gaśnie na rozgrzanym silniku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ika

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 25 Paź 2007, 14:11    Temat postu: gaśnie na rozgrzanym silniku Odpowiedz z cytatem

Jestem mało szczęśliwą posiadaczką nowej Thalii 4 1,2 (przebieg 9500). OD prawie samego początku są z nią problemy. Auto gasło podczas jazdy, w końcu padł czujnik koła zamachowego oraz konieczna była naprawa instalacji połączeń (cokolwiek to znaczy). Po wizycie w warsztacie znów auto gaśnie bez żadnej uzasadnionej przyczyny podczas jazdy na rozgrzanym silniku przy małej prędkości, np. przy dojeżdżaniu do świateł. Incydenty zdarzają się bardzo nieregularnie, czasami jest spokój dwa tygodnie, a czasami auto gaśnie trzy razy w ciągu dnia. Serwis jest bezradny, nie świecą się żadne kontrolki. Czy może ktoś był w podobnej sytuacji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
huboo

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław

Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 04 Lis 2007, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam to samo w thali 1.4 bylem w serwisie i powiedzieli mi ze to czujnik paliwa w kolektorze sie odlaczyl niby podlaczyli mialem spokoj pol roku i dzis zniw to samo Mad
_________________
Huboo

Renault Thalia 1,4 EX 2002 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
huboo

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław

Piwa: 0/0
PostWysłany: Nie 11 Lis 2007, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

P.S. odłączyłem akumulator na noc i chyba pomoglo juz tydzien nic sie nie dzieje
_________________
Huboo

Renault Thalia 1,4 EX 2002 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ika

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 19 Lis 2007, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam,
auto było w serwisie i coś tam wymienili jakiś czujnik (kolejny już Sad a to było jakieś dwa tygodnie temu) i na razie cisza tfu, tfu, żeby nie zapeszać - jeździ Smile . Zobaczymy... Życzę wytrwałości
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
huboo

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław

Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 21 Lis 2007, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a drogo to kosztowalo??
_________________
Huboo

Renault Thalia 1,4 EX 2002 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 21 Lis 2007, 21:38    Temat postu: reklama

Powrót do góry
huboo

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wrocław

Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 06 Gru 2007, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie co sie okazało padł czujnik temperatury co powodowalo gasniecie silnika kosztowalo mnie to 200zł z robocizna Wink
do tego wymienilem rozrzad i amorki Wink
_________________
Huboo

Renault Thalia 1,4 EX 2002 rok
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość gadu-gadu komunikator tlen - status Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
ika

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Paź 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
PostWysłany: Czw 17 Sty 2008, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
co do kosztów to nic bo samochód na gwarancji Wink
ale niestety nie nacieszyłam się długo, bo właśnie wczoraj odebrałam go po raz kolejny po dwudniowej wizycie w serwisie. 11.01 miałam niezłą jazdę - gasł mi, jak stałam w korku, przy każdym podjechaniu kilku metrów - porażka Evil or Very Mad chyba z piętnaście razy!!! Myślałam że nie dojadę do domu. I oczywiście co??? Serwis nie znalazł absolutnie nic! Zawezwali nawet rzeczoznawcę, bo juz mnie mają chyba dosyć, a ja mam dosyć tego samochodu!
Rzeczoznawca też sugerował, żeby zaobserwować czy temperatura nie wzrasta do niepokojących wartości, ale tak można gdybać do świętego nigdy. Komputer pokładowy nie rejestruje absolutnie nic - tak oni twierdzą, zresztą nie świecą się żadne kontrolki Sad
Buuuuuuu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
andyn

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 05 Lip 2008
Posty: 1

Posiadane auto: Renault Thalia 1,4 8V, 2004
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 05 Lip 2008, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="ika"] gasł mi, jak stałam w korku, przy każdym podjechaniu kilku metrów - porażka Evil or Very Mad chyba z piętnaście razy!!! Myślałam że nie dojadę do domu. I oczywiście co??? Serwis nie znalazł absolutnie nic! [/quote]

Miałem dokładnie to samo: silnik gasł w dość przypadkowym momencie, ale zawsze wtedy, kiedy stałem w korku lub przy wolnej jeździe no i kiedy był rozgrzany. Przy szybkiej jeździe w trasie nic się nie działo. Znaleźli przy trzeciej wizycie (zdążyłem wymienić cewkę Smile ). To się nazywa [b]impulsator [/b] i znajduje się po prawej stronie silnika (patrząc od przodu samochodu) mniej więcej w połowie jego wysokości - niewielka czarna kostka. "Na szybko" pomaga poruszanie dwoma kabelkami, które z niego wychodzą w kierunku poziomym w stronę przodu samochodu. U mnie jeden jest fioletowy drugi czarny.[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group