimo wieku auta oryginalny ( od początku w rodzinie), i troche szybko na takie "poszarpywanie." Zaznaczę, że olej był już raz wymieniony, ale niewiele to dało. Ktoś mi też powiedział, że może trzeba by wgrać nowy soft do skrzyni biegów, ale czy to by coś pomogło? Zastanawiam się czy nie wymienić olej jeszcze pare razy, tak by przepłukać trochę skrzynię i tak zostawić, czy może jednak już jakoś zareagować, żeby tego zaniedbać. Z góry dziękuję za pomoc...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
lukis3

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Renault Velsatis 3.5 V6 2004
Piwa: 2/0
PostWysłany: Czw 20 Kwi 2017, 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może już sprzęgło hydrokinetyczne nie trzyma ciśnienia i dlatego zmienia Ci bieg na dwa razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
darryd

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość/region): Głogów
Posiadane auto: Renault, Vel Satis, 2.0T, 2005
Piwa: 0/2
PostWysłany: Wto 05 Mar 2019, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pabloo1983 napisał:
Witam serdecznie,


https://drive.google.com/file/d/0B-eYP18EqGD_T3Jvd2JjOGpnTXM/view

na którym widać jak u mnie skrzynia zmienia biegi. Widać, że ewidentnie zmiana jest jak by "na dwa razy".


odgrzeję trochę temat, ta podwójna zmiana biegu to nic innego jak załączanie się lockupu na 3 i 4 biegu przy pewnej prędkości...tak ma być i tak mają wszystkie skrzynie z lockupem...

co do szarpania, miałem taki problem u siebie, zregenerowałem same trzy główne elektrozawory, było lepiej ale problemu nie rozwiązało...dopiero wymiana całej płyty rozwiązała problem, koszt 1850zł za nową, jest gościu na alledrogo i ol.x co ma w tej cenie. Zwróćcie również uwagę przy zakupie nowej, czy macie w starej sprężynę B5, co i jak znajdziecie w necie...a jak ma ktoś pytania to mogę wyjaśnić więcej, powiem tylko że pozostawienie tej sprężyny spowoduje przeciąganie w redukcji z 3 na 2....w rocznikach powyżej 2005 roku może być ta sprężyna i wtedy w nowym też zostawiamy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group