pomoc przy zakupie auta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
konwiko

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legionowp
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 08 Wrz 2010, 14:19    Temat postu: pomoc przy zakupie auta Odpowiedz z cytatem

Witam, mam zamiar kupić używany samochód. niestety nie znam się zabardzo na tym i mam problemy jeki kupić. potrzebuję auto typu rodzinnego: renault espace, vw sharon, seat alhembra, vw caddy maxi; trzyletniego, diesel. zależy mi na cenie ale też na jakości i ekonomi. ktokolwiek ktoś mówic to coś innego radzi albo odradza. a ja już zgłupiałem. proszę o pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_25

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
PostWysłany: Sro 08 Wrz 2010, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaki byś nie wybrał to licz się kupą elektroniki, która niekiedy zawodzi.
Pierwowzorem w tej grupie samochodów był Espace, reszta to niemieckie klony.
W tej grupie, jeśli chodzi o wielkość i funkcjonalność może być jeszcze ford Galaxy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
konwiko

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legionowp
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 08 Wrz 2010, 15:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak już jest, własnego zdania o danych modelach nie mam a boję się podejmować decyzję po ostatnim zakupię który był porażkąSmile. który wziąć espace - co mówią tylko nie renault (elektronika), sharon?, seat chyba będzie traniej ale hiszpan?, caddy nie mam przekonania ponoć blacha i wykonanie; i tak dalej dumam i nie mogę się zdecydować
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_25

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
PostWysłany: Sro 08 Wrz 2010, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Seat Alhambra to tylko hiszpańska nazwa. Środek jest made in Germany. Pamiętam reklamy: niemiecka precyzja, hiszpanski temperament.
A czy Sharan czy Caddy? Caddy z racji, że powstał później powinien mieć nowocześniejsze rozwiązania.
A jak chcesz się pobujać i miękko pojeździć to kup francuza - wiadomo inne zawieszenie niż w Vw.
W każdym modelu czekają takie niespodzianki jak FAP, EGR, turbina. Należy tankować sprawdzone i dobre paliwko, bo te silniki są bardzo czułe.
Im młodszy samochód tym częściej stoi w warsztacie - tysiące czujników, mierników itp. Nawet kiedyś niezawodne Vw, Audi, a nawet Merc.
Znam gościa (samochód Mazda 2009), co zgasł mu silnik i zapaliła się jakaś kontrolka - oczywiście zero dalszej jazdy. Okazało się, że spadła jakaś obejma rury wydechowej, czy tłumika i zadziałał jakiś czujnik i komputer odczytał to jako brak układu wydechowego i tylko laweta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
konwiko

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 08 Wrz 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Legionowp
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 08 Wrz 2010, 15:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chętniej patrze teraz na seata ale czy na 3-tniego autko, choć super wyposażony (automat, skóra, navi...) 110 tys km - 50 tys zl nie za dużo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Reklama








Wysłany: Sro 08 Wrz 2010, 15:44    Temat postu: reklama

Powrót do góry
dodek

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 914
Skąd jesteś (miejscowość/region): Zakopane
Posiadane auto: Renault Clio 1,4 16V 2003 98KM, Renault Trafic 2,0 dCi 2009 140 KM
Piwa: 75/29
PostWysłany: Sro 08 Wrz 2010, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak szukasz auta rodzinnego to szukaj zadbanego Espace'a. Co do elektroniki czy innego osprzętu to gdzie byś nie podniósł maskę to masz; Bosch, Pierburg, Garret, Valeo ..itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
archive_25

Auto Maniak
Auto Maniak


Dołączył: 27 Paź 2009
Posty: 3887

Posiadane auto: Renault
Piwa: 227/87
PostWysłany: Sro 08 Wrz 2010, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ma 110 kkm to prawdopodobnie przebieg oryginalny.
Nowy kosztuje ok 120 tysięcy. Przez 3 lata strata ponad 50 % wartości pojazdu Shocked .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
MaGus

Debiutant
Debiutant


Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość/region): lubelskie
Posiadane auto: aktualnie brak, ale szukam
Piwa: 0/1
PostWysłany: Sro 29 Wrz 2010, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladnie 26 procent rocznie straty byc powinno. Wiec wychodzi 48 z groszami. Czyli zakładła zeby miec z czego zpuścić Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
wasyljordan

Czytelnik
Czytelnik


Dołączył: 13 Paź 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość/region): Mielec
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
PostWysłany: Sro 13 Paź 2010, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, prosze o pomoc w kupnie samochodu, to bedzie moje pierwsze autko, na ten szczytny cel chce wydac 10 tyś złotych, tylko nie wiem co w miare porzadnego moge kupic w tych pieniadzach, mysle tylko o modelu sedan/limuzyna, na poczatku bylem napalony na audi 80 b4 ale slyszalem kilka niepochlebnych opinii i mi troszke rura zmiekła, teraz sie tak zastanawiam, moze opel vectra albo omega, chcialbym tez jesli ktos wie coz to za model audi 100 i czy to dobre auto bo cos malo o nim slyszalem, na audi a4 albo volkswagen passat b5 to pewnie troche małe pieniadze i kupilbym jakiegos złoma, ludzie mowia honda civic ale jakos mi sie sylwetka tego sedanowego wydania nie podoba, napiszcie co polecacie, z góry dziekuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Postaw piwo (podziękowanie dla autora tej wiadomości)
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.auto.com.pl Strona Główna -> Kupno samochodu używanego Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group