ładowanie akumulatora

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bobul

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość/region): z Daleka
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.4 D4D 2005 r
Piwa: 1/1
PostWysłany: Wto 15 Maj 2012, 21:13    Temat postu: ładowanie akumulatora Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie czy w New Beetleyu z 99 r z silnikiem 2.0 benz+gaz jeśli wyjmnie się z auta akumulator do ładowania prostownikiem to czy jest możliwe że zablokuje lub uzbroi się komputer w samochodzie ???
Bedę wdzięczny za szybką odpowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
piekny-gienus

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość/region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam - aby ci sie nie rozkodowało radio, zegar itp... mozesz wykorzystac kable rozruchowe i na czas ładowania aku. inny akumulator Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Bobul

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość/region): z Daleka
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.4 D4D 2005 r
Piwa: 1/1
PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze nie mam wolnego akumulatora żeby poprzez kable rozruchowe podłączyć go z klemami w Beetleju-pozostaje mi ładować go w samochodzie....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Sro 16 Maj 2012, 18:36    Temat postu: Re: ładowanie akumulatora Odpowiedz z cytatem

Bobul napisał:
Mam takie pytanie czy jeśli wyjmnie się z auta akumulator do ładowania prostownikiem to czy jest możliwe że zablokuje lub uzbroi się komputer w samochodzie ???


A, w co on ma się uzbroić i dlaczego ma się zablokować?
Oznaczałoby to, że na wieki wieków ma być stały dopływ prądu Wink
Jeśli pamiętasz kod do radia, to śmiało możesz go wyjmować. Zegar, czy inne duperałki możesz zawsze ustawić Crying or Very sad Poza tym gdy komputer "wariuje", często poprzez odłączenie od zasilania powoduje się jego reset i powrót do właściwych ustawień Wink
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Bobul

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 14 Cze 2009
Posty: 146
Skąd jesteś (miejscowość/region): z Daleka
Posiadane auto: Toyota Yaris 1.4 D4D 2005 r
Piwa: 1/1
PostWysłany: Czw 17 Maj 2012, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Toronto ja potrzebuje info czy po odłaczeniu akumulatora cos sie w Beetleju zablokuje i nie bedzie można potem auta odpalić.Czyli mam rozumieć że nic mu nie będzie tylko ew.radio sie zablokuje ?A jeśli się zablokuje a ja nie mam kodu do radia to co trzeba zrobić do serwisu jechać czy jak ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Czw 17 Maj 2012, 14:45    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Toronto

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 4095
Skąd jesteś (miejscowość/region): UE
Posiadane auto: Seat Alhambra 2,0+LPG 2002 rok, Seat Cordoba 1,4+LPG 1998 rok / w obu instalacja STAG 300 / Hyundai Tucson 2,0 + LPG 2010 r
Piwa: 166/83
PostWysłany: Czw 17 Maj 2012, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak nie masz kodu do radia, to ładuj aku "na samochodzie". Wyjęcie aku nic w aucie nie zablokuje.
Brak kodu do radia to wizyta u fachowca, aby je "odpalić".
_________________
Kto mieczem wojuje, od........
...Hołd dla SEATA I HYUNDAI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group