rejestracja auta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Auta zza granicy - sprowadzanie samochodów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
2piwa

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 16 Kwi 2006
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): wroclaw

Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 16 Kwi 2006, 19:29    Temat postu: rejestracja auta Odpowiedz z cytatem

czesc!! mam pytanko, mam na oku auto sprowadzone z niemiec chcialbym je kupic ale nie wiem jak zalatwic rejestracje co potrzebuje jakie papiery gdzie isc !! pomozcie jacek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
pancio

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 24 Mar 2006
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość/region): Imperium EU

Piwa: 1/0
PostWysłany: Wto 18 Kwi 2006, 08:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Sprowadzenie auta.
2.Musisz zrobić pierwszy przegląd techniczny dla aut sprowadzonych z zagr.
3.Zapłacenie akcyzy w najbliższym urzędzie Celnym.(kwota akcyzy uzalezniona jest od wieku auta)
4.Dalej musisz przetłumaczyć niemiecki Brief i umowe kupna
5.W urzędzie Skarbowym złożyc PIT-24.Jest to zaświadczenie o zwolnieniu z VAT-u.Kosztuje to 150pln.Wychodzę z założenia że jesteś osoba prywatną a nie firmą.
6.Z kompletem dokumentów rejestrujesz pojazd.Od 15 kwietnia kosztuje to 75pln.
Oto po krótce to co potrzebne
_________________
Nie dyskutuj z debilem.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
martocho

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 05 Lip 2006
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość/region): małopolska
Posiadane auto: Renault Laguna 1.8 2004 LPG+PB
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 05 Lip 2006, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega podał troszke niepoprawne wskazówki co do rejestracji , a mianowicie :
ad.3 ) wysokość akcyzy zależy od wartości zakupionego samochodu a nie od wieku samochodu .
ad.6 ) w urzędzie komunikacyjnym płacimy :
500 PLN - recykling
75 PLN - książka pojazdu
180 PLN - tablice + inne

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
mati_lipek

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław

Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 06 Lip 2006, 15:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1 Do zarejstrowania auta potrzebny bedzie BRIEF, WYMELDUNEK, UMOWA KUPNA-SPRZEDAżY lub IMIENNY RACHUNEK Z FIRMY
2 Badanie techniczne pojazdu rejestrowanego po raz pierwszy w kraju (będzie potrzebny brief)-179zł
jeżeli auto posiada hak holowniczy lub instalację gazową przegląd bedzie droższy
3 Tłumaczenie wszystkich niemieckich dokumentów- ok.20zł za stronę(w sumie ok. 90-150 w zależności od tego ilu było właścicieli w BRIEF-ie)
4 Zapłata akcyzy Urzędzie Celnym właściwym względem zamieszkania Wartość akcyzy oblicza się procentowo od wieku auta a dopiero później przedział procentowy względem rachunku (Np. Za auto 10-letnie zapłacimy 65%-akcyzy jeżeli na umowie mamy 100euro to zapłacimy 65euro razy kurs euro wg NBP z dnia zakupu auta czyli
100euro X 65% = 65euro X np.4.06 = 263,9zł + znaczki skarbowe za ok10zl)
Najlepiej wypełnianie dokumentów związanych z akcyzą zlecić Agencją Celnym które znajduja sie praktycznie przy każdym Urzędzie Celnym lub w jego pobliżu. Koszt wypełnienia dokumentów to ok. 15-20zł
Na wydanie zaświadczenia o zapłaconej akcyzie U.C. ma 2 tygodnie
5 Po złożeniu dokumentów w UC należy udać się nie zwłocznie do Urzędu Skarbowego gdyż tutaj również U.S. ma tydzień na wystawienie zaświadczenia iz sprowadzony z zagranicy TOWAR NIE PODLEGA PODATKOWI VAT
Koszt 150zł
6 Po odebraniu wszystkiczh zaświadczeń udajemy sie do Wydziału Komunikacji
Powinniśmy ze soba mieć następujące dokumenty
- Umowa kupna-sprzedaży (oraz tłumaczenie)
- Brief i wymeldunek (oraz ich tłumaczenia)
- Zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym
- Zaświadczenie o zapłaconym podatku akcyzowym
- Zaświadczenie iż towar nie podlega podatkowi VAT
Teraz możemy spokojnie zarejestrować nasze autko
Koszt:
180zł- tablice rejestracyjne + dowód rejestracyjny
75 zł- książka pojazdu
500zł- opłata recyklingowa
12zł- znaczki skarbowe
Życze dużo cierpliwości Laughing
_________________
Krytyk jest jak samochód: im gorszy, tym więcej robi szumu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Seat_LEON

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska centralna
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 16V '04r 105KM
Piwa: 2/5
PostWysłany: Sro 12 Paź 2011, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie do Was, a nie chce zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum.

Moje pytanie jest takie, jak kupie auto to czy mogę jeździć na starych blachach i legitymować się dowodem zakupu czy po jakimś czasie konieczne jest zarejestrowanie na siebie?

Prosił bym o wytłumaczenie mi tego jakie są teraz przepisy w tej kwestii oraz jak się ma sprawa z ubezpieczeniem.
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 12 Paź 2011, 20:30    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Seat_LEON

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość/region): Polska centralna
Posiadane auto: Seat Leon 1.6 16V '04r 105KM
Piwa: 2/5
PostWysłany: Nie 16 Paź 2011, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Seat_LEON napisał:
Mam takie pytanie do Was, a nie chce zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum.

Moje pytanie jest takie, jak kupie auto to czy mogę jeździć na starych blachach i legitymować się dowodem zakupu czy po jakimś czasie konieczne jest zarejestrowanie na siebie?

Prosił bym o wytłumaczenie mi tego jakie są teraz przepisy w tej kwestii oraz jak się ma sprawa z ubezpieczeniem.


podbijam temat ponownie proszę o pomoc !
_________________

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
dodek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
PostWysłany: Wto 18 Paź 2011, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka istotnych rzeczy w tym temacie;
Podpisana umowa kupna-sprzedaży samochodu powinna zawierać datę i miejsce jej zawarcia. Od podanej w umowie daty uzależnione są terminy, w których załatwić należy procedurę rejestracji w urzędzie skarbowym, wydziale komunikacji oraz firmie ubezpieczeniowej.

Kupujący musi zarejestrować samochód w Wydziale Komunikacji w ciągu 30 dni od daty kiedy podpisana została umowa.

Nowy właściciel pojazdu musi zdecydować czy chce pozostawić polisę OC w zakładzie ubezpieczeń, w którym wykupił ją sprzedający. Nabywca ma na to 30 dni od dnia kiedy podpisana została umowa kupna sprzedaży samochodu, po tym terminie ubezpieczenie obowiązkowe przechodzi na kupującego. Ponadto nabywca musi opłacić podatek oraz złożyć w urzędzie skarbowym deklarację w sprawie podatku od czynności cywilno prawnych na formularzu PCC-3.

Sprzedający musi zgłosić fakt sprzedaży samochodu w Wydziale Komunikacji odpowiedniego urzędu. Zabezpiecza to sprzedającego od ewentualnych roszczeń, gdyby nowy właściciel spowodował wypadek lub został ukarany mandatem prowadząc pojazd zarejestrowany jeszcze na starego właściciela. Ponadto zgodnie z ustawą sprzedający powinien w ciągu 30 dni od daty sprzedaży poinformować o tym fakcie ubezpieczyciela.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Michnik86

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 17 Sty 2014
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość/region): Biała Podlaska
Posiadane auto: mazda 6 i mx5
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 20 Sty 2014, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale załatwiania ze sprowadzeniem auta. Mój kumpel chciał z Niemiec sprowadzić, wpłacił zaliczkę a później gość zwlekał z załatwianiem papierów, nie chciał dać oryginałów dokumentów, trzeba naprawde uważać na takie typki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Auta zza granicy - sprowadzanie samochodów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group