podłączenie świateł dziennych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzysiunio

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): hajnówka
Posiadane auto: opel zafira A
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 07 Paź 2013, 16:10    Temat postu: podłączenie świateł dziennych Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie pod co podłączyć światła do jazdy dziennej.
Jak podłączę pod włącznik świateł mijania to czy po zapaleniu świateł mijania zgasną mi światła dzienne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
silvo44
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 714
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olkusz/Młp
Posiadane auto: OPEL VECTRA C 1.8
Piwa: 56/16
PostWysłany: Pią 11 Paź 2013, 07:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego - w profilu masz volvo a piszesz w oplu .. zdecyduj się, albo napisz o jakie autko chodzi, jeśli jest inne niż w profilu..
Mimo to podpowiem Ci - zrób tak jak jest napisane w instrukcji montażu.. Zasilanie może być ze stacyjki a sterowanie z pozycyjnych..
_________________



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kciukuczek

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 18 Gru 2011
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość/region): Jastrzębie-Zdrój śląsk
Posiadane auto: Opel Signum Cosmo 3.2 v6 2004rok
Piwa: 2/3
PostWysłany: Wto 15 Paź 2013, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie bądź wieśniak i nie montuj do starego auta ledów jezdzij normalnie bądź gość do starej fury ledy nie pasują ! ! ! Nie Psuj Auta! ! ! \
_________________
3.2 V6 The Power Of Love!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
krzysiunio

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): hajnówka
Posiadane auto: opel zafira A
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 16 Paź 2013, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oki ale normalnie podłączyć do kabli od pozycyjnych czy pod jakiś sterownik a autko to mam opla zafirę i już zmieniam w profilu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Qnisz

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość/region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
PostWysłany: Czw 17 Paź 2013, 09:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już widzę po tym co kolego piszesz, ze nie bardzo masz pojęcie i pomysł na podpięcie świateł. Trzeba by sprawdzić najpierw jakie są przepisy odnośnie oświetlenia (kiedy które światła mogą być włączone) a dopiero trzeba wymyślić rozwiązanie. Gotowca nie ma a sposobów jest mnóstwo.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 17 Paź 2013, 09:06    Temat postu: reklama

Powrót do góry
krzysiunio

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): hajnówka
Posiadane auto: opel zafira A
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 17 Paź 2013, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak możesz to podaj jakiś przykład bo nie mam zielonego pojęcia wiem tylko że jak w dzień zapalę do jazdy dziennej to mijania nie mogą się palić a jak zapalę mijania to dzienne nie mogą się palić.Swiatełka które zamierzam podłączyć mają dwa kable +i-.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
silvo44
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 714
Skąd jesteś (miejscowość/region): Olkusz/Młp
Posiadane auto: OPEL VECTRA C 1.8
Piwa: 56/16
PostWysłany: Pią 18 Paź 2013, 09:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro mają dwa kable, to nie kupuj..
Kup takie, co mają trzy - (+), (-) i sterowanie..
Jak wcześniej napisałem - wszystko będzie napisane w instrukcji montażu..
_________________



Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
krzysiunio

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): hajnówka
Posiadane auto: opel zafira A
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 20 Paź 2013, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak tylko o to chodzi że ja już kupiłem i nie mam pojęcia jak je podłączyć może masz jakiś schemat lub pomysł jak je podłączyć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Qnisz

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 811
Skąd jesteś (miejscowość/region): mazowieckie
Posiadane auto: niegdyś Mercedes W140 S320 LPG; Mercedes W220 S500 306KM 2000; Chysler Grand Voyager LE 3,3 LPG 2000; Honda CBR 1100 XX 164KM
Piwa: 38/0
PostWysłany: Pon 21 Paź 2013, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A masz w zestawie przekaźniki?
Jeśli nie to musisz dokupić przekaźnik.
Podłączasz tak że styki silnoprądowe zasilasz z miejsca grze masz napięcie po uruchomieniu zapłonu. Do zasilenia LED korzystasz ze styku NC (normalnie zamkniętego) co daje że po włączeniu zapłonu LED'y się od razu świecą. Cewkę sterowniczą przekaźnika podłączasz do zasilania świateł pozycyjnych co daje że po włączeniu pozycji gasną LED'y. Jeżeli nie rozumiesz co napisałem to znaczy, że musiałby Ci ktoś pokazać to w praktyce. I wtedy lepiej sam tego nie rób żeby nic nie zepsuć w instalacji. Nie każdy może znać się na wszystkim.
_________________
www.qnisz.pl
Silniki Falowniki
Motoreduktory
Przekładnie
Wibratory Przemysłowe
'ZPA'
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group