Poziom płynu LDS


Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafiom

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 124
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI 2003
Piwa: 0/2
PostWysłany: Sob 25 Lut 2012, 17:09    Temat postu: Poziom płynu LDS Odpowiedz z cytatem

Cześć.
Mam pytanie, może dość banalne ale mnie ciekawi. Co się stanie gdy przeleje LDS? Czy można uszkodzić jakiś element zawieszenia? Czy nie zrobi się może zbyt twardy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Lujan

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 16 Paź 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: brak
Piwa: 8/1
PostWysłany: Sob 25 Lut 2012, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy opuszczeniu auta na sam dół gdzieś to się będzie musiało zmieścić i wywali Ci korek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
GRZEGORZ SZKLARSKI

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość/region): Gniezno/Wielkopolska
Posiadane auto: CITROEN C5 2.0 SX -lpg-automat. 136 KM 2002
Piwa: 11/1
PostWysłany: Nie 26 Lut 2012, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak kolega napisał jak auto opuszcza się na nainiższe położenie cały olej wlatuje do zbiornika cofa się gdy wlejesz na najwyższym położeniu to gdzie nadmiar ma się podziać prawdopodobnie wywali korek lub uszkodzi jakiś wąż ciśnieniowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MULTIK

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolnośląskie
Posiadane auto: C5 2,0 16V 2007r.
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sob 03 Mar 2012, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z użytkowników mógłby wyjaśnić jaki powinien być właściwy poziom płynu LDS w zbiorniczku? C5 2,0 HDI 2005r. Przy całkowicie opuszczonym citroenie ile powinno być tego płynu - na dnie zbiorniczka? całe sitko powinno być zakryte? Połowa zbiorniczka? Wyczytałem na forum, że go zgrzewu sitka, ale tak wizualnie?? Może ktoś to wyjaśnić?
Pozdrawiam użytkowników C5
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
WojciechC5

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość/region): SBE
Posiadane auto: C5 2.2 HDi 2005
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 03 Mar 2012, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwy poziom płynu - po opuszczeniu przyciskiem do najniższej pozycji powinien być niewidoczny / na samym dnie sitka. Praktycznie nie da się tego ocenić poprzez zbiorniczek. Najlepiej zbadać to komputerem - przez 3 minuty auto opuszcza się i LDS z całego układu trafia się do zbiornika. Jest to pozycja w której w układzie nie ma ciśnienia - tylko do sprawdzenia stanu płynu i napraw układu przeniesienia napędu (półosie itp.). W tej pozycji opuszczonej komputerem ma być około połowa sitka do miejsca w którym są wycięte dwa otworki Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sob 03 Mar 2012, 21:56    Temat postu: reklama

Powrót do góry
MULTIK

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dolnośląskie
Posiadane auto: C5 2,0 16V 2007r.
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sob 03 Mar 2012, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki za wyjaśnienie. A gdzie trzeba wejść w Lexię żeby to sprawdzić? W którą opcję?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
william_2

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Pabianice
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 19 Mar 2012, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanko - pokazuje mi się komunikat w języku niemieckim "gravierender fehler federung", z informacji jakie uzyskałem z niemieckiego forum, to błąd położenia samochodu, faktycznie uzupełniałem płyn LDS ostatnio i od tego momentu zaćżęło się to zapalać, nie świeci się service ani stop, czy ktoś mi może coś o tym powiedzieć? Na niemcowie piszą że to jakiś czujnik pompy, czy czujnik położenia zawieszenia...
_________________
Łukasz W. Pabianice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jaromir

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 202

Posiadane auto: citroen C5 2.2 HDI 2002r.kombi
Piwa: 6/4
PostWysłany: Wto 20 Mar 2012, 07:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poważny błąd zawieszenia po naszemu bład czujnika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
william_2

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Pabianice
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 21 Mar 2012, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A cos więcej może wiesz Kolego? Od wczoraj się jakoś uspokoiło, ale gdyby się ponownie zaczęło to czego szukać i na ile się szykować Neutral
_________________
Łukasz W. Pabianice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
william_2

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość/region): Pabianice
Posiadane auto: Citroen C5
Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 29 Mar 2012, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, kilka dni spokoju, po czym znów się wydziera przez 20 minut w niebogłosy, po czym spokój już drugi dzień, wiem że komputer będzie nieodzowny ale czy ktoś miał kiedyś taki problem, z czym to się w ogóle może wiązać?!?
_________________
Łukasz W. Pabianice
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
doctor7

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 72
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C5 2009 HDI 2.0
Piwa: 3/0
PostWysłany: Nie 18 Sty 2015, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pytanie trochę z innej beczki Smile

jak często (ile lat) / co ile przejechanych km wymieniać płyn LDS? w C5 2.0 HDI
czy serwisówka wspomina coś na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
diablo2

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 1446
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legnica
Posiadane auto: obecnie brak było C5 II z 2005 r diesel :-)
Piwa: 84/27
PostWysłany: Nie 18 Sty 2015, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Twisted Evil LDS wymiana co 2 lata - niektórzy wcale tego płynu nie wymieniają , bo za drogi Twisted Evil
_________________
diablo2 dla kolegów diabeł Twisted Evil

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mag-fr

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 23 Sie 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): warszawa
Posiadane auto: C5
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 24 Sie 2015, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

machony79 odełał mnie do tego wątku, ponieważ ten temat był już poruszany.
Od maja jestem szczęśliwym posiadaczem C5 x7 z HA+ (krajowy, rok produkcji i pierwszej rejestracji 2011) i cały czas uczę się tego samochodu.

Powiedzcie jak to w końcu jest z tym sprawdzaniem poziomu LDS-a, ponieważ zgłupiałem - są dwie szkoły:
- jedna (w tym ASO) - wedle której stan sprawdza się na poziomie -1 i poziom płynu ma być ponad sitko,
- druga - poziom sprawdza się opuszczając samochód na poziom -1 i potem lexią spuszcza ciśnienie z układu.

Posłuchałem pierwszej szkoły, kupiłem olej, postawiłem samochód w garażu, zjechałem na -1 i sitko suche, dolałem ok. pół litra (a wycieków i zapoceń nie posiadam, pompa też cichutko chodzi). Zrobiłem trzy "pompki" i przejazd testowy.
Nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo auto stało się bardziej "sprężyste" na dziurach. Stąd moje pytanie i przy okazji ciekawi mnie gdzie zniknął ten płyn?
Nadmiar płynu, jak i jego niedobór mogą być równie szkodliwe (pierwsze dla uszczelnień, drugie dla pompy).

A może jakiś service manual dostępny po polsku do modeli po 2010 roku? Intrukcje serwisowe do starszych modeli są ogólnodostępne na stronie Citroena, ale nowszych modeli tam nie odnalazłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archie39

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość/region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
PostWysłany: Pon 24 Sie 2015, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poziom LDS powinien być do zgrzewu zbiornika po opuszczeniu na najniższy poziom. Po zdjęciu korka powinien sięgać sitka. Powinno się sprawdzać na ciepłym silniku bo po rozgrzaniu z zimnego potrafi się poziom podnieść o 1 cm.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
abarte

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość/region): Poznań
Posiadane auto: citroen C6
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pią 16 Paź 2015, 07:44    Temat postu: poziom LDS w zbiorniku Odpowiedz z cytatem

Ku przestrodze podaję mój nieszczęśliwy przypadek.
Samochód stał na podnośniku, a konkretnie na dwóch - podniesione przednie koła. Wymieniałem olej w skrzyni automacie. Przed użyciem podnośników samochód poniosłem na maxa - 10km/h.
Zrobiłem coś czego nie powinienem zrobić - dolałem płynu LDS do dolnej części sitka - weszło ze 2l.
Żeby nagrzać olej w skrzyni odpaliłem silnik. Po 5 minutach nastąpiła eksplozja zbiornika LDS. Cała komora silnikowa w oleju.
Pomijając to że dolewałem LDS w nieprawidłowej pozycji zawieszenia nie zrobiłem jednej czynności o której mowa w instrukcji serwisowej - Przy tych operacjach należy odkręcić korek zbiornika. Nic by się nie stało, oprócz przelania się płynu.
Jednej sprawy nie mogę ogarnąć. Samochód podniesiony, po odpaleniu silnika nie zmieniałem ustawienia wysokości, a w zbiorniku podniósł się poziom płynu o co najmniej wysokość sitka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group