Płyn hamulcowy - wymiana

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kolasek

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.6 16V 116 KM
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 06 Cze 2014, 00:18    Temat postu: Płyn hamulcowy - wymiana Odpowiedz z cytatem

Witam, dzisiaj zmierzyłem testerem zawartości wody w płynie hamulcowym i wyszło powyżej 4% i muszę jak najszybciej wymienić płyn, jaki polecacie? wiadomo, że GM na pierwszym miejscu, ale nie kupie go od ręki, więc jaki polecacie? wiem, że GM to jest DOT4+, jaki olej i jaka specyfikacja będzie odpowiednia do mojej Astry? Astra H GTC silnik Z16XER, ile mieści się w moim aucie płynu żebym nie kupił za dużo?

Jeszcze jedna kwestia... obejrzałem teraz filmik opisujący wymianę płynu hamulcowego i jest na nim wyraźnie powiedziane, że w samochodach z układem ABS nie można wymieniać płynu tradycyjną metodą "pompowania", bo przepychając stary zaniczyszczony płyn przez cały układ zanieczyszczenia mogą osadzać się na zaworach układu ABS, co o tym sądzicie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
leiden

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 10 Lut 2010
Posty: 2305
Skąd jesteś (miejscowość/region): /Holandia
Posiadane auto: RenaultTwingo 2.Twingo3 . Yamacha
Piwa: 187/12
PostWysłany: Pią 06 Cze 2014, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dot 4 wystarczy 3/4 l .wystarczy możesz przepłukać denaturatem Idea Laughing
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kolasek

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 17 Lut 2014
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warszawa
Posiadane auto: Opel Astra GTC 1.6 16V 116 KM
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 06 Cze 2014, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wymieniłem płyn hamulcowy w serwisie samochodowym Feuvert, mają tam specjalistyczną maszynę do wymiany, policzyli mi 109 pln wlali płyn BORYSZEW, co sądzicie o tym płynie? dobrej jakości?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piekny-gienus

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość/region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
PostWysłany: Sob 07 Cze 2014, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam .. wymień tradycyjnie i OK .. wymieniałem jest ABS płyn DOT4 i będzie wszystko OK ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group