Czy warto ufac GPS?


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nawigacja samochodowa GPS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rogerik

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocławek
Posiadane auto: Focus
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 21 Lis 2011, 14:59    Temat postu: Czy warto ufac GPS? Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy opłaca się ufać w 100% GPS? Mieliście kiedyś jakieś dziwne przygody , że was w pole wyprowadził GPS?
Mam GPS w telefonie Nokia C5 i nie jestem jej pewien :/
Zapraszam do dyskusji Smile
_________________
....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Pon 21 Lis 2011, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli odbiornik jest sprawny, to wszystko pozostałe zależy tylko od samej mapy, która to z cała pewnością musi (powinna) być na bieżąco aktualizowana.
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ArcherPAF

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 19 Lis 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość/region): Łódź
Posiadane auto: P 107 RC 85KM
Piwa: 0/0
PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 01:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dużo w życiu jeździłem na navi... miałem stare automapy i inne wynalazki na polskę... korzystałem z garmina tomtoma i destinatora.... a obecnie?? tylko automapa EU, zawsze i wszędzie działa!

jedyne byki które wali to z racji błędów użytkownika, ale o tym można eseje pisać!

Gorąco polecam!
_________________
Pzdr from ŁDZ,
Basiu

Peugeot 107 RC [85KM / 119Nm]
Peugeot 207 SW Premium 1.6 HDi [110KM / 256Nm]

PKT.22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_26
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 01:25    Temat postu: Re: Czy warto ufac GPS? Odpowiedz z cytatem

Rogerik napisał:
Witam
Czy opłaca się ufać w 100% GPS? Mieliście kiedyś jakieś dziwne przygody , że was w pole wyprowadził GPS?
Mam GPS w telefonie Nokia C5 i nie jestem jej pewien :/
Zapraszam do dyskusji Smile


Ja mam GPS Larka 35,5 ,ale mam też i telefon Nokie E52, jest w niej mapa aktualizowana bezpłatnie i na bieżąco, całego świata - (dziwne dla mnie) i można powiedzieć, że bardzo dokładna (obraz wyświetla do 10 metrów). Prowadzić też prowadzi dobrze, ale się chwilami tnie, chyba z powodu słabej anteny. Prowadzi pieszo i są na niej nawet leśne ścieżki, co Lark nie potrafi. W Larku jest mapa Copernikus i dokładniejsza niż Automapa, ale aktualizacja jej kosztuje ( 3x do roku) 60 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
PostWysłany: Sro 30 Lis 2011, 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego stary szofer szkoda kasy wydawać na aktualizacje. Te 180 zeta lepiej wykorzystać na coś innego. Proponuję zgłębić temat dobrze posłodzonych i krakowanych witaminek. Od czasu kiedy kupiłem larka 35.7 tylko na takich jadę. Fabryczna mapa map jest fatalna więc na karcie sd mam to czego mi potrzeba czyli automapę za czteropak dla kolegi który nagrał mi ją. W końcu namęczył się trochę z tym krakowaniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 30 Lis 2011, 22:03    Temat postu: reklama

Powrót do góry
archive_26
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Lis 2008
Posty: 3200

Posiadane auto: CC 700 1997r (od nowości) oraz Opel Corsa 1,2 lpg, 2005r.
Piwa: 224/104
PostWysłany: Sob 03 Gru 2011, 00:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mustang zgadzam się z tobą i wydaje mi się, że już w jednym temacie dyskutowaliśmy o tym. Ja cały czas sobie "aktualizuje" i nie mam problemu z krakowaniem. Czasem udaje mi się znaleźć kraka z licencją Automapy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
gizmo_kupa

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
PostWysłany: Wto 03 Sty 2012, 00:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odkąd trwa akcja "polska w budowie", nie warto ufać GPSom. W Mio z mapami z 2008 r. w większości jeździ się po polach albo obok pierwotnej drogi Very Happy
_________________
ie Ostseeküste in Polen hat viel zu bieten: Strandleben, weite Landschaften und historischen Sehenwürdigkeiten. Ein Europa ohne Grenzen – jetzt ist es möglich, entdecken Sie die polnische Ostseeküste! urlaub in Polen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
sanek75

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość/region): Białystok
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 12 Lut 2012, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmieniałem ostatnio Automape z kilkuletniej na półroczną i teraz można śmigać. Trochę kilometrów robię i komfort jazdy zupełnie inny. Żeby nie ciągłe budowy, objazdy byłby spokój na dłuższy czas. Teraz prawie w 100% może zaufać gpsowi.
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
gizmo_kupa

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
PostWysłany: Wto 20 Mar 2012, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio byłem z 1,5 roczną automapą w Czechach. Tam to w ogóle nic nie działało jak trzeba - na obwodnicy Brna pokazywało mi że jadę po trawie, chociaż obwodnica ma na pewno ponad 1,5 roku Very Happy

Ostatnio z kolei podróżowałem na navi Sygic i tu mogę polecić z czystym sumieniem - piękny wygląd mapek, fajny interfejs i współpraca z Androidami. Świetna sprawa!

___________________
Fajne auta i piękne dziewczyny - to lubię Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Pon 26 Mar 2012, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gizmo_kupa napisał:
Ja ostatnio byłem z 1,5 roczną automapą w Czechach. Tam to w ogóle nic nie działało jak trzeba (...)

Dziwisz się ?? W ciagu roku może być i ok 10 aktualizacji ...
No, ale jak ktoś uwielbia hardcorowe jazdy, to polecam mapę sprzed ... 5 lat. Wink
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
gizmo_kupa

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 249
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen Xsara
Piwa: 4/1
PostWysłany: Pon 26 Mar 2012, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hsurim napisał:

Dziwisz się ?? W ciagu roku może być i ok 10 aktualizacji ...
No, ale jak ktoś uwielbia hardcorowe jazdy, to polecam mapę sprzed ... 5 lat. Wink


Echh i pomyśleć, że jeszcze 10 lat temu jeździło się na podstawie książkowego atlasu, który latami leżał w schowku. Ja w ten sposób jechałem do Chorwacji i do Francji - ani razu się nie pogubiłem Smile Pamięta ktoś jeszcze te czasy? To dopiero były hardkorowe podróże...

____________________
Pompowanie azotem - po co i dlaczego?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
oko1wita

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Warka
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 09 Maj 2012, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raz z dziewczyną daliśmy się nabrać nawigacji, zima góry i bardzo dużo śniegu. Niestety nawigacja wybrała najkrótszą trasę. Szkoda tylko, że nie wiedziała, że jest nieodśnieżona.....
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
stanislaw.dziaslo

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Ząbki
Posiadane auto: Zachodniopomorskie
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy jaka nawigacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
hsurim

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 04 Sie 2006
Posty: 473
Skąd jesteś (miejscowość/region): Octavia Club Polska
Posiadane auto: Skoda Octavia 1,9 TDI AGR SLX combi 2000 r.
Piwa: 21/0
PostWysłany: Czw 20 Wrz 2012, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oko1wita napisał:
Raz z dziewczyną daliśmy się nabrać nawigacji,(...) Niestety nawigacja wybrała najkrótszą trasę. (...)

Szkoda, że kierujący nie skonfigurował sobie programu nawigacyjnego, bo nawigacja najwyraźniej 'wybrała' taką drogę (najkrótszą), bo tak była ustawiona.
_________________
Octavia Club Polska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Peter86

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wielkopolska
Posiadane auto: Golf
Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 31 Mar 2013, 00:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na wakacje jadę pierwszy raz autem do Chorwacji - przydałaby mi się Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nawigacja samochodowa GPS Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group