kontrolka otwarcia drzwi, centralny zamek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yancol

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): wa
Posiadane auto: fiat ducato 120 multijet 2006 rok
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 15 Sty 2011, 12:47    Temat postu: kontrolka otwarcia drzwi, centralny zamek Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, jestem posiadaczem fiata ducato z 2006 roku (w nowej budzie). I mam pewien problem. Mianowicie , co jakiś czas, (zaczęło się w zimie),po otwarciu drzwi obojętnie jakich, wsiadam , zamykam drzwi odpalam i dalej świeci się kontrolka otwartych drzwi. Jest to o tyle uciążliwie że jak wysiadam i chcę zamknąć auto to niestety centralny zamek nie działa. Co może być przyczyną?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
waldigsi

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość/region): Włocławek
Posiadane auto: Citroen C5 II 1.6 HDI podkręcony do 140 KM
Piwa: 11/0
PostWysłany: Sob 15 Sty 2011, 14:06    Temat postu: Re: kontrolka otwarcia drzwi, centralny zamek Odpowiedz z cytatem

yancol napisał:
Witam wszystkich, jestem posiadaczem fiata ducato z 2006 roku (w nowej budzie). I mam pewien problem. Mianowicie , co jakiś czas, (zaczęło się w zimie),po otwarciu drzwi obojętnie jakich, wsiadam , zamykam drzwi odpalam i dalej świeci się kontrolka otwartych drzwi. Jest to o tyle uciążliwie że jak wysiadam i chcę zamknąć auto to niestety centralny zamek nie działa. Co może być przyczyną?


uszkodozny stycznik dzwi bocznych przesównych do sprawdzenia , sprawdz go lub recznie wcisnij i zobacz czy działa , nagminna usterka tego modelu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yancol

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): wa
Posiadane auto: fiat ducato 120 multijet 2006 rok
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 15 Sty 2011, 15:20    Temat postu: Re: kontrolka otwarcia drzwi, centralny zamek Odpowiedz z cytatem

waldigsi napisał:
yancol napisał:
Witam wszystkich, jestem posiadaczem fiata ducato z 2006 roku (w nowej budzie). I mam pewien problem. Mianowicie , co jakiś czas, (zaczęło się w zimie),po otwarciu drzwi obojętnie jakich, wsiadam , zamykam drzwi odpalam i dalej świeci się kontrolka otwartych drzwi. Jest to o tyle uciążliwie że jak wysiadam i chcę zamknąć auto to niestety centralny zamek nie działa. Co może być przyczyną?


uszkodozny stycznik dzwi bocznych przesównych do sprawdzenia , sprawdz go lub recznie wcisnij i zobacz czy działa , nagminna usterka tego modelu


Kolego ten czujnik otwarcia drzwi już dawno odłączyłem i na trochę pomogło.
Mianowicie dochodzą tam dwie wtyczki od rygla i od tej lampki otwarte drzwi, i właśnie ten wypiołem. teraz jak otwieram boczne drzwi to kontrolka sie nie świeci. Więc to chyba nie to.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
waldigsi

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość/region): Włocławek
Posiadane auto: Citroen C5 II 1.6 HDI podkręcony do 140 KM
Piwa: 11/0
PostWysłany: Nie 16 Sty 2011, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to w takim razie ktoryś z innych stycznikow w zamkach lub instalacjia gdzieś masuje i daje info do bodykomputera ze niezamkniete któreś z dzwi, proponuje podjechac na komputer i zerknac które to dzwi powduja anomalie , tak najszybciej sie dowiesz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
yancol

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): wa
Posiadane auto: fiat ducato 120 multijet 2006 rok
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 17 Sty 2011, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego a mam jeszcze pytanie w którym miejscu w drzwiach są te styczniki, szukałem i nie mogę znaleźć . Chodzi mi o tylne i przednie drzwi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 17 Sty 2011, 19:50    Temat postu: reklama

Powrót do góry
waldigsi

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 14 Sty 2011
Posty: 89
Skąd jesteś (miejscowość/region): Włocławek
Posiadane auto: Citroen C5 II 1.6 HDI podkręcony do 140 KM
Piwa: 11/0
PostWysłany: Pią 21 Sty 2011, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

syczniki są bezposrednio w kasetach zamków dzwi , ostatnio miałem takiego z podobnym objawem , okazało sie ze zgniło złacze pod prawym stopniem dzwi (str. pasazera) i masowało przewody, zoabacz moze i u Ciebie jest podobnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
edostawczy.pl

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 23 Lis 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Fiat Ducato 2017
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 23 Lis 2017, 00:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o drzwi przesuwne to temat jest dosyć częsty w wynajmowanych samochodach, ale prosty do rozwiązania. Ten czujnik zazwyczaj blokuje się od za mocnego zamykania drzwi. Wystarczy przy pomocy śrubokręta wypchnąć plastikową zapadkę i tyle. Cała operacja to jakieś 30 sekund. Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group