dukato nie odpala...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
doors76

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): lublin
Posiadane auto: ducato
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 02 Paź 2011, 22:02    Temat postu: dukato nie odpala... Odpowiedz z cytatem

witam jestem tu nowy ,mam fiata ducato 97r,2,5TDI , i pojawił sie problem auto po odpaleniu chodzi po włączeniu świateł gasnie,pali bezpiecznik,wskażniki od paliwa i temperatury obracają się ,nie można odpali auta .zlikwidowałem palenie bezpieczników po wypięciu czujnika cofania ,sprawdziłem masę od akumulatora i poprowadziłem nową na karoserię ,obecnie samochód pochodzi i potrafi zgasną jak naciskam chamulec to wskazówki wariują i przygasaja światła na desce,proszę o poradę jak ktos miał podobny problem ,dzięki i pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony przez doors76 dnia Nie 02 Paź 2011, 22:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dziadek1

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 2011
Skąd jesteś (miejscowość/region): Brzozów
Posiadane auto: Grand scenic 1,9 dci r 2006
Piwa: 166/1
PostWysłany: Pon 03 Paź 2011, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli przestało Ci palić bezpieczniki, a występuje przygasanie świateł i "wariowanie' wskaźników to najprawdopodobniej, poprzednie zwarcie, albo nadpaliło kabelek, albo nadwyrężyło styk. Większy pobór po zaświeceniu stop powoduje, że "brakuje" prądu i wyłącza np. zawór stop w pompie paliwa. Na początek propozycja sprzawdzenia zasilania tych bezpieczników, co były spalone (obciążyć ich żarówką reflektorową) i zobaczyć co się dzieje. Jak do bezpieczników jest w porządku, to niestety, szukanie gdzie dalej jest badziewny przepływ prądu, lub możliwe, że zasilanie "po kluczyku" masz na przekaźniku i on wariuje.
Pozdrawiam
_________________
Pomogłem - napisz na koniec jak rozwiązałeś problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group