Czujnik temperatury zewnętrznej

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomasz119

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Biłgoraj
Posiadane auto: Dodge, Caliber, 2,0/gaz, 2007
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 28 Lut 2011, 10:44    Temat postu: Czujnik temperatury zewnętrznej Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam od 4 dni używanego Calibra z 2007 roku i wewnątrz przedniego zderzaka zauważyłem czujnik temperatury. Na desce rozdzielczej nie znalazłem informacji z temperaturą zewnętrzną. Nie umiem czegoś włączyć ? Czy może nie wiem gdzie patrzeć ? Smile
Pozdrawiam !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
bono11

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdynia
Posiadane auto: Dodge Caliber SXT 2007 2,0+LPG
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 02 Kwi 2011, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również tak jak przedmówca mam problem z temperaturą zewnętrzną. Mam Caliberka z USA 2007 r i na desce rozdzielczej pokazuje cały czas temp 130-140 stopni F co daje bardzo wysoką temperaturę w Celsjuszach - proszę o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Dodge Caliber SXT

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Piła
Posiadane auto: Dodge Caliber SXT
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 17 Kwi 2011, 07:08    Temat postu: Re: Czujnik temperatury zewnętrznej Odpowiedz z cytatem

tomasz119 napisał:
Witam
Mam od 4 dni używanego Calibra z 2007 roku i wewnątrz przedniego zderzaka zauważyłem czujnik temperatury. Na desce rozdzielczej nie znalazłem informacji z temperaturą zewnętrzną. Nie umiem czegoś włączyć ? Czy może nie wiem gdzie patrzeć ? Smile
Pozdrawiam !


Proszę macisnąć guzik pod licznikiem, tam się przestawia na: emperaturę, Przejechane kilometry i przebieg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
tomasz119

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Biłgoraj
Posiadane auto: Dodge, Caliber, 2,0/gaz, 2007
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 08 Maj 2011, 12:07    Temat postu: Re: Czujnik temperatury zewnętrznej Odpowiedz z cytatem

Dalsze pytanie. Czy istnieje jakakolwiek możliwość zmiany wyświetlania temperatury z F na Celsjusza ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jacekmarus

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Radom
Posiadane auto: DODGE CALIBER 2,0 CRD, 2007
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 13 Lut 2012, 15:50    Temat postu: Re: Czujnik temperatury zewnętrznej Odpowiedz z cytatem

tomasz119 napisał:
Dalsze pytanie. Czy istnieje jakakolwiek możliwość zmiany wyświetlania temperatury z F na Celsjusza ?


Pewnieże tak, wystarczy dłużej przytrzymać przycisk resetu przy ustawieniach PERSONAL SETTINGS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 13 Lut 2012, 15:50    Temat postu: reklama

Powrót do góry
tomasz119

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Biłgoraj
Posiadane auto: Dodge, Caliber, 2,0/gaz, 2007
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 19 Mar 2012, 16:27    Temat postu: Re: Czujnik temperatury zewnętrznej Odpowiedz z cytatem

jacekmarus napisał:
PERSONAL SETTINGS


a gdzie ten przycisk się znajduje ?

ja mam tylko jeden przycisk pod obrotomierzem , którym zmieniam informacje wyświetlania a jak go dłużej przytrzymam to nic się nie dzieje, no chyba ze w trakcie wyłączę i włączę zapłon to wtedy wskazówki obr. i prędkości podnoszą się do góry i coś tam się sprawdza, po czym powraca do normalnych ustawień łącznie z temperaturą w F

czy jest możliwe żeby w mojej wersji go nie było ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jeromino

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chojnice
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 SXT 2008 r.
Piwa: 1/1
PostWysłany: Nie 27 Maj 2018, 19:00    Temat postu: Personal settings Odpowiedz z cytatem

Również mam pytanie, gdzie szukać przycisku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
111290PL

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość/region): Rzeszów
Posiadane auto: Dodge Caliber
Piwa: 3/16
PostWysłany: Pon 28 Maj 2018, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lewy przycisk na zegarach. Zmieniając z temperatury na kompas itd gdy wchodzimy w personal settings przytrzymajcie lewy przycisk i tam powinna być cała reszta. Przynajmniej tak to u mnie działa.
_________________
Dodge Caliber 2007 2.0 Diesel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jeromino

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość/region): Chojnice
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 SXT 2008 r.
Piwa: 1/1
PostWysłany: Wto 29 Maj 2018, 12:25    Temat postu: Przycisk Odpowiedz z cytatem

U mnie brak takowego. Zatem nie ustawię niczego Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
waren

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 CRD
Piwa: 0/2
PostWysłany: Pią 11 Sty 2019, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik, gdzieś pod zderzakiem ale w którym miejscu ? Bo ostatnio coś jest nie tak i pokazuje mi o 10 stopni Celsjusza za dużo albo coś się obluzowało albo termometr się zepsuł nowy kosztuje koło 40 zł to nie ma tragedii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
muniek_gmc

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 06 Lut 2017
Posty: 33
Skąd jesteś (miejscowość/region): Białystok
Posiadane auto: Dodge Caliber CRD 2.O 2007r.
Piwa: 3/5
PostWysłany: Pią 11 Sty 2019, 13:27    Temat postu: ( Dodge Caliber ) Czujnik temperatury zewnętrznej Odpowiedz z cytatem

Czujnik temperatury zewnętrznej jest wpięty (od dołu) w przednią belkę (wzmocnienie zderzaka) stalową. Można się do niego dostać poprzez demontaż przedniego zderzaka i wówczas mamy czujnik na wierzchu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
waren

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 CRD
Piwa: 0/2
PostWysłany: Czw 17 Sty 2019, 17:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie wymieniłem ten czujnik wszystko działa, trzeba zdemontować zderzak i bez trudu można go znaleźć obok belki. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group