awaria pilota w kluczyku scyzoryku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cegielka

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: ulysse 2.0JTD 2000
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 08 Lis 2012, 10:21    Temat postu: awaria pilota w kluczyku scyzoryku Odpowiedz z cytatem

Witam czy ktoś z kolegów miał taki przypadek że otwieranie i zamykanie zamka drzwi manualnie z kluczyka działa ,a z pilota w kluczyku nic ani nie zamyka ani otwiera,bateria nowa i nic ,fakt że jest urwany mikrowłącznik od zamykania ale do otwierania OK ,czy jeśli zamkniecie auto kluczykiem manualnie a chcecie otworzyć tylko pilotem czy otwiera.Mowa Fiat ULYSSE 2.0JTD rok 2000 ,pilot w kluczyku tkzw scyzoryk.Bo nie wiem czy zamawiać nowy kluczyk.
Dziekuje za pomoc
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pietya3

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 8v Active 5d 2007
Piwa: 0/8
PostWysłany: Czw 08 Lis 2012, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchaj kolego nie miałem nigdy takiego przypadku ani tego samochodu.Ale wydaje mi się tak na chłopski rozum,jak sam piszesz masz urwany mikro wyłącznik od zamykania tak? A więc ja uważam że skoro zamkniesz drzwi kluczykiem (manualnie) to ten urwany mikro-wyłącznik się nie przełączy i nie zasygnalizuje centralce że dane drzwi zamknąłeś prawda?! Więc odpowiedź nasuwa się oczywista,pilotem nie otworzysz drzwi bo auto "nie wie" że drzwi są zamknięte!!! Ja bym to sprawdził tak:przekręć zamek kluczykiem a ten urwany mikro-wyłącznik po prostu włącz - ściśnij palcami wiesz co mam na myśli? - i trzymając go załączonego cały czas! - spróbuj w tym momencie otworzyć zamek pilotem wydaje mi się że powinien zadziałać! Bo przecież Fiat nie dał tego mikro-wyłącznika tylko po to by zwiększyć ciężar auta Very Happy Sprawdź i daj znać co z tego wyszło! Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
cegielka

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: ulysse 2.0JTD 2000
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 09 Lis 2012, 09:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki kolego ,ale chyba nie dodałem ze mikrowyłącznik jest urwany na płytce drukowanej pilota, ale znalazłem fachowca w wawie który naprawia piloty i zostawiłem ,w poniedziałek będe coś wiedział czy to poilot czy sterownik
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość skype status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pietya3

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: Grande Punto 1.4 8v Active 5d 2007
Piwa: 0/8
PostWysłany: Pią 09 Lis 2012, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to faktycznie źle Cię zrozumiałem,myślałem że chodzi o mikro-wyłącznik przy siłowniku w drzwiach Very Happy . Mam nadzieję że szybko i TANIO naprawisz tę usterkę! Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Elektryka/Elektronika Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group