Dziwne szarpniecia przy różnych predkosciach.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
CarsAT

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wien
Posiadane auto: VW T5 Multivan 2.0 BiTDI DSG 176KM Highlinie
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sob 29 Maj 2010, 19:31    Temat postu: Dziwne szarpniecia przy różnych predkosciach. Odpowiedz z cytatem

Przegladalem tematy i nic ciekawego nie znalazlem poza jednym autora "michu7800" ale to jest calkiem co innego u mnie auto ladnie chodzi i motor nic nie przebiera ???? Mam problem z moim Ducato 3.0L MAXI 160 2010r - dopiero ma najechane 10000km jeszcze na gwarancji , bylem juz dwa razy w serwisie Fiata i nie moga znalez tej przyczyny wymienili nawet nowy zawor EGR i nawet wgrali nowy soft i nic nie pomoglo moze w koncu opisze co sie dzieje ...Smile jadac sobie np. stowka na piatce jak zblizam sie do 2200 obrotow zaczynaj sie ulamkowe szarpniecia jak by odciecia przy dodaniu gazu znika i potem na przyklad prz 120 na 6 biegu to samo i tez przy 80 na czworce jak utrzymuje pedal gazu w miare rowno to sie te szarpniecia pojawiaja i normalnie doprowadza mnie to do szalu..!!!!! ,poradzcie cos spotkal sie ktos juz z czyms podobnym ?????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
DARKOWO

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość/region): wielkopolska
Posiadane auto: doblo 1,9 malibu , ducato 3,0 power . ducato 2,8 jtd
Piwa: 7/5
PostWysłany: Sob 29 Maj 2010, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam to samo .
tyle tylko im więcej auto ma przejechane tym zadziej sie to zdarza .
teraz mam przejechane 50 tys i zdarza sie to sporadycznie .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jareq08

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 1526
Skąd jesteś (miejscowość/region): swiętokrzyskie
Posiadane auto: panda, stilo, bravo, 500X-same diesle
Piwa: 97/3
PostWysłany: Nie 30 Maj 2010, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dwa razy babka wróżyła, regulator cisnienia paliwa na pompie common rail przycina się lub zawór sterujący turbiną -overboost ma tzw."napady" powodujacy , "zająkniecie się" i przez moment występuje zmiana siły ciągu, a system nie wykrywa błedu?Powodzonka!!! Embarassed
_________________
Nie ma jak fiat, ciagle jest ...robota!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości) Wystawiono 1 piw(a)
CarsAT

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wien
Posiadane auto: VW T5 Multivan 2.0 BiTDI DSG 176KM Highlinie
Piwa: 0/1
PostWysłany: Czw 21 Paź 2010, 17:47    Temat postu: Szarpniecia Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie po dluzszej przerwie chcialem sie podzielic relacjami z moich ostatnich dwoch wizyt w serwisie w sprawie tych szarpniec a wiec Smile))))
pierwsza wizyta skonczyla sie na wymianie zaworu EGR i nic po zatym komputer nie widzi bledu i serwis na to nic nie poradzi koniec pierwszej wizyty .
W drugiej wizycie widac ze chlopaki sie przylozyli bo nawet spedzili poltora godziny w samochodzie z podpietym komputerem i nic nie stwierdzono pan z serwisu uzyl okreslenia wredna usterka patrza juz na mnie troche jak na wariata o co mi chodzi Smile ale powiem wam szczerze zaczyna mnie to juz troche irytowac auto kupilem za gotowke zaraz mija rok gwarancji zaraz minie drugi a usterka jak jest tak jest w koncu skonczy mi sie gwarancja i wtedy auto zdechnie i beda koszta tym bardziej ze to juz bylo odczuwalne po wyjezdzie z salonu ale tak sobie mysle czy to nie wystepuje jak mam auto zaladowane albo pod wieksza gorke juz sam nie wiem co mam sadzic troszke lipny ten serwis bo nawet rolek nie maja na warsztatach do sprawdzenia auta przy obciazeniu musze chyba auto zaladowac do pelna i sam ich przewiezc tylko jedzdzac po wroclawiu po tych dziurach to sam nie wiele slysze Smile) Ludzie co mam robic reklamowac auto czy co???? doradzcie cos plis . a zapomnialem dodac ze poruszylem ten temat w serwisie ze zapytalem o ta sprawe na forum a serwis stwierdzil ze kazdy cos tam sobie nabazgroli a oni zaczna pol silnika wymieniac ale kto za to zaplaci normalnie szok !!!!!!!no w sumie maja racje ale co ze mna .

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez CarsAT dnia Wto 08 Lut 2011, 01:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
jacek.d

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 527
Skąd jesteś (miejscowość/region): W-wa
Posiadane auto: Ducato 244 2.3JTD, 2003
Piwa: 24/3
PostWysłany: Sro 27 Paź 2010, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak serwis umywa ręce to chyba pozostaje Ci opłacenie opinii biegłego rzeczoznawcy, takich opinii oni się boją ponieważ są uznawane przez sądy.
_________________
Fiat Stilo 1,9JTD po wypadku,--- CZĘŚCI --- kontakt na PW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 27 Paź 2010, 20:03    Temat postu: reklama

Powrót do góry
DARKOWO

Stały Bywalec
Stały Bywalec


Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 187
Skąd jesteś (miejscowość/region): wielkopolska
Posiadane auto: doblo 1,9 malibu , ducato 3,0 power . ducato 2,8 jtd
Piwa: 7/5
PostWysłany: Czw 28 Paź 2010, 04:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz mam przejechane 70 tys km. już się to u mnie nie zdarza .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
AMPER411

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość/region): wieluń
Posiadane auto: ducato 3.0
Piwa: 0/0
PostWysłany: Pon 07 Lut 2011, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam mam identyczny problem z ducato 3.0 jak CarsAT i DARKOWO, mam pytanie do CarsAT; udalo Ci sie jakos zlokalizowac i naprawic te usterke? jesli tak to podziel sie ze mna jak mozna to naprawic. Z gory Dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
CarsAT

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wien
Posiadane auto: VW T5 Multivan 2.0 BiTDI DSG 176KM Highlinie
Piwa: 0/1
PostWysłany: Wto 08 Lut 2011, 00:55    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

Jezeli chodzi o ta usterke to nic nie udalo mi sie z tym zrobic ze wzgledu na to ze mieszkam w Wiedniu a auto kupilem netto na firme we wroclawiu i bylem juz trzy razy w serwisie z ta usterka ale oni twierdza ze nie moga znalezc usterki nawet jezdzac moim autem prawie z godzine i na komputerze nic nie pokazuje rece mi opadaja zauwazyleem ze te szarpniecia sa bardziej wyrazniejsze jak jade pod gore lub z obciazeniem ja mam auto jeszcze na gwarancji musze chyba podjechac do znajomego kolegi ktory ma serwis boscha jest tam wmiare kumaty elektronik on bez problemu znajdzie usterke i wtedy obciaze kosztami serwis Fiata myslalem tez o wzieciu rzeczoznawcy sadowego wtedy serwis podejdzie moze powazniej do tego tematu problem jest ze w tym serwisie co kupilem nie maja hamowni tam moze by ta usterka wyszla mam teraz w marcu pierwszy serwis gwarancyjny to sie konkretnie za to teraz wezme ale co do usterki dalej jestem w czarnej du.... i musze sie przyznac sa te szarpniecia troszke jakby sa mocniejsze moze w koncu sie cos zepsuje albo padnie silnik to dostane nowy Smile)))dlatego nie wiem co Ci doradzic ale mi sie wydaje ze forumowicz jareq08 ma racje stawiam na jego diagnoze ale musze to tylko udowodnic wtedy sie za to wezme ale inaczej Sad(((
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
CarsAT

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 29 Maj 2010
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość/region): Wien
Posiadane auto: VW T5 Multivan 2.0 BiTDI DSG 176KM Highlinie
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sob 07 Maj 2011, 15:55    Temat postu: Koniec Usterki !!!!!! Odpowiedz z cytatem

Dobre Wieści ze względu na pojawiające się problemy u coraz większej ilości klientów Firma Fiat przyjrzała się dokładniej opisywanej usterce i podeszli do tego poważniej i od nie dawna jest nowy soft do tych silników właśnie go mam wgranego przez serwis Fiata przy przeglądzie i jak na razie jest wszystko elegancko i po sprawie pozdrawiam CarsAT.
Zamykam Temat usterka naprawiona .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group