Mercedes A160. Na gazie czasami nie pracuje.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MarkusMZ

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mainz, Deutchland

Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 24 Lip 2013, 12:55    Temat postu: Mercedes A160. Na gazie czasami nie pracuje. Odpowiedz z cytatem

Witam Państwa !!

Mam do Panstwa pytanie związane z moim autem, mianowicie.

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem Mercedesa A160, może nie aż tak bardzo szczesliwym:) No ale cóż.....
Auto jest z 2001 roku z oryginalną instalacja gazową Mercedes. Tudzież zakupioną i zamontowaną do auta w Serwis Mercedes-Benz.
Oglaszajacy to auto przed zakupem informowal ze jest problem z instalacja gazową w aucie, jednak cena była bardzo atrakcyjna i postanowilem nabyc to auto.
Problem polega na tym, że auto raz chodzi na gazie wspaniale, pozniej ma tydzien kryzysu i nie chodzi wcale.
W zwiazku z tym ze autem na codzien jezdzi do pracy moja kobieta jest to dosc duzy stres gdyż:
-w dniu wczorajszym postanowilem wyjechac na niemiecka autostrade i przegonic auto. do pewnego momentu wszystko było ok, auto na miare swoich mozliwosci jechało bardzo dobrze na gazie. w Pewnym momencie zaczelo sie dusić dławić, po chwili jakby palić na dwa cylindry, z brakiem mocy włącznie i zapalila sie pomarańczowa lampka CHECK, ktora świeci do tej pory
zjechalem natychmiast z autostrady na centrum handlowe, zgasilem auto, odpalilem ponownie i bez klopotu wrocilem do domu na gazie. jednak kontrolka ta sie pali nadal, auto w dniu wczorajszym bylo jak nowo narodzone jezdzilo na gazie i na benzynie, co ciekawe, tak "żywe" jeszcze nie było odkąd go zakupiłem. Dzis juz tylko na benzynie chodzi.

Auto kilka razy mialo pod komputerem diagnozowaną instalacje gazową i jej moduł sterowania i nie wykryło błedów, wiec moze to jakis inny problem, np z Sonda Lambda??

Maja Państwo jakieś pomysły aby w miare mozliwosci pomoc?
dodam ze nie problemem jest pojechac do serwisu, ale w Niemczech serwis zaczyna sie od komputera, jak jest komputer ok, to auto jest sprawne, a żaden mechanik "rzemieślnik" nie chce podjać sie naprawy auta z gazem ponieważ nalezy miec odpowiednie uprawnienia i certyfikaty aby takie auto w niemczech serwisować.

Chciałbym równiez dodać, że wczoraj pod domem na postoju, około 15 minut katowałem auto miedzy 3-4 tys obr/min i problemy z pracą silnika na gazie jak i na benzynie minęły do dzisiejszego poranka:)
Troche to drażniące bo kiedy o 5 rano kobieta jedzie do pracy to jest ruch pod domem ze zmianą środka lokomocji, bo mam mały plac i trzeba przejeżdżać autami i jest dużo zamieszania, poza tym jak auto coś ma( mam na mysli gaz) to ma go po to aby z tego korzystać....Smile

Będę wdzięczny za wszelkie rady i pomoc....

Pkt 8 i 10 RF
Temat zmieniono i przeniesiono.
Keram.

_________________
Markus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Keram2504
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
PostWysłany: Sro 24 Lip 2013, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiej firmy instalka?
Sprawdź czy przewody elektryczne instalacji gazowej nie są poprzecierane. Najlepiej porozpinaj je i sprawdź wiązkę. Zazwyczaj ją wciskane, niedbale przymocowane i potrafią się przecierać.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MarkusMZ

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mainz, Deutchland

Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 25 Lip 2013, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam dziekuje za odpowiedz.
tylko pytanie gdyby tak było jak Pan napisał, czy by to w gniezdzie diagnostycznym nie zostało wykryte? instalacja ma wlasny gniazdo diagnostyczne i nie wykazuje błedów przy podłączeniu do komputera???

Instalacja niemiecka Valentine. Wiekszośc aut tutaj takie ma
_________________
Markus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Keram2504
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
PostWysłany: Pią 26 Lip 2013, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszystkie usterki inżynierom udało się ogarnąć i zapewne jakaś przyczyna "nieskatalogowana" bruździ w instalce. Laughing Tak jest i w autkach. Niekiedy niedomagają i po podłączeniu komputera nie widzi ich mądra maszyna.
W odpowiedzi pierwszej podałem Ci przypuszczalną przyczynę. U mnie właśnie przewody elektryczne ciasno poupychane poprzecierały się i musiałem je dodatkowo zabezpieczyć przed przetarciem.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Instalacje LPG - IV generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group