Przód ducato po stłuczce chyba mu czegoś brakuje tylko czego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bartasmosina

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mosina
Posiadane auto: Fiat ducato maxi 2,5tdi 96
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 27 Lut 2013, 22:56    Temat postu: Przód ducato po stłuczce chyba mu czegoś brakuje tylko czego Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie. Na początek chciałem przywitać wszystkich użytkowników forum ponieważ jestem tu nowy.

Przepraszam na wstępie moderatorów jeśli coś źle piszę niezgodnie z zasadami lub inaczej.

Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem Fiata Ducato maxi 2,5 tdi.

Przejdźmy do rzeczy. Miałem 4 dni temu lekką stłuczkę przy około 40km/h musiałem nagle wyhamować przed fiatem seicento a było troszkę ślisko.

W seicento poszła tylna szyba i mały wgniot w klapie oraz zbiły się 2 lampy, zderzak i reszta ok

u mnie pęknięta chłodnica wody i intercoolera, wgniot w masce od wycieraczki seicento i lekko około 1cm cofnięta belka górna z lampami.
Odziwo zderzak cały ma pęknięcie na 5cm i odskoczył po bokach z mocowań

Dzisiaj postanowiłem to rozebrać i zacząć naprawiać.

wszystko udało się poprostować lampy wróciły na swoje miejsce, maska się zamyka i wszystko pasuje idealnie.

Muszę kupić chłodnice i chłodnice intercoolera.



Szukając części na allegro znalazłem 2 belki belko pod chłodnice i belka pod zderzak, przy czym belki pod zderzak są jakies 2 rodzaje jakaś plastikowa i drugi rodzaj metalowa.

U mnie belka pod chłodnice widoczna na foto na szczęście jest prosta, natomiast przy rozbiorce odkręciłem zderzak górny pas z lampami i wyjąłem chłodnice. Pytanie moje jest takie czy według was powinna być tam jeszcze jakaś belka??

Jeśli tak to proszę o pokazanie jaka i wytłumaczenie gdzie ona powinna być przykręcana? Do frontu podłużnic czy nad podłużnicami zaraz pod lampami.

Być może brak tej belki spowodował ze przy tym w sumie lekkim uderzeniu obie chłodnice się uszkodziły

Z góry dziękuję za każą pomoc i oczywiście jeżeli tu na forum jest sposób dziękowania za pomocą jakiegoś kliknięcia i dodania punktów czy cokolwiek każdemu się odwdzięczę .





[/img]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kobramir

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
PostWysłany: Czw 28 Lut 2013, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję w epeerze znaleźć swój model i po nr Vin znajdzesz rospiskę elementów blacharskich swojega autka. Porównasz z tyn co masz u siebie i będziesz pewny .
_________________
NIE PIJĘ BO JEŻDŻĘ ALE ZA POMOC PIWKO PRZYJMĘ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Czw 28 Lut 2013, 15:08    Temat postu: Re: Przód ducato po stłuczce chyba mu czegoś brakuje tylko czego Odpowiedz z cytatem

Sprawdź tutaj http://eper.fiatforum.com/
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
holkris

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mszczonów/Mazowieckie
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.8idtd 99r max q14
Piwa: 0/1
PostWysłany: Pon 04 Mar 2013, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Kolego ta druga belka plastikowa to tzw. wzmocnienie zderzaka masz ją w zderzaku. Tam nic więcej Ci nie potrzeba. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group