Tapicerka paki fiat ducato 2007 L4H2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
halus1995

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość/region): szczecinek
Posiadane auto: fiat ducato, seat toledo
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 03 Maj 2013, 19:45    Temat postu: Tapicerka paki fiat ducato 2007 L4H2 Odpowiedz z cytatem

Witam kupiłem fiata ducato w wersji l4h2 2007 i chciałbym obudować pakę płytą, tylko nie wiem jaką, czy dać styropian pomiędzy płytę, a blachę. Może ktoś się orientuje czy mozna kupić takie płyty już gotowe??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
robson_robson

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość/region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
PostWysłany: Sob 04 Maj 2013, 01:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak obijałem kiedyś swojego busa to tez miałem dylemat co dać,poczytałem trochę na necie i wyszło,że wełna mineralna jest jak gąbka czyli pije wilgoć,a wiadomo co za tym idzie....korozja.O styropianie pisali,ze skrzypi ale zdecydowałem się na niego,kupiłem dwie grubości 5mm oraz 2mm aby uzupełnić równo te wnęki(zależało mi na tym,żeby dobrze ocieplić busa),jakbym miał tylko styropian 5mm to w tylnej części by wystawał i nie zamknął by tego płytą(trzeba było by go rozpoławiać).Do montażu styropianu użyłem zwykłej pianki do okien oraz silikonu i każdy kawałek przykleiłem do blachy,nie wszędzie idzie wejść ze styropianem w całości dlatego pianka jest przydatna zwłaszcza w nadkolach (trzeba tam pchać kawałeczki styropianu i uzupełniać pianką,żeby nie skrzypiało pózniej).UWAZAJ Z PIANKA W OKOLICACH ZAMKOW BOCZNYCH oraz TYLNYCH DRZWI(jak nawalisz za dużo zaklei ciegna i bedzie problem z zamknieciem/otworzeniem drzwi,dłubanie pianki to mozolna praca).Wszystko to zamknałem zwykła płytą (taka jak mamy zazwyczaj w tylnej ścianie mebli w domu),do kupienia w każdym markecie budowlanym w arkuszach o wymiarach płyty rygipsowej,a wiec nie trzeba sztukować bo docinasz odpowiedni rozmiar.Mam ta mojąSmile konstrukcję ok.3-4 lata i nic nie trzeszczy i nie skrzypi,sprawdza sie dobrze,na podloge dałem gruby dywan(leżał w domu nie potrzebny),a na niego płytę OSB.Wszystko mi zajęło ok 2 dni,ale warto było,płytę do scian nie przykrecałem wkrętami bo stwierdziłem,że po naszych drogach to się poodkręca tylko zrobilem na nity(wiecej zabawy,rece bola ale trzyma się do dziś).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group