Piec CO

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ar2r_w

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
PostWysłany: Czw 03 Paź 2013, 14:41    Temat postu: Piec CO Odpowiedz z cytatem

Zna się ktoś na piecach gazowych dwu funkcyjnych? W moim z jakiegoś powodu rośnie (powoli, ale jednak) ciśnienie w instalacji co, chociaż piec nie pracuje. Oczywistym wydaje się uszkodzony zawór dopuszczający wodę, ale może jest jeszcze jakiś element, którego wadliwe działanie może powodować wzrost ciśnienia?
_________________
Z racją jest jak z doopą- każdy ma swoją...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Keram2504
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
PostWysłany: Czw 03 Paź 2013, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie powinno powodować wzrostu ciśnienia. Może masz odkręcony zawór dopuszczający wodę. Ewentualnie wężownica. Jakie masz ciśnienie. Jaki piec. Ja mam Predom.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ar2r_w

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
PostWysłany: Pią 04 Paź 2013, 09:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Włoska Beretta. Zawór dokręcałem dokładnie, a ciśnienie przez dzień z 1 bara doszło do 3 (przy wyłączonym piecu), i pewnie poszło by dalej, ale na szczęście popuścił pod siebie. Może jeszcze sprawdzę ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym, chociaż jakby nie było poduszki powietrznej to ciśnienie by rosło, ale na pracującym piecu. No i przyjrzę się temu zaworowi dopuszczającemu.
_________________
Z racją jest jak z doopą- każdy ma swoją...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Keram2504
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
PostWysłany: Pią 04 Paź 2013, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawór kulowy jest bardzo podatny na zanieczyszczenia i potrafi w takich wypadkach przepuszczać wodę. Specem w tym kierunku nie jestem ale przez te kilkanaście lat to już miałem jako takie doświadczenia. Laughing Zbiorniczek wyrównawczy nie wiele raczej ma tu coś wspólnego w tym wypadku nawet przy pracującym piecu. Wtedy ciśnienie w chwili włączenia szybko by wzrastało. Najbardziej mi podchodzi właśnie ten zaworek dopuszczający wodę. Jaki to jest typ? W sieci jest wiele na ten temat poszukaj.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ar2r_w

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 18 Maj 2011
Posty: 500
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołobrzeg
Posiadane auto: renault scenic privilege 1,9dci 102hp 2001r, Astra II 1,6 16V 2000r 100hp
Piwa: 26/23
PostWysłany: Sob 05 Paź 2013, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To chyba był zawór- odkręciłem go na max i po zakręceniu jest na razie ok. Być może "zdmuchnęło" zanieczyszczenie, albo to tylko zbieg okoliczności i problem pojawi się znowu, ale póki dzieła nie będę się przejmował Cool . Dzięki.
_________________
Z racją jest jak z doopą- każdy ma swoją...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 18:03    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polityka, sport, muzyka, czas wolny, zainteresowania, ... Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group