Wymiana żarówki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
user27

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 10


Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 29 Sty 2008, 17:21    Temat postu: Wymiana żarówki Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem właścicielem ducato z 2002 roku jeszcze z logiem z 5 kreskami i chcialem wymienic przednią żarówke bo słabo świeci. I mam pytanie czy mozna to samemu zrobic czy raczej do serwisu na wymiane.

2 pytanie
Bus który, kupiłem jest z 2002 roku z silnikiem 2.0JTD i był sprowadzony z Francji. Wszedzie szukałem o busach podwyższanych czy jest z takim silnikiem i nie umie znalesć. Czy jest to możliwe żeby nie było takiego modelu z silnikiem 2.0 JTD?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marowsky

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 29 Sty 2008, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żarówka H4 12V 55W można to zrobić samemu Smile dość szybko

Co do drugiego pytania to były takie silniki, nie wiem od którego roku i czy montowano je na Polskę. U mnie w instrukcji obsługi od Ducato z 2004r jest wymieniony taki silnik. Jakby Cię interesowało:
2.0 JTD
typ silnika - RHV
skok i średnica tłoków 85 x88 mm
stopień sprężania 17.6
moc 62kW 84KM
Max moment obrotowy 192Nm przy 1900 obr/min
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
user27

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 10


Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 30 Sty 2008, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od czego zacząć zeby tą żarówke wymienić, jak się zabrać do tej obudowy żeby ją wykręcić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marowsky

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 30 Sty 2008, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale chodzi Ci o żarówkę w przedniej lampie? W tym modelu co pokazałeś na zdjęciach sprawa jest bardzo prosta. Otwierasz maskę, na tylnej stronie lampy masz taką okrągłą gumową osłonę, zdejmujesz ją i widać żarówkę, ścigasz kostkę odpinasz sprężynki i gotowe, przynajmniej w moim z 99r tak było Smile

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group