rano kiepsko pali

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
scalowiec

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 5

Posiadane auto: RENAULT SCENIC 1999r.
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 21 Lis 2008, 20:23    Temat postu: rano kiepsko pali Odpowiedz z cytatem

Mam Scenica 99r. i rano jak pierwszy raz go uruchamiam to ma problem z odpaleniem ,później pali już na cyknięcie.Może koś wie dlaczego tak się dzieje? Dodam,że świece żarowe są dobre.
_________________
scalowiec
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
donald

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: renault megane scenic 2004r. 2.0 16V
Piwa: 1/4
PostWysłany: Sob 22 Lis 2008, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem posiadaczem scenica 1,9 dci z 2001r. Mam również problem z odpalaniem rano. jak temperatura spadła poniżej 0 stopni. Nie mogłem go odpalić we wtorek, jak rano było -4. Oddałem auto do serwisu, im na drugi dzień odpalił bez problemu bo już było cieplej. Na kompie wszystko ok, przeczyścili czujnik położenia wału, skasowali na kompie błąd na świecach, który ponoć nie miał wpływu i powiedzieli, że powinno być ok, gdyż nie widzą żadnych innych przyczyn. Dzisiaj temp. -2 i zakręcił ledwo za trzecim podejściem. Aż strach pomyśleć jak będzie -10.
_________________
pozdrawiam
donald
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arturkol

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 112
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zabrze
Posiadane auto: Renault Thalia alize 2004 1,4, Citroen ZX 1,4 i 1995
Piwa: 1/0
PostWysłany: Pon 24 Lis 2008, 10:22    Temat postu: Typowe dla diesla Odpowiedz z cytatem

JA miałem taki problem w Citroenie berlingo, auto miało 30 tyś przebiegu i 4 lata, wszystko sprawne ale co rano zimą przychodząc do pracy zastanawiałem się czy uda się go zapalić. Znacznie lepiej to wyglądało jak dodałem dodatek do paliwa. A swoją drogą to ciekawe czy na stacjach sprzedają już ON zimowy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
donald

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 115
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: renault megane scenic 2004r. 2.0 16V
Piwa: 1/4
PostWysłany: Sro 26 Lis 2008, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

od niedzieli tankuję BP ultimate. Aż jestem zaskoczony poprawą. Nie pali coprawda na dotyk, ale za pierwszym razem odpala bez problemów. Zobaczymy jak będzie dalej
_________________
pozdrawiam
donald
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group