TOURAN I DOJAZDÓWKA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eddiemaiden

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość/region): EZD
Posiadane auto: Touran 2.0 TDI 2004r
Piwa: 3/2
PostWysłany: Nie 09 Lis 2008, 12:23    Temat postu: TOURAN I DOJAZDÓWKA Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Mam taki mały problem. W moim Touranie mam zamontowanie kapcie 16" a teraz wpadła mi w ręce dojazdówka 15". Czy mogę ją zastosować ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Turanek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
PostWysłany: Nie 09 Lis 2008, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie koło zapasowe powinno mieć jednakowy obwód jak oryginalne. Jeżeli więc masz koło o mniejszej średnicy np. 15 cali, to ma wtedy więcej "gumy" jak 16 i powinno być ok.
Sprawdź jaką masz oponę (wysokść) w tej dojazdówce. W necie są kalkulatory do przeliczna zamienników o róznych średnicach felgi.
VW podaje, że do Golfa V mogą byc dojazdówki 3,5J x 16" z ET 25,5 z oponą T125/70R 16 96M i 3,5J x 18" z ET 25,5 z oponą T125/70R 18 99M.
Nigdzie nie ma mowy o 15". Dobrze obejrzyj tę dojazdówkę, spróbuj zalożyć, żebys później nie miał niespodzianek Shocked .
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
eddiemaiden

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 151
Skąd jesteś (miejscowość/region): EZD
Posiadane auto: Touran 2.0 TDI 2004r
Piwa: 3/2
PostWysłany: Nie 09 Lis 2008, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Więc może wiesz kolego jaka dokładnie powinna byc dojazdówka do tourana ? Z pikaczem od pasów i językiem angielskim już pomogłeś za co jeszcze raz serdeczne dzięki więc może i tym razem się uda Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Turanek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1349
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubuskie
Posiadane auto: 2xTouran '08,'11 BXE,CFH
Piwa: 94/6
PostWysłany: Nie 09 Lis 2008, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisalem o Golfie V, bo do tourana nie znalazłem oryginalnej dojazdówki.
1. 7 miejscowe nie miały dojazdowki - brak miejsca
2. 5 miejscowe moga mieć pełnowymiarowe koło zapasowe ale łacznie z Cargobox (podwyższana podłoga bagażnika)
Takie dwa przypadki mam u siebie.

Może ktoś ma inaczej?
_________________
Pozdrawiam
Turanek morderator Smile
ZPA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group