Problem ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lolek22

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 30 Wrz 2008, 21:08    Temat postu: Problem ? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich ....

Mam nastepujący problem a co za tym idzie pytanie do znawców przepisów i tematu ...

ponad miesiąc temu kupiłem samochód bez obowiazku płacenia podatku w skarbówce (wartość ponizej 1000zł)
Ubezpieczenie jest ważne do 30 pażdziernika

Jak narazie nie zarejestrowałem go na siebie ... Tablice rejestracyjne są na sprzedającego ... Umowa jest na mnie ...

Co moge z tym zrobic zeby nie wpakowac sie w koszty i żadne kary ...
moge sprzedać samochód czy najpierw musze go zarejestrowac na siebie ?

Prosze o dosc precyzyjne odpowiedzi ...

Z gór5y dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pekaesiak

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Octavia 1,6 02
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 30 Wrz 2008, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeśli chcesz go sprzedać musisz wpierw go mieć zupełnie legalnie czyli widnieć w dowodzie rejestracyjnym i o ile była wydana-karcie pojazdu.
Kolejna sprawa to nie ma czegoś takiego jak fakt,że tablice są na niego.Jeśli jesteście z jednego powiatu lub strefy numeracyjnej i tablice nie noszą oznak zużycia to zachowasz je.
Acha na przerejestrowanie pojazdu masz bodaj 30-dni!
_________________
Benzyniaki górą!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 01 Paź 2008, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Nie wiem ale najlepiej jak byś trochę powertował to forum-?

Opisywałem już wiele razy takie przypadki- Arrow

Trzeba powiedzieć sobie tak;
-jaki jest obecny stan prawny,
-co dalej z ubezpieczeniem,

Ponieważ wartość jest poniżej 1000zł, faktycznie nie podlega opłacie 2% od warości pojazdu na umowie kupna.
Jeśli masz umowę i dowód rejestracyjny pojazdu - jesteś jego właścicielem.
Ponieważ ubezpieczenie przechodzi na nabywcę- czyli na ciebie to jesteś również jej właścicielem.
Czy masz obowiązek przerejestrowania auta-?
Tak masz na to 30 dni lecz jeśli nie dokonałeś tego obowiązku nie grożą za to żadne kary administracyjne. Jedyną karą jaka może ciebie spotkać Idea To kara mandatu nałozona przez policjanta, gdy pojazd jest w ruchu-podczas kontroli.
Prawidłowo powinieneś dokonać przerejestrowania i przejęcia do 29 pażdziernika polisy OC.
Normalnie możesz auto sprzedać dalej zachowując jedynie ciąg umów, które musisz przekazać nowemu nabywcy auta. Jeśli nie wypowiesz lub nie opłacisz umowy OC do 30 pażdziernika- tutaj możesz miec spore problemy z ubezpieczycielem. Polisę OC powinno się wypowiedzieć 1 dzień przed jej wygaśnięciem lub kontynuować ją na swoje nazwisko. W przypadku wypowiedzenia polisy masz obowiązek opłacić inną polisę OC tak aby był ciąg składkowy.
Innych problemów nie powinno być Very Happy
Pozdrawiam Smile
_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
lolek22

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 2


Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 07 Paź 2008, 13:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej.t o taką odpopwiedfz mi chodziło krutko i na temat ...

sprzedałem auto 27września , mam kop[ie umowy i ksero poprzedniej umowy ... Odwiedziłem ubezpieczalnie aby zgłosić ze pojazd sprzedalem ...

Pani powiedziala ze na umowie musi byc pieczątka WK ... Czyli teraz moge iśc do WK podbić umowe ? (czy cos sie płaci ?)
a nastepnie spowrotem do ubezpieczalni ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 07 Paź 2008, 21:11    Temat postu: problem Odpowiedz z cytatem

Witam,
za same zgłoszenia się nic nie płaci. Warto to zrobić bo ma się później " święty spokój"-?
Pozdrawiam.
_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 07 Paź 2008, 21:11    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group