zaparowane szyby

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
karolo131

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 04 Lip 2008
Posty: 1

Posiadane auto: renault safrane 3.0 V6 1993
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 04 Lip 2008, 19:25    Temat postu: zaparowane szyby Odpowiedz z cytatem

Witam. Posiadam 3.0 V6 93 r. z zepsutą klimatyzacją. Mam problem gdy pada deszcz
zaparowują mi wszystkie szyby mimo włączonych nawiewów na max (nic nie widać) Podpowiedział mi znajomy, bym usunął filtr przeciwpyłkowy. Lecz w salonie Renalut powiedziano mi że w tym modelu go nie ma. Co robić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
rockers5

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 100

Posiadane auto: fabia combi,2005,1.4 16V,ambiente
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 04 Lip 2008, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napraw sobie klimę.Auto które było użytkowane z klimatyzacją ma wysuszoną tapicerkę która nie przyjmuje wilgoci,więc ta osiada na szybach.Auto bez klimy nasiąka wilgocią i przesycha na przemian,a to z klimą jest suche cały czas.Chyba że nie planujesz naprawiać to z czasem może wnętrze zacznie wilgoć przyjmować.A swoją drogą to filtr przeciwpyłkowy powinien chyba być.Ale ja bym klimę naprawiał bo ona osusza powietrze.Miałem kiedyś podobny problem i zauważyłem że auto z zepsutą klimą zaparowuje całkowicie a to bez jakoś sobie radzi z wilgocią.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
matiz

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 80
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: HYUNDAI GETZ. 1,1 2007
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 06 Lip 2008, 13:21    Temat postu: zaparowane szyby Odpowiedz z cytatem

a nadmuch ci działa dobrze mozesz miec na max ale moze byc przypchane ja miałem troszke lisci na nagrzewnicy i nie puszczało powietrza Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 19 Sie 2008, 03:14    Temat postu: Re: zaparowane szyby Odpowiedz z cytatem

karolo131 napisał:
Witam. Posiadam 3.0 V6 93 r. z zepsutą klimatyzacją. Mam problem gdy pada deszcz
zaparowują mi wszystkie szyby mimo włączonych nawiewów na max (nic nie widać) Podpowiedział mi znajomy, bym usunął filtr przeciwpyłkowy. Lecz w salonie Renalut powiedziano mi że w tym modelu go nie ma. Co robić?

Witam,
Problem leży gdzie indziej_?.
Możesz mieć uszkodzony obieg powietrza wewnętrznego. Tzn. auto nie pobiera czystego powietrza z otoczenia tylko z wnętrza pojazdu. Wtedy masz efekt parowania szyb. Jeśli efekt jest nie do opanowania postaraj się o środek przeciw zaparowaniu szyb - pomaga dość skutecznie na jakiś czas. Być może że w starych modelach aut zwłaszcza -amerykańskich nie było takiego filtra-? Obieg powietrza napewno jest zakłócony i masz taki efekt parowania.
Pozdrawiam.

_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
aXess

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 11 Lut 2008
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): 3miasto
Posiadane auto: Suzuki Swift '91, 1.0i kat
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 20 Wrz 2008, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może wystarczy przełączyć ( pokrętło, suwak) żeby pobierał powietrze zewnątrz.
_________________
Lajf is brutal & ful of zasackas
MB W124 200D '92
Opel Frontera 2.5 TDS '98
Sprinter'03 316 CDI
e34 520 i 24v
and same more...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 20 Wrz 2008, 19:54    Temat postu: reklama

Powrót do góry
kuleszapiotr

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 27 Lip 2008
Posty: 37
Skąd jesteś (miejscowość/region): Starogard Gdanski/Zblewo
Posiadane auto: AUDI A6 2.5TDI 1999r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 20 Wrz 2008, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam duzo osob nie wie ze jak nadmuch jest ustawiony na nadmuch wewnetrzny to powietrze krazy caly czas to samo wewnatrz auta proponuje sprawdzic wlasnie to ustawienie nadmuchu i upewnic sie czy na 100% twoje auto nie posiada filtra przeciwpylkowego najlepiej u kilku mechanikow byc moze ktorys go znajdzie Wink i dowiedz sie gdzie znajduje sie w twoim aucie odprowadzenie wody ktora zbiera sie gdy klima pracuje chociasz u ciebie klima nie dziala to odprowadzenie moze byc zapchane i woda podczas deszczow moze dostawac sie do srodka auta i z tad bierze sie wilgoc pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Andrzej.t

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 463
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska
Posiadane auto: sprzedałem auto
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 27 Wrz 2008, 19:09    Temat postu: parowanie szyb Odpowiedz z cytatem

Witam,
Sprawdziłeś system nawiewu, czy dalej temat aktualny-?
Możesz sprawdzić czy do wlotu powietrza nie dostały się liście-?
Pozdrawiam,
_________________
XXX
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Polska motoryzacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group