Nie Odpala na kluczyk

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariusz29080

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): Białystok
Posiadane auto: Fiat Ducato 2.8TD 1997r
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sob 25 Cze 2011, 18:07    Temat postu: Nie Odpala na kluczyk Odpowiedz z cytatem

Witam mam taki problem rok temu to się zaczęło, kiedy przekręcam kluczyk w statyjce jest takie cykniecie, wymieniłem bendiks i wszystko grało przez pewien okres zima pare razy tylko jeździłem a tak stoji no i przy odpalaniu nie dawno problem powrócił, Co to może być? Odpalenie samochodu na śrubokręt na rozrusznika działa no i nie mam pojęcia co to może być.

Ostatnio zmieniony przez mariusz29080 dnia Sob 25 Cze 2011, 18:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marek.dino5

Przyjaciel Portalu
Przyjaciel Portalu


Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość/region): Pomorze
Posiadane auto: SCENIC 1,9 DTI 2000r/DUCATO 2,3MJ II 2011r.
Piwa: 33/38
PostWysłany: Sob 25 Cze 2011, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego zaśniedziałe styki na włączniku elektromagnetycznym.trzeba regularnie,często odpalać auto wtedy nie będziesz miał takich niespodzianek.Rozrusznik jest po prostu zastany i styki śniedzieją.Chyba że chce ci się rozbierać ten automat i przeczyścić go jakimś preparatem lub wymienić ,bo to on jest odpowiedzialny za wbicie bendiksa w wieniec koła zamachowego.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
marek_3535
Moderator

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość/region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
PostWysłany: Nie 26 Cze 2011, 09:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niepotrzebnie wymieniałeś bendix,bo objawy które opisujesz,zupełnie bendix wykluczają.Jeżeli na "krótko" odpala sprawdź przewody przy rozruszniku i przekaźnik o ile taki u ciebie występuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jack100

Dyskutant
Dyskutant


Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość/region): MAZOWIECKIE
Posiadane auto: Lanos 1.5 1998R.
Piwa: 2/3
PostWysłany: Nie 26 Cze 2011, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Też tak uważam że tu automat, najlepiej wymień na nowy, przy okazji sprawdź szczotki, tulejki i całą resztę. Automat do uno cena około 70złotych. Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
robson_robson

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 971
Skąd jesteś (miejscowość/region): DZL(Złotoryja) / DJE(Jelenia Góra-Piechowice)
Posiadane auto: Alfa Romeo 147 1.9 JTD VOLVO S40, Citroen C5 3.0V6
Piwa: 160/29
PostWysłany: Nie 26 Cze 2011, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdz jeszcze masę (-) pod autem bo tylko to może być problemem,miałem tak kiedyś u siebie w Jumperze i już chciałem ściągać rozrusznik ale podjechałem do elektryka i posprawdzał mi prądy i okazało się,że nie ma masy pod autem,po wyczyszczeniu wszystko zaczęło działać jak trzeba.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Nie 26 Cze 2011, 21:36    Temat postu: reklama

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group