Fiat Ducato Brak Numerów VIN

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cin3kgostyn

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Kwi 2012
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gostyń
Posiadane auto: Fiat Ducato 1990 2.5D
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 16 Wrz 2012, 22:50    Temat postu: Fiat Ducato Brak Numerów VIN Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich , kupiłem ducato z 1990 r , nie sprawdzajac numerów vin , teraz wyszedl mi przegląd , i pan na stacji diagnostycznej nie milo mnie zaskoczyl , okazalo sie , ze z calego numeru vin odczytac mozna 3 cyfry . Chcialbym sie dowiedziec czy moze ktos z was mial podobny przypadek i wyrabial zastepcze numery , jakie to sa koszta . czasowo jak to wyglada . bo nie wiem czy jest sens w to sie bawic . Pan diagnosta sprawdzil po nr vin z dowodu , ze byl to furgon, i moge miec problemy z wyrobieniem zastepczego nr .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kobramir

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
PostWysłany: Pon 17 Wrz 2012, 08:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli te trzy nr które da się odczytać pokrywają się z nr w dowodzie to zgłoś się do rzeczoznawcy(a co z tabliczką znamionową). Rzeczoznawca zrobi protokół o braku możliwości odczytania nr VIN (koszt około 200zł) z tym protokołem do wydziału komunikacji . Tam decyzję o nadaniu nowy nr (na poczekaniu ) . Do tej decyzji musisz podać nr stacji diagnostycznej na której zostanie nabity nr.
( w urzędzie mają wykazy stacji uprawnionych do nabijania nr ). Z tą decyzją do stacji gdzie nabiją nr. Tam wydadzą zaświadczenie o nabiciu nr .
z zaświadczeniem do wydziału po nowy dowód i gotowe . Koszt całkowity około 400-500 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piohol

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 2023
Skąd jesteś (miejscowość/region): Kępno, Wielkopolska
Posiadane auto: Punto Evo
Piwa: 248/2
PostWysłany: Pon 17 Wrz 2012, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapytam przy okazji czy jeżeli mam czytelny nr VIN na nadwoziu to konieczna jest tabliczka znamionowa. Pytam ponieważ dla diagnosty w SKP ważniejsza jest tabliczka niż nr VIN na nadwoziu.
_________________
Jeżeli pomogłem postaw piwo
Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
kobramir

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 887
Skąd jesteś (miejscowość/region): Bielsko-Biała
Posiadane auto: Brava Grande Tipo
Piwa: 107/0
PostWysłany: Wto 18 Wrz 2012, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nr VIN jest nabijany na stałe ,a tabliczka znamionowa jest nitowana . Napewno ważniejszy jest nr VIN niż tabliczka (która zawsze częściej narażona jest na zgubienie czy też zniszczenie ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group