Pierwszy przegląd

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kubaa85

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zebrzydowice, śląskie
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 07 Paź 2012, 17:22    Temat postu: Pierwszy przegląd Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów,

to mój pierwszy post na tym forum. Fiata Pandę mam prawie rok, zatem zbliża się data pierwszego przeglądu gwarancyjnego. Moja Panda to benzyna 1.2, z klimatyzacją i przebiegiem 12tys. km. Umówiłem się już na przegląd w serwisie. Zaskoczyła mnie tylko cena. Pan, z którym rozmawiałem poinformował mnie, że koszt przeglądu to ok 650zł. Gdy pytałem w tym samym serwisie miesiąc temu usłyszałem, że koszta nie powinny przekroczyć 500zł. Wczoraj zadzwoniłem jeszcze do innego serwisu Fiata i tam poinformowano mnie o koszcie do ok. 550zł. Skąd takie duże rozbieżności? Różnica 150-200 zł to bardzo duża różnica jak dla mnie. Mieszkam w woj. śląskim także mam trochę tych serwisów do wyboru, a przecież nie muszę robić w tym gdzie akurat auto zakupiłem, prawda? Może ktoś z Was robił ostatnio przegląd lub po prostu orientuje się w cenach i może mi coś polecić?

Pozdrawiam,
zdezorientowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
fiatcc900s

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 47
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łobzów
Posiadane auto: Fiat Cinquecento S 900 wtrysk, Fiat Punto S 1.1 1997r., Opel Astra 1.4i KAT 1994r.
Piwa: 0/1
PostWysłany: Nie 07 Paź 2012, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zadzwoń do serwisu FIAT w Olkuszu Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
fyno

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość/region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
PostWysłany: Nie 07 Paź 2012, 23:21    Temat postu: Re: Pierwszy przegląd Odpowiedz z cytatem

A wiesz, na czym polega taki przegląd? Po3mają ci auto na stanowisku, wymienią olej starannie lub byle jak, resztę elementów omiotą pobieżnie wzrokiem i tyle. Jedyny plus, że masz wpis do książki i przedłużenie gwarancji. Ja na twoim miejscu nie dawałbym żadnej kasy za taki przegląd. W domu wymieniłbym sobie sam płyny eksploatacyjne i przejrzał auto we własnym zakresie. Na pewno zrobiłbym to lepiej, niż jakiś leniwy mechanik. Jeśli auto bez problemu przechodziło ci te 12 tysięcy, nic złego nie dostrzegasz, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nadal tak będzie. No a jeśli ujawniają się jakieś usterki, no to niestety, trza jechać na ten "przegląd".
_________________
Piwko z rana, jak śmietana Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
arkko

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 22 Paź 2008
Posty: 1158
Skąd jesteś (miejscowość/region): Szczecin
Posiadane auto: Fiat Panda 1.1 2008
Piwa: 49/14
PostWysłany: Pon 08 Paź 2012, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te przeglądy gwarancyjne,to jakiś żart,mi po roku wymienili olej,filtr oleju,i chuba powietrza,już nie pamiętam,musiał bym w papiery spojrzeć,i zapłaciłem niecałe 500 zł,żarty,a w tym czasie zepsuł mi się tylko silniczek regulacji świateł,i kupiłem nowy klosz w cenie przeglądu,ale to są losowe przypdki,raczej okres gwarancyjny i dalej Panda przechodzi be problemu,nic się nie dzieje,to sa naprawdę dobre auta,ja bym sobie sam wszystko wymienił
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
nadamus
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość/region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
PostWysłany: Pon 08 Paź 2012, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to co pan (pani) mówi przez telefon a to co zapłacisz po przeglądzie ... to dwie różne sprawy Wink miałem kilka nowych samochodów i jak umawiałem się na przegląd to pytałem się o cene i nigdy nie zapłaciłem tak jak było powiedziane Wink a to trzeba było wymienić filtr, a to nową uszczelkę (oczywiście robocizna gratis - płacę tylko za części) na dodatek płaciłem 3 razy za świece a jak zrezygnowałem z aso to jak się okazało świece miałem "fabryczne" - nikt ich nie wymieniał) sprawa otarła się o właściciela serwisu Wink tak więc jakość aso jest co najmniej wątpliwa Wink a raczej bym szykował ok 800zeta Wink
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Pon 08 Paź 2012, 20:13    Temat postu: reklama

Powrót do góry
petarda

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 1360
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gdańsk
Posiadane auto: Fiat Bravo 1,9 16V
Piwa: 57/9
PostWysłany: Pon 08 Paź 2012, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiste że te przeglądy to naciąganie frajerów na koszty wydumane z kapelusza.
ceny materiałów eksploatacyjnych maja z kosmosu bo wiedzą że i tak ludzie zapłaca w strachu o gwarancje bo co bedzie jak się coś stanie a prawda jest taka ze jak się cos stanie to i tak zrobią wszystko aby wcisnąć że to wina użytkownika.
Aby taki przegląd miał sens powinno się wziąźć samochód na hamownie, zmierzyć ciśnienie sprężania, ciśnienie oleju, luzy zaworów.
To tyle co do silnika, to że jakiś typ popatrzy na samochód i porobi "madre" miny przewracając oczami w niczym nie zapobiegnie ew. usterce ani jej nie wykryje.
Te rzeczy można sprawdzić samemu tak jak wymienić oleje i filtry.
_________________
|
Jak opuścić kopary biedakom?
Zajechać na stację limuzyną BMW 745 full wypas, wysiąść z gracją...
... i zatankować gazu za 50 zeta Smile)
full lans Smile)
|
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kubaa85

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zebrzydowice, śląskie
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 08 Paź 2012, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fiatcc900s napisał:
Zadzwoń do serwisu FIAT w Olkuszu Smile


Do Olkusza mam trochę za daleko, bo mieszkam w powiecie cieszyńskim, pod czeską granicą. Dąbrowa Górnicza, Ganinex w Katowicach/Pszczynie, Bielsko - to wchodzi w grę. Auto kupiłem w Euromocie w Żorach i to tam sami nie wiedzą ile mają wziąć za ten przegląd. Zostaje mi tylko obdzwonić inne serwisy i popytać o ceny. Już dzwoniłem do dwóch i są duże różnice, a i tak te ceny są rzucane tylko na gębę. Sam przeglądu sobie nie zrobię, bo znam się na tym jak ... lepiej nie mówić Smile

Pytam raz jeszcze czy może ktoś robił ostatnio przegląd swojej Pandy i może napisać ile płacił lub czy z tych wymienionych serwisów możecie któryś polecić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kubaa85

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zebrzydowice, śląskie
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 14 Paź 2012, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

pierwszy przegląd zrobiony. Koszt 499,32zł. Także nie wiem skąd takie duże rozbieżności w cenach, a nawet w tym samym serwisie przy każdej rozmowie rzucali mi inną cenę. Na moje szczęście cena niższa niż się spodziewałem. Także jestem miło zaskoczony.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
fyno

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 17 Maj 2012
Posty: 221
Skąd jesteś (miejscowość/region): EU
Posiadane auto: Seicento S 1,1 MPI, Peugeot 206 1,6 16V
Piwa: 15/6
PostWysłany: Nie 14 Paź 2012, 15:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kubaa85 napisał:
Witam,

pierwszy przegląd zrobiony. Koszt 499,32zł. Także nie wiem skąd takie duże rozbieżności w cenach, a nawet w tym samym serwisie przy każdej rozmowie rzucali mi inną cenę. Na moje szczęście cena niższa niż się spodziewałem. Także jestem miło zaskoczony.

No to dobrze, że jesteś zadowolony, bo to jest najważniejsze. Gdyby ci nawet olali wszystko, a ty byłbyś zadowolony, to też jest ok, bo liczy się twoje samopoczucie, co nie? Wink A możesz napisać, co robili na tym przeglądzie oprócz wymiany oleju i filtra?
_________________
Piwko z rana, jak śmietana Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kubaa85

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zebrzydowice, śląskie
Posiadane auto: Fiat Panda
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 17 Lis 2012, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pozycje z fv:
-przegląd
-wymiana oleju
-filtr oleju
-filtr p/pyłkowy
-preparat do klimatyzacji

Najdroższą pozycją jest sam "przegląd". No, ale na czymś salon/serwis musi zarabiać, bo podobno na sprzedaży samochodów to już się zarabia niewiele.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
alex57

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość/region): śląsk
Posiadane auto: Panda Active 2011
Piwa: 3/0
PostWysłany: Sob 17 Lis 2012, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Również byłem dzisiaj na 1 przeglądzie gwarancyjnym.
Szczęsny-Zjawiony w Dabrowie Górniczej.
Mam zaufanie do tego serwisu bo to moja druga nowa Panda,
którą kupiłem w tym salonie (zawsze atrakcyjne ceny)
przegląd ------------------------166 zł.
olej Selenia syntetyk 3 litry---143 zł.
filtr oleju--------------------------20 zł.
razem---------------------------329 zł.
Mechanik sam doradził żeby filtra powietrza nie wymieniać
bo mały przebieg 7000 km., jak również filtra przeciwpyłkowego.
Cały czas byłem przy aucie, zadawałem pytania a mechanik odpowiadał.
Myślę że tak powinno być.
Polecam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
PiotrMFIRE

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 248
Skąd jesteś (miejscowość/region): znienacka

Piwa: 2/0
PostWysłany: Sob 15 Gru 2012, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Interwały wymian elementów macie w instrukcji obsługi.

CZEMU NIE CZYTACIE INSTRUKCJI OBSŁUGI?!!!

Tam jest wyraźnie napisane, co się wymienia ,a co reguluje po jakim przebiegu. Żywotność filtra powietrza to dwukrotny interwał oleju z filtrem. A w praktyce to najlepiej sobie wkład wyjąć i obejrzeć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group