Instrukcja obsługi Touran PL


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
astra2.016V

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): pomorskie
Posiadane auto: toran, 1.9 TDi, 2007r.
Piwa: 1/2
PostWysłany: Czw 17 Lut 2011, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie o co wam ku......a chodzi? Jakie kradną? Samochód kupiony legalnie w serwisie w Niemczech, czyli książki i inne [cenzura]ły po szwabsku. Czy to moja wina, że Europa ma Polskę w [cenzura], dlaczego opisy są w różnych językach tylko nie Polskim. Ja mam wszystko oryginale tylko chciałem aby ktoś w miarę swoich możliwości przekazał mi przetłumaczone?
Więc jakie kradną? Te swoje mądrości wsadźcie sobie właśnie tam gdzie okradając serwisy naprawiacie sami!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Turanek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
PostWysłany: Czw 17 Lut 2011, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego astra2.016V

po pierwsze dostajesz upomnienie (za naruszenie pkt.6 i zgodnie z pkt. 23 Regulaminu Forum). Następne naruszenie skutkuje zablokowaniem konta.
Po drugie nieco merytorycznie zapytam: To jak sobie to wyobrażasz, że producent sprzedając samochód w Europie w bagażniku da ci biblioteczkę z książkami w każdym europejskim języku?
Kupiłeś prywatnie samochód w Niemczech a nie w Polsce, więc do kogo masz pretensję?
Wszelkie naklejki, dodatkowe wyposażenie jak gaśnice, trójkąty, apteczki w samochodzie wynikają z przepisów homologacyjnych danego kraju. Za homologację płaci importer, więc robi co niezbędne z punktów przepisów prawnych a nie z wygody i zachcianek klientów. Ciekawe, czy dopłaciłbyś do samochodu z wszystkimi naklejkami po polsku, skoro teraz szukasz skanów...

Z instrukcją po polsku nie ma żadnych problemów. Podjedź do ASO i zamów sobie książkę samochodu po polsku.

Serwisów nikt nie okrada. Nie ma przymusu korzystania ze stacji ASO.
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
astra2.016V

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): pomorskie
Posiadane auto: toran, 1.9 TDi, 2007r.
Piwa: 1/2
PostWysłany: Pią 18 Lut 2011, 23:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo, ale to bardzo dziękuję za pomoc. Jeszcze raz dziękuję, jeszcze raz dziękuję i jeszcze raz dziękuję.

Wróćmy do początku..... Ja poprosiłem ładnie o książkę po Polsku, to Wy zaczęliście cwaniakować. Dlaczego do starszych modeli można wszystko bez problemu otrzymać na forum. Do nowszych modeli ...... gul Wam skacze, że ktoś kupił nowszy model. To Wy wyluzujcie, zamiast na książkę 60zł, odłóż to do skarbonki i kiedyś sobie jeden z drugim kupisz nowszy model.

Koniec bezsensownej dyskusji, pozdrawiam milionerów. Cześć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
guzi

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 15 Paź 2010
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olsztyn
Posiadane auto: VW Touran 19TDI rok 2003 74KW AVQ
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 23 Lut 2011, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jeśli chodzi o książkę serwisową to spróbujcie tu (plik ma 33,7 MB) i jest w polskiej wersji.
w folderze Prywatny (hasło o folderu AVQ)

http://chomikuj.pl/sohon


pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
cheles

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran 1.6 2009
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 01 Cze 2011, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

seba244 napisał:
Super pomysł , ale brakuje tu książki w formacie pdf..."Sam naprawiam VW Touran"....Pozdr..........


Książkę kupiłem gdyby ktoś miał dostęp do skanera, który by zeskanował automatycznie (bez potrzeby ręcznego przerzucania kartek) i przerobienia na PDF to warto by to dla innych zrobić. Jeżeli ktoś potrzebuje skan jakieś części z książki to mogę zeskanować i wysłać. Część rzeczy trzymam na chomiku gdyby ktoś potrzebował to niech da znać na e-mail
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 01 Cze 2011, 13:25    Temat postu: reklama

Powrót do góry
cheles

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran 1.6 2009
Piwa: 1/0
PostWysłany: Sro 01 Cze 2011, 13:29    Temat postu: Re: Instrukcja Odpowiedz z cytatem

astra2.016V napisał:
Witam.
A posiada, ktoś może instrukcję obsługi lub skan książki "sam naprawiam" do Tourana po lifcie czyli z rocznika 2007-2010 po Polsku?
Bardzo bym prosił Embarassed

NApisz na e-mail do mnie co potrzebujesz a Ci zeskanuje i wyślę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pietros001

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Lut 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): ANGLIA
Posiadane auto: VW TOURAN 2010 2,0 CFH
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 29 Kwi 2012, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hejka
a jak już skończymy dywagować...to ma ktoś może instrukcje po polsku do tourana 2010 (nowy model) i do radia z parkomatem bez navigacji...poproszę. z góry dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
cheles

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 81
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: VW Touran 1.6 2009
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pon 30 Kwi 2012, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pietros001 napisał:
hejka
a jak już skończymy dywagować...to ma ktoś może instrukcje po polsku do tourana 2010 (nowy model) i do radia z parkomatem bez navigacji...poproszę. z góry dzięki.


Polecam Ci forum związane z Turanami - www.touranklub.pl - związane tylko z tymi autami - co do instrukcji pisz na PW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
obelixxxxx

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warmia
Posiadane auto: vw passat
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 17 Lis 2012, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Właśnie stałem się szczęśliwym? posiadaczem Tourana z 08/2009 roku 2.0,170PS(to chyba KM) w dislu,mieszkalm teraz w Niemczech i prosiłbym o namiary na instrukcję obsługi po polsku bo choć mam ją po niemiecku ale nie jestem aż tak mocny w języku żeby wszystko zrozumieć. Czy podana na forum ze styczna 2011 roku na chomiku jest jeszcze aktywna i aktualna?
pozdrawiam

PS to forum z posta powyżej to chyba nie działa ???
Działa moj bląd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
martinesmatrix

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 03 Gru 2015
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: MB W123
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 13 Sty 2016, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
link do polskiej instrukcji VW Touran - www.man4car.com/1452708394/manual-VW-Touran-VW_Touran_I_1_instrukcja

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group