Nauka jazdy a kurs pierwszej pomoc


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nauka jazdy i doskonalenie techniki jazdy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rogerik

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocławek
Posiadane auto: Focus
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 21 Lis 2011, 15:10    Temat postu: Nauka jazdy a kurs pierwszej pomoc Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy w waszych szkołach jazdy mieliście zajęcia z zakresu pierwszej pomocy?
Jest to chyba podstawa , a ja nie miałem nawet 1 h :/

Zapraszam do dyskusji
_________________
....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
a2005

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Pabianice
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie też nie było nic na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Leszekdar

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kraków
Posiadane auto: volkswagen, golf, VI, 1,4, 120KM, 2009
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 23 Lis 2011, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja takze nie mialem takiego przeprowadzonego, ale dla siebie samego zdobylem certyfikat z kursu pierwszej pomocy. Uwazam ze to powinien byc obowiazkowy element szkolenia swiezych kierowcow. Poniewaz osoby czesto nie wiedza co powinni zrobic, wpadaja panike. A moga uratowac zycie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Szawlow

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legionowo
Posiadane auto: Renault Clio II
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że nie miałem. Może ktoś uznał, ze wkucie na pamięć ilości ucisków serca i wdechów dla dorosłego, dziecka i niemowlaka starczy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pisarmen

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Sty 2010
Posty: 1013
Skąd jesteś (miejscowość/region): wielkopolska
Posiadane auto: renault clio 1,4 + LPG 2007r. citroen xsara picasso 1.8 LPG 2001r
Piwa: 42/6
PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

każda szkoła nauki jazdy ma obowiązek przeprowadzenia tego na zajęciach w wymiarze 4h lekcyjnych, jak tego nie mieliscie możecie taki fakt zgłosić do starostwa
_________________
NIC NA SIŁĘ. WSZYSTKO MŁOTKIEM Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 27 Lut 2012, 20:22    Temat postu: reklama

Powrót do góry
gizmo_kupa

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
PostWysłany: Sob 30 Cze 2012, 01:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teoria teorią, a potem i tak mało która szkoła bawi się w kursy pierwszej pomocy... W tego co się orientuję, we Wrocławiu też raczej trudno przejść to szkolenie w pełnym wymiarze godzin (4 godziny). U mnie na kursie poprzestali na stwierdzeniu że nieudzielenie pomocy poszkodowanym w wypadku to przestępstwo. Ale jakoś tematu jak to zrobić nikt nie pociągnął... :/

_____________________________
Autostrady w Polsce - aktualny stan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
filipeburwin

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 16 Lip 2012
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdynia
Posiadane auto: Peugeot 308 SW 2009
Piwa: 3/0
PostWysłany: Pon 16 Lip 2012, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie też niestety nie było w pełnym wymiarze. Skończyło się na 0,5 godziny. Ale to było stanowczo za mało ... a potem oczekuje się od nas, ze jeśli widzimy wypadek, żeby pomagać ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
CarRider

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 17 Paź 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Katowice
Posiadane auto: Opel Astra III
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 17 Paź 2012, 00:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile pamiętam, jeszcze do niedawna szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy było koniecznością w każdej szkole nauki jazdy. Do dziś byłem przekonany, że nadal się to nie zmieniło.

Jak widać, szkoły nauki jazdy powstają, jak grzyby po deszczu (tym bardziej o tej porze roku). Niestety, większość z nich jest nastawiona przede wszystkim na ZYSK. Nie myślą o kursancie, a o finalizowanych przez niego ratach.

Sam miałem szkolenie z tego zakresu, zakończone odpowiednim certyfikatem. Może i jest to tylko czysta teoria, oraz kilka ćwiczeń na fantomie, jednak w sytuacjach stresowych, bardzo często działamy automatycznie. Jeżeli mamy zakodowane podstawy pierwszej pomocy, z dużym prawdopodobieństwem wykorzystamy je w przypadku nagłej potrzeby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jahn85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: mazda 5
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 15 Sty 2013, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest wiele rzecyz ktorzch brakuje na kursie na prawo jaydz, przede wszystkim kurs pierwszej pomocy, ale takze jakies podstawy techniczne auta, przeciez kobiety do dzis nie potrafia zmienic kola Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ASall

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: Ford Mondeo, Hatchback, 2.0, 1995
Piwa: 4/1
PostWysłany: Pon 21 Sty 2013, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

była 1 h z kursu pierwszej pomocy,
co do tego nie kazdy chce i nie kazdy się do tego nadaje,
dlatego powinni to wycofać ze szkół jazdy - później ludzie mają problemu w sądach bo poszkodowany pozwie że coś mu się stało nieumiejetnie została pomoc przeprowadzona itp,. Jest od tego pogotowie i niech oni się tym zajmują. Wkońcu to jest kurs prawa jazdy, a nie ratownika medycznego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jahn85

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: mazda 5
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 25 Sty 2013, 16:57    Temat postu: pomoc Odpowiedz z cytatem

No ale nie zawsze pogotowie zjawi sie po 2 minutach, a ty do ich przyjazdu możesz dużo zrobić! Bedziesz patrzył jak ktoś na twoich oczach umiera? Właśnie dlatego powinno sie uczyć młodych ludzi, żeby nie mieli takich myśli jak ty. Wole być pozwany do sądu za złamania rzebra niż mieć w myślach, ze nic nie zrobiłem. Ja bym wolał żeby ktoś mi pomógł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
monipo

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Touran 1.9 2006
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 17 Maj 2013, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czy siak myślę że 1h (której u mnie nie było) to za mało żeby w kryzysowej sytuacji komuś pomóc. Powinien zostać położony większy nacisk na naukę pierwszej pomocy, a w szczególności na praktykę, nie teorię.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Fast_Roman

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 31 Lip 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gorzów Wielkopolski
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 31 Lip 2013, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie na szczęście był normalny kurs trwający te 4h. Przyjechał specjalnie jakiś ratownik medyczny i wszystko nam tłumaczył, łącznie z ćwiczeniami na manekinie, ale to tylko wybrane osoby robiły, ja się np. nie załapałem. Kurs mimo wszystko trochę bez sensu, bo ile po kursie jeszcze bym jakieś tam pierwszej pomocy udzielił, to teraz, po upływie 4 lat nic nie pamiętam z tego kursu. No bo jak mam pamiętać rzeczy sprzed kilku lat, których w międzyczasie nie praktykowałem, nie odświeżałem sobie, itd? No trochę ciężko jest coś takiego sobie utrwalić po jednorazowym kursie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
vw_maniac

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Audi A3, 1,9 TDi, 2003
Piwa: 3/0
PostWysłany: Pon 30 Gru 2013, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robiłem prawko już jakieś 10 lat temu i na temat bezpieczeństwa, wałkowaliśmy tylko, o pierwszej pomocy można było tylko pomarzyć. Jednak te 10 lat temu pierwszej pomocy uczyli w szkole na zajęciach z PO Smile
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Pon 30 Gru 2013, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego, ja kurs na p.jazdy kończyłem 30 lat temu. Na kursie było 8 godzin zajęć dot. udzielania pierwszej pomocy.
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nauka jazdy i doskonalenie techniki jazdy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group