Wadliwy zacisk hamulca??????

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marowsky

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 28 Sty 2008, 16:49    Temat postu: Wadliwy zacisk hamulca?????? Odpowiedz z cytatem

Witam otóż mój problem wygląda następująco: Po wymianie klocków hamulcowych, po przejechaniu ok 10 000 km zdziera się przedni, lewy, zewnętrzny klocek hamulcowy, pozostałe trzy jak nówki. Problem powtórzył sie kilka raz. Auto ma najechane 250 000km fabryczne klocki wymienione po ok 120 000 km następne po ok 200 000 a potem zaczęła się opisana wyżej sytuacja. Przy przebiegu 240 000 km wymieniłem tarcze, myślałem że to ich wina no i były już praktycznie zużyte. Po wymianie zrobiłem nie całe 10 tyś, tarcze jak nowe, a ten nieszczęsny klocek zużyty
Miał ktoś podobny problem, co robić??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
remek15

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 14

Posiadane auto: FIAT DUCATO 2,8idtd 2000r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 04 Lut 2008, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. kolega mial taki przypadek .zapchany byl wezyk hamulcowy przy zacisku,przedniego lewego kola ,pompa podawala plyn pod cisnieniem i plyn przechodzil ale niemogl wrucic i caly czas lekko wychamowywal i tym samym sie scieral !!!!!!!!!!!!!!!!!! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marowsky

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 04 Lut 2008, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też się nad tym zastanawiałem ale nie zauważyłem żeby zacisk trzymał, i dziwi mnie że właśnie zewnętrzny klocek się ściera. No cóż, może delikatnie przytrzymywać i nie zawsze, co może być w praktyce niezauważalne. Na wszelki wypadek wymienię przewody i zobaczymy co się będzie działo.
Dzięki za radę i Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marowsky

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 53

Posiadane auto: Fiat Ducato15Q 2.8 JTD 2004, Renault Laguna 2.0 97r kombi
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 11 Lut 2008, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Nie wymieniałem przewodów hamulcowych tylko tulejki prowadzące zacisk czy jakoś tak to się nazywało. Chodzi o to że były mocno zabrudzone i zardzewiałe i po prostu zacisk nie pracował prawidłowo przytrzymując właśnie zewnętrzny klocek. Tłoczki cofały się prawidłowo, tylko po hamowaniu zacisk zostawał i trzymał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group