Problem z odpaleniem...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eR16

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1


Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 22 Sie 2007, 17:56    Temat postu: Problem z odpaleniem... Odpowiedz z cytatem

Thalia 2002r 1,4 benzyna. Często jest tak, że odpala za 3,4 razem. Niedawno był wymieniany filtr paliwa i świece. Rolling Eyes

Proszę o pomoc. Dzięki z góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
obrońca7

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Renault Thalia Alize 1,4 2003
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 16 Kwi 2008, 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja też miałem taki problem i zdarzło się tak bardzo często w moim przypadku wystarczyło od cz do czasu zalać lepszą benzynkę np. Shell v-power ma jakies składniki czysczące a to tez pomaga. Troche ta odp. spóżniona ale dopieroro się zarejestrowałem Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
DarioG

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): dolnośląskie
Posiadane auto: Thalia 1.4 8v '02
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 01 Sie 2008, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Dopiero dziś trafiłem na forum. Rolling Eyes
Thalia 2002r 1,4 benzyna, też miałem problemy z odpalaniem. Pomogło przeczyszczenie "czujnika Halla" (taki "dżinksik" widoczny z góry po otwarciu maski, w okolicach wału i sprzęgła zamocowany na dwóch śrubach 10). Moi Fachowcy w serwisie załatwili mi to za "Bóg zapłać" i przy okazji pokazali gdzie tego szukać.

Mam nadzieję, że Twoje problemy już minęły. Very Happy Gdyby coś proszę o info, postaram się zrobić foto.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
agath

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 2001 rok benzyna
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 26 Sie 2008, 10:16    Temat postu: Problem z odpalaniem Odpowiedz z cytatem

Witam! Smile
Jestem po raz pierwszy na forum. Posiadam Thalię 1.4 2001 rok, benzyna i po raz drugi przygotowuję się do wymiany akumulatora (po dwoch latach eksploatacji), bo szczególnie po dłuższym postoju (2 dni i więcej) odpalam za 3 lub 4 razem. Postanowiłem jednak przed wymianą trochę poszperać po forach i zainteresował mnie wątek "czujnika Halla"
Mam prośbę do DarioG. Jeżeli możesz załącz zdjęcie z jego umiejscowieniem.
Z góry dzięki
Agath
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
DarioG

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): dolnośląskie
Posiadane auto: Thalia 1.4 8v '02
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 26 Sie 2008, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Jestem zaskoczony, że już drugi raz wymieniasz akumulator mój sprawuje się nienaganie od wyjazdu z salonu. Objawy, które opisujesz, jak ulał pasują do mojej przygody z czujnikiem. Mam nadzieję, że Twoje kłopoty skończą się "20 minutami roboty" , a nie zakupem nowego aku.

W związku z tym, iż moja "manualność" w dziedzinie wklejania zdjęć na forum jest bardzo mizerna, postaram się wyjaśnić usytuowanie czujnika opisowo. Jeśli i tu będę beznadziejny proszę o podanie na "pw" adreu e-mail wtedy wyślę zdjęcia.

Zatem:
1)po otwarciu maski stań, proszę, obok auta z lewej (od kierowcy) strony i nachyl się nad akumulatorem.
2) patrząc w dół tuż przed krawędzią filtra powietrza trafisz na ok. 10 cm blaszkę przykręconą dwoma "10" do bloku silnika. Blaszka jest ok. 20cm w dół od krawędzi obudowy filtra powietrza. Na "blaszce" jest taka "kosteczka" z której wychodzi jeden przewód elektryczny w lewo.

TO WŁAŚNIE TEN CZUJNIK !!!

okręć go delikatnie i przeczyść część stykającą się z wałem i proponuję od razu styk kabelka z czujnikiem.

Życzę powodzenia i aby to była tylko ta drobnostka.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Wto 26 Sie 2008, 15:48    Temat postu: reklama

Powrót do góry
agath

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 3

Posiadane auto: Renault Thalia 1.4 2001 rok benzyna
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 26 Sie 2008, 18:52    Temat postu: Problem z odpaleniem... Odpowiedz z cytatem

DarioG
Wielkie dzięki za tak szybki odzew. Spróbuję jutro namierzyć "Twój czujnik" w praktyce. Jeżeli nie uda mi się to, to ponowię prośbę o zdjęcie. Na miom poście jest zakładka z adresem mailowym i z niej możesz skorzystać, aby przesłać zdjęcie.
Pozdrawiam i wielkie dzięki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jar_33

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 12 Wrz 2008, 19:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy u was tak samo. U mnie raz odpala normalnie a czasem mogę kilkanaście razy próbować i nie chce zapalić. Nie jest to wina paliwa, bo czasem zapala raz za razem a czasem trzeba trochę popiłować. Jak myślicie? To czujnik Halla? Gdzie dokładnie go szukać?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group