Problem z wrzucaniem biegów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gringo997

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Panda 1.1 Actual (2004)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 04 Lip 2011, 16:05    Temat postu: Problem z wrzucaniem biegów Odpowiedz z cytatem

witam,
ostatnimi czasy miewam problemy z wrzucaniem biegów w mojej pandzioszce, a mianowicie jadąc np koło 40km/h próbuję wrzucić trójkę
to lewarek stawia opór w połowie ruchu w górę i lekko się blokuje próbując uciekać w bok, zresztą zaobserwowałem też luz gałki na luzie, tak około 0,5cm na prawo i tyle samo na lewo. Dodatkowo czasem mam też problem z wrzuceniem wstecznego (ruszam w bok i gdy próbuję zjechać gałką w dół wtedy w połowie drogi w dół znów stawia opór...

Czy to może być linka? Panda ma 7 lat, przebieg 59tyś. olej w skrzyni nie był wymieniany ani dolewany...
_________________
zawsze może być gorzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
michal476

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość/region): polska
Posiadane auto: 308 hdi 1.6
Piwa: 3/0
PostWysłany: Wto 05 Lip 2011, 08:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze linki sie poluzowały i dlatego nie wchodza biegi, w serwisie to reguluja za kiladzisiat złotych. Luz na lewarku to ma chyba kazdy Smile
Najlpiej sciagnij mieszek z lewarka i zobacz czy nie urwałes jakiegos plastiku w srodku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Gringo997

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: Panda 1.1 Actual (2004)
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 05 Lip 2011, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakieś 10tyś km temu ten luz był mniejszy...
sprawdzę bo i tak muszę wymienić skórę bo fabryczna popękała...
_________________
zawsze może być gorzej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
skyer

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Sie 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: inne
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 13 Sie 2011, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.Próbowałem znaleźć odpowiedz na moje pytanie czytając forum,ale nie mam pewności.Na codzien jestem posiadaczem innego auta,ale dziewczyna jeździ panda właśnie.Od jakiegoś czasu zima nie chciały wchodzić biegi,potem problem ustąpił.Później z trudem zaczęła wchodzić jedynka,ale nie było tragedii.Teraz natomiast jedynka zaczyna wyskakiwać podczas ruszania:/Dzieje się to naprawdę często.
Jak już się wrzuci bieg i doda gazu bieg wyskakuje.
Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić czego to może być usterka??Synchronizator,linki??Jakie koszta takiej naprawy???Dziękuje serdecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
Kordek

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 222
Skąd jesteś (miejscowość/region): ---

Piwa: 1/2
PostWysłany: Nie 14 Sie 2011, 07:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Synchronizator Linki co do ceny to ok 200-400zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 14 Sie 2011, 07:36    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Pablo1971

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Renault twingo 1.2
Piwa: 0/4
PostWysłany: Sob 23 Lis 2013, 11:17    Temat postu: Zmiana biegów Odpowiedz z cytatem

U mnie ciężko wchodzą biegi czy da się coś z tym zrobić samemu czy trzeba jechać do warsztatu .proszę o podpowiedzi co i jak zrobić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
andrzejp66

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bełchatów
Posiadane auto: Fiat Panda 1.3 JTD Dynamic
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sob 23 Lis 2013, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie z biegiem czasu ciężko zaczęła wchodzić jedynka a wsteczny prawie zawsze zgrzytał. Podkręciłem nakrętkę regulacyjną linki sprzęgła tylko o jeden obrót i w 100% pomogło. Po roku czasu problem znów się pojawił więc znów regulacja o jeden obrót i jest super.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Pablo1971

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Renault twingo 1.2
Piwa: 0/4
PostWysłany: Nie 24 Lis 2013, 12:40    Temat postu: Zmiana biegów Odpowiedz z cytatem

U mnie nie tylko jedynka ciężko wchodzi..i pytam czy ktoś regulował linkę zmiany biegów i jakie tam jest dojście ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group